Αιθιοπία κοιλαδα ομο αιθιοπια

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
δεν είχα προλάβει να δω την απάντησή σου στον hydronetta
Λυπάμαι που θα στο πω αλλά προσοχή στον George:shock::shock::shock:
ωχ... κακό αυτό. Τι γνωρίζεις;

Δεν θέλω να πάω Αιθιοπία, είπαμε. Μόνο κοιλάδα του Όμο.
Το ταξίδι είναι Κένυα και Τανζανία και θα κάτσω γύρω στις 20 μέρες. Απλώς λέω μήπως κόψω τίποτα και ράψω το Όμο.
Για δώσε καμιά λεπτομέρεια για το ταξίδι σου, ρε συ.
Δηλαδή, πήγες όντως από Κένυα Όμο? Μπορώ να το κάνω αεροπορικά μήπως? Για να γλιτώσω χρόνο? Δεδομένο ότι θα ξεκινάω από Ναϊρομπι.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Είπε το γουρούνι.:bleh:
ΥΓ. Περιμένω βρίσιμο, γιατί είπα ότι δεν με ενδιαφέρει η Αιθιοπία. χαχαχαχ
Το πας γυρεύοντας... :haha::haha:
Ανατρίχιασα. Μη ενδιαφέρουσα η Αιθιοπία;;; Lalibela, Aksum, Tigray, Gonder, Blue Nile, Dankalia??? Tι να απαριθμήσω; Ο ιστορικός βορράς αλλά και το εθνικό πάρκο των βουνών Simien με τους μπαμπουίνους gelata.... Όλα τα UNESCO είναι στο βορρά! και είναι μοναδικά
ΥΓ. Πάω να κλάψω διότι ΚΑΙ αυτά δεν αξιώθηκα να τα δω ακόμα...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Ρε, γαμώτο... το θέμα είναι ότι ενώ εγώ την πρότεινα μόνο(ΜΟΝΟ) για το Όμο, τώρα μου την πέφτουν για να αφιερώσουμε αυτές τις μερούλες-τα ψίχουλα δηλαδή- στο Βορρά. Στα μέρη τα δικά σου, ολολύζον γουρούνι.
Εσύ τι λες; Ποιά, νομίζετε, ότι είναι τα πιο(τα ΠΙΟ) ενδιαφέροντα. Σκέψου ότι θέλεις να με πας κάπου για να με πείσεις ότι κάνω λάθος για την Αιθιοπία.

*Εγώ πάντως θέλω Όμο:roll::mad:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ρε, γαμώτο... το θέμα είναι ότι ενώ εγώ την πρότεινα μόνο(ΜΟΝΟ) για το Όμο, τώρα μου την πέφτουν για να αφιερώσουμε αυτές τις μερούλες-τα ψίχουλα δηλαδή- στο Βορρά. Στα μέρη τα δικά σου, ολολύζον γουρούνι.Εσύ τι λες; Ποιά, νομίζετε, ότι είναι τα πιο(τα ΠΙΟ) ενδιαφέροντα. Σκέψου ότι θέλεις να με πας κάπου για να με πείσεις ότι κάνω λάθος για την Αιθιοπία.
*Εγώ πάντως θέλω Όμο:roll::mad:
Αφού θέλεις Όμο να πας Όμο. Η Αιθιοπία είναι ταξίδι από μόνη της. Ο Βορράς θέλει ένα 10-15ήμερο για να τον δεις.
Αν θα διάλεγα κάτι πάντως δεν θα έχανα τις εκκλησιές στην Lalibela και trekking στα βουνά Simien. Καλύτερα όμως γράψε σε μέλη όπως η LULLU που έχουν παέι και τα έχουν δει ιδίοις όμασιν. Εγώ απλώς κάνω οφθαλμόλουτρο στο διαδίκτυο και ονειρεύομαι (αλλά το είχα ψάξει)
 

STAV

Member
Μηνύματα
235
Likes
907
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Δ.ΑΦΡΙΚΗ
ωχ... κακό αυτό. Τι γνωρίζεις;

Δεν θέλω να πάω Αιθιοπία, είπαμε. Μόνο κοιλάδα του Όμο.
Το ταξίδι είναι Κένυα και Τανζανία και θα κάτσω γύρω στις 20 μέρες. Απλώς λέω μήπως κόψω τίποτα και ράψω το Όμο.
Για δώσε καμιά λεπτομέρεια για το ταξίδι σου, ρε συ.
Δηλαδή, πήγες όντως από Κένυα Όμο? Μπορώ να το κάνω αεροπορικά μήπως? Για να γλιτώσω χρόνο? Δεδομένο ότι θα ξεκινάω από Ναϊρομπι.
ακριβώς αυτό λέω και γω. έχεις τόσα να κάνεις στις άλλες δύο που η όμο βγαίνει τραβηγμένη από τα μαλλιά μου φαίνεται.
Είχα πάει μόνο κένυα, αλλά ο στόχος ήταν η β.κένυα, λίμνη Τουρκάνα στο νότιο τμήμα της , ηφαιστειογενή νησιά, ερημικά χωριά σε μικρά νησάκια, κροκόδειλοι σε λίμνες ένα προστατευόμενο μνημείο της UNESCO. Toβόρειο κομμάτι της λίμνης ακουμπά την ΟΜΟ.
Αιθιοπία΄- ομο θα πάω 15 ημέρες τον ιούλιο.
George τώρα λοιπόν θέλει προσοχή το πράγμα. Ένας έλληνας που πήγε εκεί με ένα πρακτορείο south κάτι είχε κλείσει αλλά εμφανίστηκε ο George. Πρέπει να είναι μάνατζαρ διαφόρων δευτερευόντων πρακτορείων. Με πληροφόρησε ότι σε ότι είχαν συμφωνήσει βρήκε μπροστά του τα μισά και συνέχεια του ζητούσε και άλλα χρήματα. Τώρα βέβαια είναι η δική του εμπειρία, εσένα μπορεί να σου κάτσει καλά το πράγμα. Πάντως με πληροφόρησε ότι ένα tour που έχει καλό όνομα στην περιοχή είναι το sora, με αυτό κατέληξα να μιλάω παρά του ότι είναι λίγο πιο ακριβώς από τους άλλους.
Επίσης πρόσεχε έναν Nathanael, βρίσκεται στην Σουηδία και οργανώνει τα πάντα από εκεί, με στόχ να πάρει τη γυναίκα και το παιδί εκεί, στέλνοντας τον George σαν εκπρόσωπο.:haha::haha:
σε έκανα κιμά λυπάμαι
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Όσο μεγαλώνω, πείθομαι ότι η Αιθιοπία(εξαιρώντας το ομο)
δεν είναι ταξίδι για μένα. Δεν ταιριάζουμε, υποθέτω.
Εσύ ονειρεύεσαι εκείνες τις εκκλησίες κι εγώ έχω βαρεθεί να τις βλέπω στις φωτογραφίες των φίλων μου και να ξενερώνω.(δεν ξέρω τι έχει συμβεί: μόνο φέτος 3 φίλοι πήγαν ξεχωριστά και άλλος ένας φεύγει το Μάϊο). Δεν με ενθουσιάζει καθόλου, φαντάζομαι.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Όσο μεγαλώνω, πείθομαι ότι η Αιθιοπία(εξαιρώντας το ομο)
δεν είναι ταξίδι για μένα. Δεν ταιριάζουμε, υποθέτω.
Εσύ ονειρεύεσαι εκείνες τις εκκλησίες κι εγώ έχω βαρεθεί να τις βλέπω στις φωτογραφίες των φίλων μου και να ξενερώνω.Δεν με ενθουσιάζει καθόλου, φαντάζομαι.
Περί ορέξεως.... αλλοίμονο αν όλοι μας θέλαμε τα ίδια πράγματα από τα ταξίδια μας
Προσωπικά πιο πολύ με γοητεύει μια ακολουθία στις εκκλησιές της Lalibela από τις φυλές που σενιαρίζονται για να φωτογραφηθούν με τους τουρίστες (επ'αμοιβή βέβαια γιατί αλλοιώς είσαι χαμένος). Βέβαια όχι ότι στο πρόγραμμα του παρολίγον ταξιδιού στην Αιθιοπία δεν είχα βάλει και την Όμο. Απλώς δεν έτρεφα υψηλές προσδοκίες ότι θα δω κάτι αυθεντικό (βλέπε Μουσί κλπ κλπ)
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
ακριβώς αυτό λέω και γω. έχεις τόσα να κάνεις στις άλλες δύο που η όμο βγαίνει τραβηγμένη από τα μαλλιά μου φαίνεται.
Είχα πάει μόνο κένυα, αλλά ο στόχος ήταν η β.κένυα, λίμνη Τουρκάνα στο νότιο τμήμα της , ηφαιστειογενή νησιά, ερημικά χωριά σε μικρά νησάκια, κροκόδειλοι σε λίμνες ένα προστατευόμενο μνημείο της UNESCO. Toβόρειο κομμάτι της λίμνης ακουμπά την ΟΜΟ.
Αιθιοπία΄- ομο θα πάω 15 ημέρες τον ιούλιο.
George τώρα λοιπόν θέλει προσοχή το πράγμα. Ένας έλληνας που πήγε εκεί με ένα πρακτορείο south κάτι είχε κλείσει αλλά εμφανίστηκε ο George. Πρέπει να είναι μάνατζαρ διαφόρων δευτερευόντων πρακτορείων. Με πληροφόρησε ότι σε ότι είχαν συμφωνήσει βρήκε μπροστά του τα μισά και συνέχεια του ζητούσε και άλλα χρήματα. Τώρα βέβαια είναι η δική του εμπειρία, εσένα μπορεί να σου κάτσει καλά το πράγμα. Πάντως με πληροφόρησε ότι ένα tour που έχει καλό όνομα στην περιοχή είναι το sora, με αυτό κατέληξα να μιλάω παρά του ότι είναι λίγο πιο ακριβώς από τους άλλους.
Επίσης πρόσεχε έναν Nathanael, βρίσκεται στην Σουηδία και οργανώνει τα πάντα από εκεί, με στόχ να πάρει τη γυναίκα και το παιδί εκεί, στέλνοντας τον George σαν εκπρόσωπο.:haha::haha:
σε έκανα κιμά λυπάμαι
Άντε ρε... πωπω ευτυχώς που σε βρήκα! Και ποιος τους ακουει τους αλλους μετα... Υποκλίνομαι!
Λες να κοιτάξω πώς μπορώ να πάω αεροπορικά...
Θα δω και την εταιρία για την οποία μου λες εσύ.
Ευχαριστώ
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Περί ορέξεως.... αλλοίμονο αν όλοι μας θέλαμε τα ίδια πράγματα από τα ταξίδια μας
Δεν μπορώ να μην παρατηρήσω ότι είσαι ίσως το πιο καλόβολο γουρούνι εδώ μέσα!:D
Ευχαριστώ και για το ωραιότατο site της Τανζανίας!
Έχω ενθουσιαστεί. Εσύ έχεις πάει εκεί;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Δεν μπορώ να μην παρατηρήσω ότι είσαι ίσως το πιο καλόβολο γουρούνι εδώ μέσα!:D
Ευχαριστώ και για το ωραιότατο site της Τανζανίας!
Έχω ενθουσιαστεί. Εσύ έχεις πάει εκεί;
έχεις βαλθεί να με ρίξεις στη κατάθλιψη μεσημεριάτικα...
Όχι είπαμε, δεν κάθισε... αλλά το είχα ψάξει (κυρίως Τανζανία)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom