καλως σας βρηκα!!!!!

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
145
Likes
106
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Έχω χρησιμοποιήσει το φορουμ αρκετές φορές και πραγματικά με έχει βοηθήσει πάρα πολύ στα ταξίδια που έχω κάνει μέχρι στιγμής .Σας ευχαριστούμε παιδιά,είστε κατατοπιτικότατοι!!!Τώρα σχεδιάζω ενα ταξίδι ,το πρώτο μου εκτός Ευρώπης και έχω πάρει αρκετες πληροφορίες και ιδέες από τις αναρτημένες ιστορίες .Thanks!!!!Θα επανέλθω να με φωτίσετε με τα φωτα σας...Να 'στε καλα!
 

lakelady

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλώς ήρθες! Πού πας?
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Welcome Loulou no2,αληθεια που πας δεν μας είπες!!Καλα ταξίδια!
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
145
Likes
106
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
ελα μου ντε!!!Το ψαχνω για Τανζανία-Ζανζιβάρη,αλλα σαν να είναι λίγο μεγάλο το κόστος...Μου έχει μπει και στο μυαλό το Μπαλί,Σευχέλλες...Δεν ξέρω ακόμα.Θα πάμε μαζί με το συντροφο μου τον Αυγουστο(οπότε καμια μέρη εκτός λογω καιρού),και έχει πέσει έρευνα όπως καταλαβαίνεις..Καμια ιδέα????Κανείς??Γύρω στις 12-15 μέρες με μπατζετ γύρω στα 8,000 αντε 9,000 ευρώ και για τους 2(όλα).Θέλουμε και ρελαξ σε τροπικό προορισμο(να ζήσουμε τον ερωτά μας) και λίγο περιπέτεια ...
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Να σου πω την αλήθεια δεν εχω βγει απο Ευρώπη,αλλα 9.000 ευρώ (ολα) που λες,νομίζω πως ειναι υπεραρκετά!!Περίμενε λίγο να σε φωτίσουν οι γνωρίζοντες..!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Δεν πας πρως αυστραλια μερια.

Μιας που εχεις και το μπατζετ,μια χαρα σε κοβω.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Καλως ορισες και απο εμας.
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
145
Likes
106
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Καλώς σας βρήκα!!!Σας παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει ας βοηθήσει .Σχεδιάζω ένα ταξίδι τον Αύγουστο του '12 εκτός Ευρώπης(πρώτη φορά) .Θα θέλαμε να συνδυάσουμε 1 βδομάδα σε ένα τροπικό προοορισμό και 1 βδομάδα να δούμε πέντε πράγματα...Είναι εύκολο να συνδυαστούν?Μία σκέψη ήταν Τανζανία-Ζανζιβάρη αλλα κομματακι ακριβό βγαίνει(από sunsufaris,οι γνώστες ξέρουν).Άλλη σκέψη Μπαλί με τι???Ταυλάνδη?΄Από ότι κατάλαβα Αγιο Δομήνικος(που ψηνόμουν!!) και Καραιβκη αποκλείονται λόγω καιρού τον Αυγουστο???Κάποια άλλη ιδέα?το μπατζετ κυμαίνεται γύρω στα 8000 ευρω όπως προείπα(βεβαια όσο λιγότερα τόσο καλύτερα). Σευχέλλες,Μαυρίκιος,Μαλδίβες είναι πολλές οι μέρες ε? Θα βαρεθούμε το ξέρω..Καμια ιδέα???Ευχαριστώ εκ των προτέρων πολυ παιδιά .
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Συγνωμη ρε παιδια -ας πουνε και οι γνωστες -αλλα 4οοο το ατομο ..για Τανζανια-Ζανζιβαρη ..μια χαρα μου φαινεται...δηλ και με πρακτορειο που λεει ο λογος να πατε ..περισσοτερα απο αυτα δε θα δωσετε ..μιλαμε για μεγαλο μπατζετ ..εκτος αν ξοδευετε αβερτα στα ταξιδια σας.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Συγνωμη ρε παιδια -ας πουνε και οι γνωστες -αλλα 4οοο το ατομο ..για Τανζανια-Ζανζιβαρη ..μια χαρα μου φαινεται...δηλ και με πρακτορειο που λεει ο λογος να πατε ..περισσοτερα απο αυτα δε θα δωσετε ..μιλαμε για μεγαλο μπατζετ ..εκτος αν ξοδευετε αβερτα στα ταξιδια σας.
Θα συμφωνησω με κλεοπατρα. Αν κ με το μπατζετ που εχετε εγω θα επαιρνα ενα αυτοκινητακι :D Καλωσηρθες στο φορουμ!
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
145
Likes
106
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
επικοινωνησα με το Sun Sufaris στο cape town(μεσα απο το φορουμ το βρηκα)που οργανώνει safaris σε αυτά τα μέρη για 7 μέρες Τανζανία και 2 μέρες Ζανζιβάρη(comfortable stay) είναι 7000 ευρώ το ζευγάρι .Πλήρες προγραμμα αναφορικα με Τανζανία δεν λέω αλλα στην Ζανζιβάρη ήθελα κατι περισσοτερο(κανα 4-5 μερο να την αραξουμε) .Βάλτε και τα αεροπορικά για εκει και κάτι παραπάνω που θα ξοδέψουμε...Και χωρίς κανα ιδιαίτερο ξενοδοχείο στην Ζανζιβάρη .Στα πρακτορεία τέτοιες τιμές παίζουν με γκρουπ .Εμείς το ψαχνουμε ατομικά .Πολλά τα θεωρώ οπως κ εσείς που είστε και πιο έμπειροι .Δεν έχουμε κανένα ιδιαίτερο ψώνιο ούτε χαλάμε αβέρτα,το μόνο που θέλουμε από άποψη χλιδής είναι ένα αστεράτο ξενοδοχείο στο τροπικό μέρος .Έχετε καμιά ιδέα?τροπικό που μπορεί να συνδυαστεί με λίγο περιπέτεια ή κατι να δούμε????Πιθανοί προορισμοι???
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Kοιταξε εγω εριξα μια πολυ προχειρη ματια στο Versus και εχει την εκδρομη Τανζανια-Ζανζιβαρη ,9 ημερες ,στα 2.299 +φορους αεροδρομιων.Ριξε μια ματια και εκει.
Eπισης το Cosmorama (το οποιο εχει και αλλες ωραιες επιλογες στην Αφρικη)..εχει το πακετο 12 ημερων =2990+φοροι 420
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.690
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom