κατάλληλη εποχή για βαρκελώνη?

katrine

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σιγκαπούρη
σκοπεύω να κλείσω αεροπορικά εισ. για βαρκελώνη τα χριστούγεννα αλλά δε ξέρω πότε είναι η κατάλληλη εποχή γι'αυτό το ταξίδι

διαφωτίστε με κάποιος πλιζ
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά...
έχω πάει Δεκέμβριο στη Βαρκελώνη.. γενικά να ξέρεις ότι δεν είναι καμιά πόλη που κάνει τρελό κρύο το χειμώνα, ούτε τρελή ζέστη το καλοκαίρι... Δε νομίζω ότι καμία εποχή θα έχεις τραγικό πρόβλημα...


Αν θες την προσωπική μου άποψη βέβαια, το καλοκαίρι την ευχαριστήθηκα περισσότερο, δεν το συζητάω... Είναι αλλιώς να βολτάρεις με τα κοντομάνικα και τα σορτσάκια σου, να βλέπεις ήλιο πίνοντας σαγκρίες (στη μεσόγειο είσαι έτσι κι αλλιώς, να μη χαρείς τις ομορφιές της?) και αλλιώς στη μουντίλα του χειμώνα μέσα στο μαγαζί και όχι έξω (όσο και να μην έχει κρύο, ο χειμώνας είναι χειμώνας)...
Αλλιώς ήταν να περπατάω στο Maremagnum το καλοκαιράκι, κι αλλιώς το χειμώνα με βροχή που δεν κυκλοφορούσε ψυχή... Βέβαια, έχει και τα κακά του το καλοκαίρι και ο πολύ καλός καιρός.. πολύς κόσμος, τουρίστες... το καλοκαίρι στο park guell περίμενα 5 λεπτά για να φωτογραφίσω τη σαύρα και εγώ δεν ξέρω πόση ώρα για να βρω κενό χώρο στο περίφημο παγκάκι με το φίδι! Το χειμώνα πάλι είμασταν όλα κι όλα 20 άτομα στο πάρκο και τα είδαμε και τα φωτογραφίσαμε όλα ανετότατα!


Διαλέγεις και παίρνεις.. Εγώ αν είχα επιλογή θα πήγαινα ιούνιο, σεπτέμβριο, τέτοιες ημερομηνίες.. Αλλά δε θα κόλλαγα κι όλας να πάω οποιαδήποτε εποχή... Οπότε αν σε βολεύει ο Δεκέμβριος, πήγαινε Δεκέμβριο...
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan me cherry blossom
εγω παλι πηγα νοεμβριο και ειχε 17 βαθμους και εκπληκτικο καιρο!
εχει δικιο η crikky,νομιζω οτι θα ηταν καλυτερα να επιδιωξεις να ζησεις αυτην την πολη με ηλιολουστες μερες.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Συμφωνω με τα κοριτσια. Εγω θα σου προτεινα ανοιξη ή φθινοπωρο,λιγοτερος κοσμος,αλλα μην ερθεις σε κανενα πασχα διοτι ναι τοτε θα εχει κοσμο.
 

06maria

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
29-10 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ!!
Εγω επισκέφτηκα την Βαρκελώνη τον Φεβρουάριο. Νομίζω ιδανική εποχή. Άνετη πρόσβαση στα περισσότερα μουσεία και αξιοθέατα, χωρίς ατελείωτες ώρες αναμονής και αρκετά καλό καιρό για περπάτημα!
Αθλητικά παπούτσια, καλή διάθεση και παρέα χρειάζεσαι και η κάθε εποχή έχει τις ομορφιές της!
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan me cherry blossom
με λιγα λογια δλδ η βαρκελωνη φοριεται ολες τις εποχες!!!!!
 

katrine

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σιγκαπούρη
ώστε έτσι..

τέλεια, ευχαριστώ πολύ! το επόμενο ταξίδι μου θα ναι δεκεμβρη και θέλω τόσο πολύ να πάω βαρ. που νομίζω δε θα αντέξω μέχρι του χρόνου βέβαια ;)
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Κι εγώ, αν και πήγα Δεκέμβρη μήνα, τις περισσότερες μέρες είχε ωραίο καιρό. Είχε μεν κόσμο αλλά σίγουρα δεν είχε τον κόσμο που έχει το καλοκαίρι. Βέβαια είναι πάντα και θέμα τύχης, αφού μία ημέρα πριν πάω κι από την επομένη μετά την αναχώρησή μου είχε κρύο και βροχές.
 

michaliss

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
https://www.airtickets.gr/e-payment...n=yes&noreset=yes&path=reg/RegisterPassengers

σκέφτηκα κ εγώ για βαρκελώνη τα χριστούγεννα και είδα το παραπάνω ώς λύση. τί λέτε να πάω προς βαρκελώνη για τα χριστούγεννα ή να πάω προς μπάνσκο (2η σερί χρονιά) και να την αφήσω για το καλοκαίρι?
ε!! το καλοκαιρακι εχει τη χαρη του ...
για χεμωνα θελει κατι πιο ατμοσφαιρικο....
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ονειρεμένο Ταξίδι
αργεντινη,μεξικο
συμφωνω με mio, αν και λατρευω ισπανια,
πιστευω τη βαρκελωνη θα την ευχαριστηθεις περισσοτερο καλοκαιρι!
απο την αλλη, μια μαδριτη πχ. δεν θα με χαλαγε καθολου και το χειμωνα!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
η βαρκελώνη χειμωνιάτικα ειναι χάλια! Συννεφιά, βροχή , κρύο!!!
Α, πα πα!!:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom