καλως σας βρηκα!!!!!

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
146
Likes
109
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Καλημέρα,τα έχω δει ήδη .Η αλήθεια έιναι ότι αυξάνεται το κοστος γιατί επιλέγουμε να το πραγματοποιήσουμε ατομικά .Οι τιμές αλλάζουν όταν είναι γκρουπ και ανεβαίνουν πολύ προς τα πάνω όταν΄πρόκειται για 2 άτομα .Επίσης αλλάζουν γιατι θέλουμε παραπάνω από 10 μέρες .Θα το ψάξω και άλλο βέβαια .Κάποια αλλη πρόταση ?Καποιος άλλος προορισμός που θα προτείνατε ανεπιφύλακτα για Αύγουστο???Για Άγιο Δομηνικο να κοιτάξώ?Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου .Καλημέρα και πάλι .
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
υπαρχει μια ιστορια για μαλδιβες νομιζω την εχει γραψει ο ταξιδιωτης! και αυτος αυγουστο ειχε παει και αναφερει στην ιστορια του οτι παρα το γεγονος οτι δεν ηταν η καταλληλη εποχη ειχε καλο καιρο! αν θελεις μπορεις να συνδιασεις μαλδιβες με σρι λανκα η ινδια! αλλη μια πιο τουριστικη εναλλακτικη προταση ειναι το ντουμπαι.

οπου και να πας καλα να περασεις!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.404
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Για Άγιο Δομηνικο να κοιτάξώ?
Εγω παντως θα το κοιταζα.
Μπορει η περιοδος Ιουνιος-Οκτωβριος να ειναι η λεγομενη hurricane season , αλλα μη φανταστεις οτι το νησι γινεται Αγγλια και βρεχει για μερες νυχθημερον.. Μιλαμε για συντομα , καμια φορα δυνατα ντουζ που ομως σταματανε το ιδιο ξαφνικα οπως αρχισαν και ο ηλιος ξαναβγαινει.
Συν οτι οι βροχες πεφτουν το απογευμα , ενω τα πρωινα ειναι ηλιολουστα συνηθως.
Εγω πηγα Οκτωβρη που στατιστικα θεωρειται ο πιο βροχερος μηνας και τις ελαχιστες φορες που εβρεξε ηταν πεντάλεπτα ευπροσδεκτα ντουζ ισα για να δροσιστουμε.
Το μονο θεμα ειναι μην πεσεις πανω σε τυφωνα αλλα ακομα και αυτο να τυχει , δε σημαινει οτι θα περασεις και τις δυο εβδομαδες σου κλεισμενη σε καταφυγιο.
Εκτος αυτου , πιο μεγαλο προβλημα μου φαινεται το εγκαυμα αν ξεχασεις να βαλεις αντιηλιακο , παρα οι βροχες.
Πληροφοριακα σου λεω οτι η βορεια ακτη του νησιου δεν εχει χτυπηθει απο τυφωνα ποτέ και απ'όσο ξέρω , η Σαμανα τον Αυγουστο ειναι στα καλυτερα της για τους beach lovers.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
επικοινωνησα με το Sun Sufaris στο cape town(μεσα απο το φορουμ το βρηκα)που οργανώνει safaris σε αυτά τα μέρη για 7 μέρες Τανζανία και 2 μέρες Ζανζιβάρη(comfortable stay) είναι 7000 ευρώ το ζευγάρι .Πλήρες προγραμμα αναφορικα με Τανζανία δεν λέω αλλα στην Ζανζιβάρη ήθελα κατι περισσοτερο(κανα 4-5 μερο να την αραξουμε) .Βάλτε και τα αεροπορικά για εκει και κάτι παραπάνω που θα ξοδέψουμε...Και χωρίς κανα ιδιαίτερο ξενοδοχείο στην Ζανζιβάρη .Στα πρακτορεία τέτοιες τιμές παίζουν με γκρουπ .Εμείς το ψαχνουμε ατομικά .Πολλά τα θεωρώ οπως κ εσείς που είστε και πιο έμπειροι .Δεν έχουμε κανένα ιδιαίτερο ψώνιο ούτε χαλάμε αβέρτα,το μόνο που θέλουμε από άποψη χλιδής είναι ένα αστεράτο ξενοδοχείο στο τροπικό μέρος .Έχετε καμιά ιδέα?τροπικό που μπορεί να συνδυαστεί με λίγο περιπέτεια ή κατι να δούμε????Πιθανοί προορισμοι???


Συγνώμη αλλά εγώ Ζανζιβάρη πήγα χωρίς πρακτορείο βέβαια, και μας στοίχησαν 1200 τα αεροπορικά (2 άτομα) και 80ε τη βραδιά σε ξενοδοχείο με πασσάλους μέσα στη θάλασσα. Πήγαμε τέλος Ιουλίου αρχές Αυγούστου και ο καιρός ήταν απίθανος.. Δεν υπάρχει λόγος να κλείσεις με πρακτορείο και να σου φύγουν τζάμπα τόσα λεφτά...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Kαλησπερα και καλως ορισες.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Καλώς ήρθες !
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
146
Likes
109
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Συγνώμη αλλά εγώ Ζανζιβάρη πήγα χωρίς πρακτορείο βέβαια, και μας στοίχησαν 1200 τα αεροπορικά (2 άτομα) και 80ε τη βραδιά σε ξενοδοχείο με πασσάλους μέσα στη θάλασσα. Πήγαμε τέλος Ιουλίου αρχές Αυγούστου και ο καιρός ήταν απίθανος.. Δεν υπάρχει λόγος να κλείσεις με πρακτορείο και να σου φύγουν τζάμπα τόσα λεφτά...
Καλησπέρα,μήπως θυμάσαι πως λεγόταν το ξενοδοχείο?
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Το ξενοδοχείο ήταν στο Nungwi που είναι και το πιο τουριστικό μέρος του νησιού και λέγεται Amaan Bungalows!
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Συγνώμη αλλά εγώ Ζανζιβάρη πήγα χωρίς πρακτορείο βέβαια, και μας στοίχησαν 1200 τα αεροπορικά (2 άτομα) και 80ε τη βραδιά σε ξενοδοχείο με πασσάλους μέσα στη θάλασσα. Πήγαμε τέλος Ιουλίου αρχές Αυγούστου και ο καιρός ήταν απίθανος.. Δεν υπάρχει λόγος να κλείσεις με πρακτορείο και να σου φύγουν τζάμπα τόσα λεφτά...

Φυσικά και δεν πήγες με πρακτορείο, γιατί όποιο πρακτορείο πάει σ'αυτό το ξενοδοχείο τους πελάτες του, θα του πετάξουν ντομάτες. Ειδικά η περιοχή που πήγες εξελίσσεται σε Nusa Dua της Ζανζιβάρης. Να με πλήρωνες, δεν θα πήγαινα.
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
146
Likes
109
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Ρε παιδια,το ψαχνω απο δω το ψαχνω απο κει κομματακι ακριβη η εξόρμηση Τανζανία-Ζανζιβάρη παντως!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.859
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom