Ιταλία καλοκαιρινή ρώμη

Πιστεύεται ότι το άρθρο ήταν κατατοπιστικό;

  • καθόλου κατατοπιστικό

    Votes: 1 10,0%
  • μέτρια κατατοπιστικό

    Votes: 3 30,0%
  • αρκετά κατατοπιστικό

    Votes: 3 30,0%
  • πόλύ κατατοπιστικό

    Votes: 3 30,0%

  • Total voters
    10
  • Poll closed .
Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Ιταλίας
Χρήσιμες οι πληροφορίες σου για την αιώνια πόλη! Εγώ θα την επισκεφθώ τον Ιούλιο τελικα! Μου έκανες την καρδιά περιβόλι με το ντύσιμο στις εκκλησίες! Περίμενα ότι θα μου χρειαστεί το παντελόνι μόνο στο Βατικανό! Οπότε ξεχνάμε ραντάκι και βερμούδα παντού ε;
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Χρήσιμες οι πληροφορίες σου για την αιώνια πόλη! Εγώ θα την επισκεφθώ τον Ιούλιο τελικα! Μου έκανες την καρδιά περιβόλι με το ντύσιμο στις εκκλησίες! Περίμενα ότι θα μου χρειαστεί το παντελόνι μόνο στο Βατικανό! Οπότε ξεχνάμε ραντάκι και βερμούδα παντού ε;
Οπως γράφω...και εγώ Ιούλιο είχα πάει και είχα μαζί μου όλο βερμούδες και μπλουζάκια με ραντάκια και στραπλες...Στις πόρτες των εκκλησιών υπάρχουν φύλακες και σε σταματάνε αμέσως αν η ένδυσή σου δεν είναι κατάλληλη.Στα μουσεία του Βατικανό φορούσα φορεματάκι με ραντάκι και δεν μου είπαν κάτι αλλα στον Αγ.Πέτρο ήταν πολύ αυστηρά..σκέψου ότι πέρναγαν τις τσάντες μας από έλεγχο όπως στο αεροδρόμιο και έπρεπε να μην φαίνεται πόδι και ώμος!
 

Taxidiariko

Member
Μηνύματα
26
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι και πάλι!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπουδήποτε δεν έχω πάει!
Η αλήθεια είναι οτι με συνεπήρε η ταινία Holiday in Rome και δεν σκέφτηκα τίποτα από ό,τι ανέφερες...Θα τα λάβουμε λοιπόν σοβαρά υπ' όψην...Δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση αυτό το ταξίδι να μας βγει ξινό..:|
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Ειναι πολυ κατατοπιστικες οι πληροφοριες σου για καποιον που παει Ρωμη για πρωτη φορα.Μπραβο σου!
 

PopiTzil

Member
Μηνύματα
89
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
...........
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία,Κούβα..
Χρήσιμες και περιεκτικές οι πληροφορίες που μας δίνεις.....ευχαριστώ!!!
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Περιμένω να μου πείτε εντυπώσεις από το ταξίδι σας...τι βρήκατε ίδιο και τι έχει αλλάξει μετά από περίπου ένα χρόνο...!!!!!:D
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Πολύ χρήσιμες πληροφορίες! Ευχαριστούμε πολύ!
 

lilipoupoli

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
παρισι
Περιμένω να μου πείτε εντυπώσεις από το ταξίδι σας...τι βρήκατε ίδιο και τι έχει αλλάξει μετά από περίπου ένα χρόνο...!!!!!:D
πολύ κάλα αύτα που λες μπράβο σου, σε λίγες μέρες πάω ρώμη.
για την κάρτα pass που λες΄άν την έχες μπορείς να ταξιδεύψεις και από το αεροδρομιο - ρωμη και ανάποδα? επίσης στα δύο πρώτα μουσεία μπορείς να την δώσεις και για την είσοδο στο βατικανό ή πρέ πει να κόψω άλλο εισιτήριο από το νετ.?
ευχαριστώ για τις πληροφορείε σου.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
πολύ κάλα αύτα που λες μπράβο σου, σε λίγες μέρες πάω ρώμη.
για την κάρτα pass που λες΄άν την έχες μπορείς να ταξιδεύψεις και από το αεροδρομιο - ρωμη και ανάποδα? επίσης στα δύο πρώτα μουσεία μπορείς να την δώσεις και για την είσοδο στο βατικανό ή πρέ πει να κόψω άλλο εισιτήριο από το νετ.?
ευχαριστώ για τις πληροφορείε σου.

Η roma pass δεν μπορει να χρησιμοποιηθεί από και προς το αεροδρόμιο, επίσης δεν ισχύει για το βατικανό... (άλλο κράτος ;) )
Να περάσεις τέλεια!!!!!:)
 

apostolos-doc

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Φεύγω για Ρώμη Πέμπτη και αν και ο Samion έχει πει για τα αεροδρόμιο αρκετές φορές μπερδεύτηκα λίγο με το λεωφορείο της Cotral. Aπό που το παίρνεις και που κάνει στασεις? Με βολεύει αν το πάρω γιτί θέλω να πάρω μετα το μετρό (Line b) στάση marconi. Ευχαριστώ πολύ για τις υπόλοιπες πληροφορίες...!
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Φεύγω για Ρώμη Πέμπτη και αν και ο Samion έχει πει για τα αεροδρόμιο αρκετές φορές μπερδεύτηκα λίγο με το λεωφορείο της Cotral. Aπό που το παίρνεις και που κάνει στασεις? Με βολεύει αν το πάρω γιτί θέλω να πάρω μετα το μετρό (Line b) στάση marconi. Ευχαριστώ πολύ για τις υπόλοιπες πληροφορίες...!
Καλησπέρα!Λόγω αυξημένων υποχρώσεων μόλις είδα το μηνυμα σου και υποθέτω πως είναι αργα πια :(....κριμα!!!!ελπίζω να πέρασες καλά και να μην δυσκολεύτηκες τελικά εκει!!!
 

Sam1984

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Δεν ξέρω πως λένε το μαγαζί όμως θα σας εξηγήσω πως πάνε: περπατώντας στον κεντρικό δρόμο που πηγαίνει από τα μουσεία του Βατικανό προς τον Άγιο Πέτρο στο αριστερό σας χέρι βρίσκεται το στενάκι που έχει αυτό το μαγαζάκι...οπότε περπατώντας στο αριστερό πεζοδρόμιο θα το βρείτε γιατί λογικά θα έχει εξίσου πολύ κόσμο όπως όταν είχε όταν πήγα εγώ. Σκεφτείτε ότι εμείς φάγαμε κατά τύχη εκεί γιατί περνώντας από εκεί για να πάμε στην εκκλησία είχε εντυπωσιακά πολύ κόσμο και είχε πραγματικά πολύ νόστιμη πίτσα..
Μηπως η Pizzeria Alice?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.654
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom