καλώς σας βρήκα, συνταξιδώτες!

Giorgio_65

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Τουρκια
Τυχαία ανακάλυψα την ιστοσελίδα σας και γραφτηκα μελος αμεσως γιατι μου φαίνεται μια αξιόλογη και ενδιαφέρουσα προσπάθεια!

Αν και "νεο μελος" εντούτοις δεν είμαι ούτε "νέος" ούτε "νέος στα ταξίδια"!
Ταξιδεύω απο την δεκαετία του '80 στο εξωτερικό, αρχής γενομένης απο την μετάβαση μου στη γειτονική Ιταλία (Περούτζια) για σπουδές (καλές τέχνες).

Απο τότε, οπως θα δείτε και στον χαρτη, εχω επισκεφθει αρκετες ευρωπαικές χώρες, αλλα παραμένω μακράν "Ιταλόπληκτος" και δή "τοσκανόπληκτος" έκτοτε!

Εχω κάνει πολλά ταξίδια τις 3 προηγούμενες δεκαετίες και εχω τεράστιο αρχείο φωτογραφιών και γραπτών ιστοριών.

Πάντοτε ταξίδευα μεμονωμένος. Δεν ειμαι φίλος των οργανωμένων ταξιdιών (χωρις παρεξηγηση απο τους φιλους/φιλες που εργαζονται στον τομεα αυτο) κυρίως για ψυχολογικούς λόγους!

Αγαπημένα μου μέσα μεταφοράς το τραίνο και το πλοίο!

Επίσης, εχω και μεγάλη εμπειρία απο τις κατασκηνωσεις εθελοντικής εργασίας (work camps), οπότε με πρώτη ευκαιρία θα γράψω πολλά και διάφορα για τις παλαιότερες αλλα και τις νεότερες ταξιδιωτικές μου εμπειρίες!
Get prepair!
Essere preparati οπως λένε και οι Ιταλοί!

Πολλούς χαιρετισμούς συνταξιδιώτες!

Γιώργος.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Καλωσήρθες στην παρέα μας. Περιμένουμε σύντομα τις ιστορίες σου. Σίγουρα θα έχεις πολλά να πεις πολλά με το Samion για τα ταξίδια σας με το πλοίο. Μπορείς να γίνεις μέλος και του γκρουπ Ιταλόφιλοι που έχει δημιουργήσει. Καλά ταξίδια:D
 
Last edited by a moderator:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γεια σου Γιώργο και καλώς ήρθες στο TravelStories.

Αναμένω με ενδιαφέρον κάποιες από τις ιστορίες σου. :)

:welcome2:
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.764
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Καλώς ήρθες Γιώργο! Θα χαρούμε πολύ ν' ακούσουμε τις ιστορίες σου και τις εμπειρίες σου!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Καλώς ήρθες! είμαστε πολλοί Ιταλόφιλοι εδώ, όπως θα διαπιστώσεις!
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Καλως ορισες φιλε! Βλεπω μπηκες πολυ δυναμικα, αφου γραφεις σε ολα τα θεματα! Θα χαρουμε να σε γνωρισουμε καλυτερα μεσα απο τις ιστοριες σου!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
welcome! περιμένουμε τις εμπειρίες σου από ιταλία (επόμενο ταξίδι μου), όλο τον κόσμο και φυσικά την αγαπημένη (εντος των τειχων)... ήπειρο!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.298
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Benvenuto κι από μένα και αναμένουμε πολύτιμα ινφο (και ανταπόκριση για τα πλοία φυσικά...)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome2: Giorgio
Να ρωτησω πως και δεν εχεις βγει παραεξω απο την Ευρωπη μια και ταξιδευεις τοσα χρονια?
Δεν ετυχε ή ειναι επιλογη σου?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.239
Μηνύματα
884.566
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom