Τουρκία καππαδοκια το χειμώνα

tetaki

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
έχει ταξιδέψει κανείς στην Καππαδοκία χειμώνα? Θα ήταν χρήσιμο να είχα μία αίσθηση πώς μπορεί να είναι ο καιρός εκείνη την εποχή...
ευχαριστώ...
 

lillia

Member
Μηνύματα
66
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
βόλος-πήλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Ναι, είχα πάει πριν 4 χρόνια, Πρωτοχρονιά. ΄Εκανε κρύο, αλλά ήμασταν τυχεροί γιατί δεν είχε χιονίσει. Πετάξαμε με το αερόστατο, περιηγηθήκαμε σε μνημεία και τοποθεσίες όπου θα ήταν πολύ δύσκολο να το κάνουμε, αν είχε χιονίσει.
Νομίζω ότι οι καλυτερες εποχές είναι η άνοιξη και το φθινόπωρο (για το καλοκαίρι μού έχουν πει ότι έχει πολλή ζέστη).
 

Son

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία ή Πόντος
Ταξίδι-Όνειρο
Περού- Κόυβα- Χιλή
έχει ταξιδέψει κανείς στην Καππαδοκία χειμώνα? Θα ήταν χρήσιμο να είχα μία αίσθηση πώς μπορεί να είναι ο καιρός εκείνη την εποχή...
ευχαριστώ...
Μ ενδιαφερει και μενα η Καππαδοκια το Δεκέμβρη.
Θα πας με group ή χωρίς?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ταξιδι στην Καππαδοκια τελος Φεβρουαριου αξιζει η θα γινουμε παγοκολωνες;
Και αν το αποφασισω,γνωριζετε καποια τοπικα γραφεια ταξιδιων,για εκδρομες;
Ευχαριστω:)
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Ταξιδι στην Καππαδοκια τελος Φεβρουαριου αξιζει η θα γινουμε παγοκολωνες;
Και αν το αποφασισω,γνωριζετε καποια τοπικα γραφεια ταξιδιων,για εκδρομες;
Ευχαριστω:)
Θα κανει εχει κρυο σιγουρα και δεν πετουν και τα αερόστατα. Μετα τον Μαρτη ειναι καλλίτερα . Ετσι μου εχουν πει και μενα και ετοιμαζομαι για Μαιο. :)
 
Last edited:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Και κει που καθομουν και επινα το ταγακι μου , πουλες @karfitsa μου ηρθε η φλασια.....λες να παω Καππαδοκια κ να αφησω την Ατταλεια χειμωνιασε πια τι να γυρευω στις θαλασσες..... 35 ευρώ R/T Peqasus , πεταει 6.15 απο Σαμπιχα....ουτε μια ωριτσα δεν εκανε..εως το Nevsehir .και με 20 Τλ shutle στο ξενοδοχειο στο Γκορεμε .....και ναμαι Καππαδοκια.....για αλλου ξεκινησα γι αλλου και αλλου η τρελα μου με παει....
Ευτυχώς ο καιρος ειναι πολυ καλός....ηλιος με δοντια βεβαια αλλα αν ηταν βροχερος δεν θα ηταν καθολου καλα. Η περιοχή ειναι καταληλη για περιπατητες...εγω δεν ειμαι... αλλα μια ιδεα θα την παρω.
Υπαρχουν παρα πολλα γραφεια που οργανωνουν εκδρομες σε οικονομικες τιμες θα ελεγα 100τλ - 120 τλ περιπου δες εδω να παρεις μια ιδεα www.amadeustravel.com.tr αλλα τα αεροστατα απλησίαστα απο 150 ευρώ ξεκιναει το ατομο για 60λεπτα.... θα σας πω πεερισοτερα αυριο θα μεινω 3 μερες

www.amadeustravel.com.tr δεν καταλαβαινω γιατι δεν το ανοιγει...εχω το προσπεκτ τους μπροστα μου αλλα η διευθυνση δεν ειναι σωστή? Θα ρωτησω αυριο.... θα παω μαζι τους σε ημερησια εκδρομη
 
Last edited by a moderator:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Και κει που καθομουν και επινα το ταγακι μου , πουλες @karfitsa μου ηρθε η φλασια.....λες να παω Καππαδοκια κ να αφησω την Ατταλεια χειμωνιασε πια τι να γυρευω στις θαλασσες..... 35 ευρώ R/T Peqasus
Και τι φλασια...:)οντως ειναι πολυ φτηνο το εισιτηριο.Αλλα,εγω δεν με βλεπω να πηγαινω .Καντο,ομως και πες μας,οπωσδηποτε εντυπωσεις.Κανε και το αεροστατο...ελαααα.Μια φορα θα το κανεις...πρεπει να ειναι σουπερ:bleh:
36454-569-1(7).jpg
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.758
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Τον Απρίλιο η τιμή για τα αερόστατα ήταν στα 120 ευρώ το άτομο (το κανονίσαμε με το ξενοδοχείο με Royal Balloons.) Ίσως θα μπορούσες να κάνεις μια ερώτηση...
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Και τι φλασια...:)οντως ειναι πολυ φτηνο το εισιτηριο.Αλλα,εγω δεν με βλεπω να πηγαινω .Καντο,ομως και πες μας,οπωσδηποτε εντυπωσεις.Κανε και το αεροστατο...ελαααα.Μια φορα θα το κανεις...πρεπει να ειναι σουπερ:bleh:
View attachment 67015
www.turkiyeballoons.com

Τον Απρίλιο η τιμή για τα αερόστατα ήταν στα 120 ευρώ το άτομο (το κανονίσαμε με το ξενοδοχείο με Royal Balloons.) Ίσως θα μπορούσες να κάνεις μια ερώτηση...
Σιγουρα παζαρια θα παιζουν..αλλα δεν νομιζω να παω για αεροστατο...τωρα τουλαχιστον..ισως τον Μαιο που θα ξαναρθουμε...
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom