κράτηση μέσω πιστωτικής

N-I-K-O-S

Member
Μηνύματα
33
Likes
3
Αρα δέχονται προπληρωμένες?Επειδή εχω σκοπό να βγάλω προπληρωμένη για να κλείσω δωμάτιο για μπάνσκο.Αλλοι λένε μόνο κανονικές πιστωτικές δέχοντε και οχι προπληρωμένες γιατί δεν είναι εξασφαίσμένα τα ξενοδοχεία στην κράτηση.
 

evangelos30

Member
Μηνύματα
23
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη
Το booking δέχεται προπληρωμένες κάρτες. Αυτό που δεν έχω καταλάβει, είναι πως ξέρει κανείς αν έχουν τραβήξει οι του ξενοδοχείου κάποια προκαταβολή από την κάρτα σου? Προφανώς δεν το γνωρίζεις και μπορείς να πας στο ξενοδοχείο και να πληρώσεις ολόκληρο το ποσό ενώ ήδη σου έχουν κρατήσει π.χ. προκαταβολή για την πρώτη νύχτα:roll:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Όταν κάνεις την κράτησή σου στο booking αναφέρεται ξεκάθαρα η πολιτική του κάθε ξενοδοχείου, αν θα υπάρξει κάποια προκαταβολή που θα κρατηθεί από την κάρτα (σπάνια) και η περίοδος που δικαιούσαι να ακυρώσεις την κράτησή σου χωρίς να χρεωθείς κάτι. Από εκεί και πέρα, είναι μια αξιόπιστη σελίδα και μην ανησυχείς, δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
απο hostelbookers και hostelworld που εχω δοκιμασει ως τωρα δεν ειχα προβλημα με τη κρατηση...Το πρωτο δεχεται μονο πιστωτικες το δευτερο δεχεται και χρεωστικες, ντεμπιτ, ηλεκτρον...10% πριν και τα υπολοιπα εκει. ολες οι σελιδες γραφουν ακριβως τη πολιτικη κρατησεων....και σε χρεωνουν μονο αν δε φανεις φανταζομαι....επισης οταν δεν ειχα καρτα επαιρνα τηλ και εκανα τηλεφωνικη κρατηση με καταθεση μικρου ποσου σε λογαριασμο αν φοβασαι να κλεισεις με καρτα...
 

Koan

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Βιλνους-Καουνας-Βαρσωβία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινίκή Αμερική - αφρική
απο hostelbookers και hostelworld που εχω δοκιμασει ως τωρα δεν ειχα προβλημα με τη κρατηση...Το πρωτο δεχεται μονο πιστωτικες το δευτερο δεχεται και χρεωστικες, ντεμπιτ, ηλεκτρον...10% πριν και τα υπολοιπα εκει. ολες οι σελιδες γραφουν ακριβως τη πολιτικη κρατησεων....και σε χρεωνουν μονο αν δε φανεις φανταζομαι....επισης οταν δεν ειχα καρτα επαιρνα τηλ και εκανα τηλεφωνικη κρατηση με καταθεση μικρου ποσου σε λογαριασμο αν φοβασαι να κλεισεις με καρτα...
τα δυο σαϊτ εχω χρησιμοποιήσει και εγω κυρίως το δευτερο ομως λογο μεγαλύτερης ποικιλοτητας... δεν υπαρχει κανενα πρόβλημα σε τπτ...

για να εισαι σιγουρος μπορεις να πας να βγαλεις prepaid καρτα απο οποιαδηποτε τραπεζα - στην δινουν αμεσως νομιζω- και να βαλεις μεσα το ποσο ακριβως που θες...

απο οταν πατησεις confirmation στο book που θα κανεις μεσα σε 8 ωρες αφαιρουνται τα χρηματας της προκαταβολης (10%) τα υπόλοιπα απο κοντα... σε περιπτωση ακυρως παιρνεις καποια πισω.. και αν δε φανεις καθολου νομιζω σου χρεώνουν μονο την πρώτη ημέρα!!

μετα το confirmation λαμβανεις και μειλ-απόδειξη της πληρωμης που καλο ειναι να το εχεις μαζι και οταν πας εκει!! (αλλιως μπαινεις στα μειλ και το ξαναεκτυπωνεις..)
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
To Hostelworld δεν δέχεται prepaid κάρτα αλλά μόνο debit ή πιστωτική σε αντίθεση με το hostelbookers που τις δέχεται όλες...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
To Hostelworld δεν δέχεται prepaid κάρτα αλλά μόνο debit ή πιστωτική σε αντίθεση με το hostelbookers που τις δέχεται όλες...
χαιρομαι που το ακουω....οταν πηγα να κανω κρατηση ειχε επιλογη visa και mastercard οποτε υπεθεσα οτι οπως πολλα σαιτ δεν δεχεται χρεωστικες....βεβαια θα το δοκιμαζα καθως με βολευουν οι πιο αναλυτικες επιλογες περι δωματιων, αλλα δεν ειχα και πολλες ελπιδες στο μυαλο μου ....:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.321
Μηνύματα
887.879
Μέλη
38.982
Νεότερο μέλος
panagiotis_skal

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom