καπνιστήριο στο αεροδρόμιο-χανιά.

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η καραιβικη
λατινικη αμερικη. αν θυμαμαι καλα. καπνιζεις ριο μπουενος αυρες και δεν καπνιζεις σαο παολο
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ζυρίχη-μια χαρά, ωραίες αίθουσες, με εξαερισμό, 2 μου έτυχαν και πριν την πύλη επιβίβασης! Η καθαρίστρια έμπαινε κάθε λίγο και καθάριζε, ακόμα και με πινελάκι γύρω απ΄τις σταχτοθήκες...:) και δεν μας κοίταζε με ...μισό μάτι;)
Ζυρίχη πολιτισμός!!!!:D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.784
Εννοείται και στο "χυμείο" αεροδρόμιο του Santo Domingo! :clap:
Αν θυμάμαι καλά και στην Αβάνα...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.099
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
κάνω υπομονή μέχρι 1η ιουλίου να σας δω μετά:bleh: εκεί στα χανιά θέλετε δέσιμο θα πεταχτώ μου φαίνεται να σας κανονίσω... μου θέλετε και στριφτά!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
κάνω υπομονή μέχρι 1η ιουλίου να σας δω μετά:bleh: εκεί στα χανιά θέλετε δέσιμο θα πεταχτώ μου φαίνεται να σας κανονίσω... μου θέλετε και στριφτά!
lefteraki καλημέρα!!!! που χάθηκες???:D
σε περιμένομε να μπούμε στην θέση μας!!!:D:haha::D
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Καλησπέρα. Αεροδρόμιο Ηρακλείου γνωρίζετε εαν υπάρχει χώρος καπνιστών μέσα στο check in? Θα πάμε με ανταπόκριση Ηράκλειο και θα περιμένουμε στο Καζαντζάκης 12 ώρες, δε θα μπορούμε να βγούμε και το...έτερον ήμισι δεν παίζει να τη παλέψει...
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Γιατι? Δεν εχετε βιζα για τη χωρα?
Μπορούμε να βγούμε απο το αεροδρόμιο δλδ και να ξανα περνάμε έλεγχο απο την αρχή για να ξανα μπούμε; Εγώ νόμιζα πως περιμένουμε αναγκαστικά μέσα στο αεροδρόμιο μέχρι την επόμενη πτήση. Μέχρι τώρα δύο φορές που ταξίδεψα με ανταπόκριση στη Πράγα και στο Φιουμιτσίνο στη Ρώμη δεν μπορούσαμε να βγούμε εφόσον είχαμε ανταποκριση στη πτήση μας μερικές ώρες.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Μπορούμε να βγούμε απο το αεροδρόμιο δλδ και να ξανα περνάμε έλεγχο απο την αρχή για να ξανα μπούμε; Εγώ νόμιζα πως περιμένουμε αναγκαστικά μέσα στο αεροδρόμιο μέχρι την επόμενη πτήση. Μέχρι τώρα δύο φορές που ταξίδεψα με ανταπόκριση στη Πράγα και στο Φιουμιτσίνο στη Ρώμη δεν μπορούσαμε να βγούμε εφόσον είχαμε ανταποκριση στη πτήση μας μερικές ώρες.
Σας είπε κάποιος του αεροδρομίου ότι δεν μπορείτε να βγείτε, ή έτσι νόμιζες και μείνατε στο αεροδρόμιο; Φαντάζομαι το δεύτερο :) Απ' όσο ξέρω και από όσα αεροδρόμια έχω περάσει, δε νομίζω να απαγορεύεται να βγεις εκτός, εννοείται στην είσοδο ξαναπερνάς έλεγχο. Αλλά εφόσον πρόκειται για χώρα που δε χρειάζεσαι visa ή δεν ισχύουν άλλοι περιορισμοί, μπορείς και να δεις το κέντρο μιας πόλης μεταξύ πτήσεων;) Έτσι περπάτησα τη Ζυρίχη, που είναι και πολύ μικρή η απόσταση αεροδρομίου - πόλης. Απλά είσαι προσεκτική στην ώρα, και όλα οκ!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Μπορούμε να βγούμε απο το αεροδρόμιο δλδ και να ξανα περνάμε έλεγχο απο την αρχή για να ξανα μπούμε; Εγώ νόμιζα πως περιμένουμε αναγκαστικά μέσα στο αεροδρόμιο μέχρι την επόμενη πτήση. Μέχρι τώρα δύο φορές που ταξίδεψα με ανταπόκριση στη Πράγα και στο Φιουμιτσίνο στη Ρώμη δεν μπορούσαμε να βγούμε εφόσον είχαμε ανταποκριση στη πτήση μας μερικές ώρες.
Και βεβαια,μπορειτε να βγειτε.Δεν εχει νοημα,να μεινετε 12 ωρες μεσα.Και,ναι...ξαναπερνατε τον ελεγχο,χειραποσκευων.
Υ.Γ.με καλυψε ο @KonstantinosAlena :)
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Παιδιά αλήθεια είχαμε ρωτήσει τους υπεύθυνους του αεροδρομίου στη Πράγα (όπου πάμε ρωτάμε οτιδήποτε και δεν κάνουμε ποτέ εικασίες) και μας είπαν δεν γίνεται να βγούμε. Αυτό που σας λέω 100% σίγουρο και μας είπαν απο την KLM που ταξιδέψαμε τότε, εαν γίνεται να πάμε Πράγα κέντρο και να ξανα επιστρέψουμε και μας απάντησαν πως δε γίνεται να βγούμε απο το αεροδρόμιο και να ξανα επιστρέψουμε για την ανταπόκριση αλλά να παραμείνουμε μέσα στο αεροδρόμιο.... Μήπως ήταν πολιτική της εταιρίας να μην κάνει ξανά δεύτερο έλεγχο για την ίδια πτήση;
Θυμάμαι πολύ καλά, ρωτήσαμε και τους υπευθύνους και την ασφάλεια αλλά και στον γκισέ και μας έκανε μεγάλη εντύπωση.
Θυμάμαι δεν μπορούσαμε να βγούμε ούτε καν σε εξωτερικό χώρο.
Για το Φιουμιτσίνο ήταν αναμονή 2 ώρες οπότε οκ για Ρώμη δε προλαβαίναμε και δεν το ψάξαμε αλλά περιμέναμε μέσα στο check in αφού περιμέναν και οι άλλοι συνεπιβάτες, νομίζοντας πως δεν γίνεται να βγούμε αφού είχαμε και προηγούμενη εμεπιρία...
Πάντως πήρα τηλέφωνο πριν λίγο στην Aegean και μου είπαν πως γίνεται να βγώ απλά να ξανα περάσω έλεγχο...

Αυτό είναι και το πιο λογικό. Δε ξέρω τι πραγματικά είχε συμβεί τότε (2009)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom