κατάσταση ταυτότητας

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.032
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Ε τωρα ολο και καποιος θα πεταχτει να πει οτι αν πηγαινε με διαβατηριο δεν θα ειχε προβλημα, ενω ειναι δικαιωμα μας να παμε με ταυτοτητα και υποχρεωση μας να την εχουμε σε καλη κατασταση.
Αν ειχαμε παει ολοι με διαβατήριο,θα γλιτωναμε και τις 3 ωρες αναμονης στην ατελειωτη ουρα καθως ο ελεγχος των διαβατηριων γινοταν μεσα σε λιγα λεπτα,ηλεκτρονικά...Συμφωνω για την καλη κατάσταση της ταυτότητας, οπως και για την ανανεωση της ανα 15ετια η σε περιπτωση γαμου/διαζυγιου οπως προβλεπει η νομοθεσια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.048
Συμφωνω για την καλη κατάσταση της ταυτότητας, οπως και για την ανανεωση σε περιπτωση γαμου/διαζυγιου οπως προβλεπει η νομοθεσια.
Ελα, Παναγια μου, αλλαξε η Ελλη Σταη 5 φορες ταυτοτητα?
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Ελα, Παναγια μου, αλλαξε η Ελλη Σταη 5 φορες ταυτοτητα?
:haha::haha:
Ευτυχώς στις νέες ταυτότητες δεν προβλέπεται η αναγραφή του ονόματος του συζύγου, οπότε δεν χρειάζεται να αλλάζει ταυτότητα πια... :clap:

Τεινω στο να βγαλω καινουρια ταυτοτητα. Ο φοβος μου μονο ειναι μην βγαλω καινουρια, αλλαξω τα στοιχεια στις υπηρεσιες κ ο πρωθυπουργος βγαλει τις καινουριες που λενε εδω και χρονια κ χρειαστω κ τριτη ταυτοτητα.
Ήμουν νια και γέρασα περιμένοντας τις καινούργιες ταυτότητες!!! Περίμενα 20 χρόνια από την έκδοση της προηγούμενης ταυτότητας μου (1997) που δεν είχε αγγλικούς χαρακτήρες και δεν την άλλαζα γιατί περίμενα τις νέου τύπου ταυτότητες.... Ανανέωνα το διαβατήριο μου όταν χρειαζόταν και περίμενα μάταια να βγάλω την νέα ταυτότητα σαν πιστωτική κάρτα που έχει ανακοινωθεί εδώ και χρόνια!!
Τελικά, το 2017 έβγαλα καινούργια και ησύχασα! Καμία ταλαιπωρία πουθενά! Επικαιροποίησα τα στοιχεία της σταδιακά στις διάφορες υπηρεσίες και όταν υπήρχε άλλος λόγος για να τις επισκεφτώ (π.χ. ΙΚΑ). Μόνο στις Τράπεζες χρειάζεται άμεση επικαιροποίηση στοιχείων που μπορείς πλέον να το κάνεις και μέσω web banking.
Εάν δεν πρόκειται να ταξιδέψει άμεσα κάποιος σε χώρα εκτός Σέγκεν ποιος ο λόγος να σκάει τα 80 € για να ανανεώνει το διαβατήριο του;
Εγώ πάντως δε θα ρίσκαρα πια να ταξιδέψω με πολύ φθαρμένη ταυτότητα...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom