Τουρκία καππαδοκια το χειμώνα

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Αν ανατρεξεις στις προηγουμενες σελιδες θα βρεις αρκετα στοιχεια,νομιζω ομως οτι 2 μερες ειναι λιγες χρειαζεται τουλαχιστον αλλη 1.Εμεινα κι εγω στο Arch Palace,πολυ καλο και με υπεροχη θεα απο την αιθουσα πρωινου.Πτηση δεν εκανα για...οικονομικους λογους,ολοι ομως λενε οτι αξιζει.300-400 μετρα απο το Goreme ειναι το υπαιθριο μουσειο με τις ωραιοτερες εκκλησιες.Απο τα χωρια η Σινασσος ή Mustafapasha και η Αβανος ειναι τα ωραιοτερα.Η κοιλαδα Ihlara δεν μ εντυπωσιασε τοσο...Απο τις υπογειες πολεις πηγα στημ Kaymakli,εντυπωσιακη και βεβαια κλειστοφοβικη!Αν επιλεξεις μετα Αγκυρα μπορω να βοηθησω!
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Σε ευχαριστω greco! Αυτή η ωραία φωτογραφία που ανέβασες είναι το Goreme? Γενικά όλοι αυτοί οι ωραίοι γεωλογικοί σχηματισμοί και οι σπηλιες είναι στο Goreme? Ή πρέπει να νοικιάσεις αυτοκίνητο και να πας και σ' άλλα μέρη; Τις υπόγειες πόλεις, τις περπατάει άνετα κάποιος κοντά στα 2 μέτρα; 'Η θα είναι σκυφτός όλη την ώρα;;;
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Να σου πω,δεν θυμαμαι για τη φωτο!!!Το Goreme μπορει να ειναι τουριστικο αλλα ειναι και ιδανικη βαση!Με το λιγο χρονο που διαθετεις η επισκεψη στο openair museum στο Goreme,μια επισκεψη σε καποια υπογεια πολη και ισως μια βολτα μεχρι τη Σινασσο ή την Αβανο ειναι ΟΚ.Εγω ολα τα εκανα με τοπικα λεωφορεια.Δυσκολευτηκα στην υπογεια πολη γιατι κι εγω στο 1.90 ειμαι,δεν εισαι συνεχεια σκυφτος βεβαια..Ελα εσυ εισαι και νεος δεν θα εχεις θεμα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom