καρναβαλι στη ξανθη τελευταια στιγμη....

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πληροφορίες πάσης φύσεως θα βρείς εδώ.Πάρε τηλ. στα Ξενοδοχεία και κάνε παζάρια.Δεν συστήνω τα Paris,Johny και τα εκτός πόλης.
Έμεινα στο Paris προχθές και χθές, μια χαρά ήταν (για την τιμή του πάντα, προφανώς δεν ήταν το hilton...).

TIP:Πάρτε ένα πούρο A Romeo Y Julieta Short Churchill,πηγαίνετε στο ''De novo'' (cafe-bar,ψιλοπαρακμή αλλά super για τις απόκριες),βάλτε το πούρο στο στόμα του Michel και αφεθείτε στην πιο καρναβαλική φιλοξενία που έχετε ζήσει ποτέ...
Πούρο στο στόμα του Michel δε βάλαμε, αλλά μια χαρά περάσαμε στο De Novo το Σάββατο το βράδυ - ίσως το λιγότερο δήθεν από τα μπαράκια της παραλίας (το άκρως αντίθετο από το Κυβερνείο δηλαδή, όπου μπήκα και δεν άντεξα ούτε 5 λεπτά), και μάλλον εκείνο με την καλύτερη και πιο ανεβαστική μουσική.

Συστήνεται διαμονή στην όμορφη Κομοτηνή ΜΟΝΟ αν υπάρχει οδηγός που δεν πίνει.Ειναι επικίνδυνα τα πράγματα...
Καρναβάλι με διαμονή εκτός Ξάνθης? Οπλειστείτε με θάρρος και υπομονή...
Την ημέρα του καρναβαλιού φροντίστε να είστε εντός Ξάνθης και με θέση στάθμευσης εξευτελιστικά νωρίς (π.χ. 8:30πμ), αλλιώς προετοιμαστείτε για ένα κυκλοφοριακό εφιάλτη που όμοιό του δεν έχετε ξαναδεί (το 2004 μου πήρε 3 ώρες από την Εγνατία ως τον Αμοιρίδη όπου παρκάραμε, κι αυτό με πολλές - επιτυχημένες - παρακάμψεις από γύρω χωριά)... Για το καρναβάλι δημιουργούν ένα αυτοσχέδιο τεράστιο "πάρκιγκ" στα όρια της πόλης και βάζουν λεοφωρειάκι από κει για το κέντρο, αλλά ακόμα κι αυτό γεμίζει.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Και ο Ορφεας που ειναι στο κεντρο της Ξανθης ειναι σχετικα καλο, αν βρεις εκει, εχει και ενα υποτυπωδες parking που μπορεις να χρησιμοποιησεις αν προλαβεις. Σχετικα με το parking, 4 μερες που πηγαινοερχομασταν για το καρναβαλι (μεναμε στους Τοξοτες) παρκαραμε εκει που γινεται η λαικη αγορα και δεν ειχαμε κανενα προβλημα
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Καλε ποτε βρεθηκες στην Ξανθη; Για Διδυμοτειχο σε εχω...

Αχ βρε Έρση,αχ.Σε τρέλλανε το καινούριο post του Χρήστου.:bleh:
Σωστά,Διδ/χο είμαι.Η Ξάνθη βέβαια είναι περίπου 100' από εδώ.Παρ'όλα αυτά,φέτος θα απέχω λόγω Λονδίνου...μετά από 7 συνεχόμενες συμμετοχές.
Αξέχαστες στιγμές...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Φυσικά, αυτό έλειπε! Κάθε πρωί με τη μπουγάτσα του πρωινού...
Αχ , αμαν τι μου κανεις βραδιατικα!!! Η μπουγατσουλα με τυρι η με κρεμα??
γιαμι , γιαμι!!
 

Attachments

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Πούρο στο στόμα του Michel δε βάλαμε, αλλά μια χαρά περάσαμε στο De Novo το Σάββατο το βράδυ - ίσως το λιγότερο δήθεν από τα μπαράκια της παραλίας (το άκρως αντίθετο από το Κυβερνείο δηλαδή, όπου μπήκα και δεν άντεξα ούτε 5 λεπτά), και μάλλον εκείνο με την καλύτερη και πιο ανεβαστική μουσική.


Έχει βάλει τα καλά του για το καρναβάλι.Off season δεν είναι έτσι το De Novo.Μαγική εικόνα
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αχ βρε Έρση,αχ.Σε τρέλλανε το καινούριο post του Χρήστου.:bleh:
Σωστά,Διδ/χο είμαι.Η Ξάνθη βέβαια είναι περίπου 100' από εδώ.Παρ'όλα αυτά,φέτος θα απέχω λόγω Λονδίνου...μετά από 7 συνεχόμενες συμμετοχές.
Αξέχαστες στιγμές...
Αρα καλα τα θυμαμαι! Δε μου εχει παρει εντελως το μυαλο η Ινδια ακομη!
Και στο Λονδινο τι θα κανεις; Θα κρατας το χερακι του Amsterdam καθως θα κανει την προταση γαμου; :bleh:
Και απο Θεσσαλονικη η Ξανθη ειναι κοντα δυο ωρες δρομο, αλλα δε το κανουμε και θεμα! :haha:
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Αρα καλα τα θυμαμαι! Δε μου εχει παρει εντελως το μυαλο η Ινδια ακομη!
Και στο Λονδινο τι θα κανεις; Θα κρατας το χερακι του Amsterdam καθως θα κανει την προταση γαμου; :bleh:



Όχι βέβαια.Θα είμαι εκεί για να την σκοτώσω αν τολμήσει να του πει όχι:haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom