κρητη με παιδια

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
καλημερα σας. τον αυγουστο λεμε να παμε κρητη με την οικογενεια. εχω 2 παιδακια το ενα 4 και το αλλο 1, αρα θελουμε καπου ομορφα με θαλασσες οχι πολυ βαθιες και αποτομες και γενικα καπου που να ειναι καλα για τοσο μικρα παιδακια. ειμαστε αναμεσα σε χανια και ρεθυμνο. μηπως μπορειτε να προτεινετε κανα καλο μερος? και κανενα καλο και οικονομικο καταλυμα? οχι ξενδοχειο γιατι θελω να εχει κουζινα μεσα λογω του μωρου. ευχαριστω
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
εγω θα σου προτεινα Ρεθυμνο λόγω του ότι το θεωρώ πιο όμορφο. Βεβαια, οι περισσότεροι έχουν διαοφρετική αποψη. Όπως και νά'χει θεωρω ότι για οικογενειακές διακοπές το Ρέθυμνο είναι καλύτερο. Εχει και καταπληκτικά χωριά. Εσύ θες κάτι παραδοσιακό, π.χ να μείνεις σε χωριό ή θες να πας σε πόλη που έχει ζωή και σαφώς περισσότερες επιλογές?
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
δεν μας ενδιαφερει η νυχτερινη ζωη, οπως το ειπες κατι παροδοσιακο.σε χωριο αλλα να ειναι στη θαλασσα κοντα. σε ποιο χωριο ομως?
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
δεν μας ενδιαφερει η νυχτερινη ζωη, οπως το ειπες κατι παροδοσιακο.σε χωριο αλλα να ειναι στη θαλασσα κοντα. σε ποιο χωριο ομως?
κοιτα, εγω έχω παει στην παραλία Πρέβελη, που μου φανηκε η ωραιοτερη της Κρητης. Θυμαμαι ότι είχε πολλές οικογένειες και ηταν ωραία. Επίσης καλά είναι στην Αγια Γαληνη. Το αγαπημενο μου χωριο ειναι σίγουρα το Σπήλι, αλλά δεν έχει θάλασσα. Αν , βεβαια, παρετε αμαξι, δε θα έχετε πρόβλημα.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
καλημερα σας. τον αυγουστο λεμε να παμε κρητη με την οικογενεια. εχω 2 παιδακια το ενα 4 και το αλλο 1, αρα θελουμε καπου ομορφα με θαλασσες οχι πολυ βαθιες και αποτομες και γενικα καπου που να ειναι καλα για τοσο μικρα παιδακια. ειμαστε αναμεσα σε χανια και ρεθυμνο. μηπως μπορειτε να προτεινετε κανα καλο μερος? και κανενα καλο και οικονομικο καταλυμα? οχι ξενδοχειο γιατι θελω να εχει κουζινα μεσα λογω του μωρου. ευχαριστω
Γιωτα σου δινω 3 επιλογες ,που ταιριαζουν σε οικογενεια, με μικρα παιδια Πλακιας στο Ρεθυμνο Καλυβες, Λουτρο στα Χανια
Αν θελεις διευκρινίσεις στη διαθεση σου
, : , , ,


, , ,

λουτρο χανια - Αναζήτηση Google
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
λαβετε υπ οψιν οτι τον αυγουστο οι κρητικες παραλίες βουλιάζουν απο κοσμο και θα βλασφημήσετε την ώρα και την στιγμή!!
αν θέλετε ήρεμες διακοπές διαλέξτε καπου κοντά σε πόλη χανια ή ρέθυμνο.προτιμήστε μικρα χωρια σε αποσταση το πολυ 10 χιλιομετρα απο θάλασσα.
η επαρχία αποκορώνου εχει πολλα καλά φτηνα καταλύματα,έχει κοντά την θάλασσα της γεωργιουπολης που εχει μήκος 4 χιλιομετρα.
ετσι θα συνδυάσετε και κολύμπι και φαγητο (λιμνη κουρνά) και δεν θα συνωστήζεστε ο ενας πανω στον άλλο.
ενα ομορφο παραδοσιακο χωριο ειναι ο βαφές σχεδόν πανω στην εθνικη που μπορείτε να κλείσετε ένα ολοκληρο σπιτι -με λιγα χρήματα.
καλα να περάσετε.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
επίσης κοιτάξτε για αλμυρίδα και καλύβες--αξιολογα και τα δύο με σχετικα λίγο κόσμο αλλα πολλες καλες επιλογες τριγύρω-ανήκουν και αυτα στην επαρχία αποκορώνου στο νομο χανιων.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
θα το ψαξω. thanks ολους
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
δεν μας ενδιαφερει η νυχτερινη ζωη, οπως το ειπες κατι παροδοσιακο.σε χωριο αλλα να ειναι στη θαλασσα κοντα. σε ποιο χωριο ομως?
ελατε στις Καλυβες!ειμαστε αναμεσα στο ρεθυμνο και στα χανια και πανω στην θαλασσα και οχι επειδη μενω σε αυτο το χωριο......αλλα ειναι πολυ ομορφο!
ενταξει περαν της πλακας,αν αποφασισετε να ερθετε στειλε μου πμ να σου στειλω διευθυνσεις και τηλεφωνο μικρων ξενοδοχειων με πολυκουζινακι και οτι αλλη πληροφορια θες.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
ελατε στις Καλυβες!ειμαστε αναμεσα στο ρεθυμνο και στα χανια και πανω στην θαλασσα και οχι επειδη μενω σε αυτο το χωριο......αλλα ειναι πολυ ομορφο!
ενταξει περαν της πλακας,αν αποφασισετε να ερθετε στειλε μου πμ να σου στειλω διευθυνσεις και τηλεφωνο μικρων ξενοδοχειων με πολυκουζινακι και οτι αλλη πληροφορια θες.

ευχαριστω πολυ. χωριο και πανω στην θαλασσα? οτι ψαχνουμε.... οταν ειναι να κλεισω εισητηρια θα σου στειλω πμ.:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.316
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
ευχαριστω πολυ. χωριο και πανω στην θαλασσα? οτι ψαχνουμε.... οταν ειναι να κλεισω εισητηρια θα σου στειλω πμ.:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
και γεμάτο με ποτάμια, πηγές και πλατάνια. κάθε πρωί θα κόβεις από τους κήπους και τα σαλατικά σου, ελεύθερα
 

paris1679

Member
Μηνύματα
53
Likes
4
XANIA

Γιωτα σου δινω 3 επιλογες ,που ταιριαζουν σε οικογενεια, με μικρα παιδια Πλακιας στο Ρεθυμνο Καλυβες, Λουτρο στα Χανια
Αν θελεις διευκρινίσεις στη διαθεση σου
, : , , ,


, , ,

λουτρο χανια - Αναζήτηση Google
Γεια σας,

Είμαι απο την Κύπρο και θα πάω στα Χανιά για 1 εβδομάδα μαζί με την σύζυγο μου και το κοριτσάκι μας 3 ετών.Θα ενοικιάσουμε αυτοκίνητο.
Θα διαμένουμε στο ξενοδοχείο Υάκινθος στους Αγίους Αποστόλους , για το οποίο έχω διαβάσει καλά σχόλια στο διαδύκτιο.Θα ήθελα την γνώμη σας για τους παρακάτω προορισμούς στα Χανιά:

1) Μπαλός - Γράμβουσα με το καράβι ( θα είναι κουραστικό με το κοριτσάκι μας? )
2) Ελαφονήσι
3) Φαλάσαρνα
4) Σταυρός
5) Καλαθάς

Έχω επίσης διαβάσει καλά σχόλια για το χωριό Μηλιά.

Υπάρχει κάποιος άλλος προορισμός εκτός Χανίων ο οποίος να αξίζει το κόπο να επισκεφτούμε και να επιστρέψουμε αυθημερόν ή είναι καλύτερα να περιοριστούμε εντός Χανίων?

Σας ευχαριστώ.:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom