Ταϊλάνδη μετακινησεις στην ταιλανδη

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
καλησπερα σε ολη την παρεα του forum!τρεις αποριες εχω σχετικα με τον επομενο ταξιδιωτικο μας προορισμο, την ταιλανδη!εκανα μια μελετη στα υπολοιπα θεματα αλλα δεν βρηκα ακριβως τις απαντησεις που εξαχνα!
εχουμε και λεμε
1. μπορουμε να μετακινηθουμε απο μπανγκονκ για κο σαμουι με αυτοκινητο και με καραβι στη συνεχεια ή χρειαζεται να βρουμε πτηση?
2. με 650 ευρω που βρηκαμε εισιτηριο (αθηνα-μπανγκονκ) πρεπει να ειμαστε ικανοποιημενοι ή το πληρωσαμε ακριβα?
3. μπορει να συνδυαστει για 14 μερες το τριπτυχο μπανγκονκ-κο σαμουι-πουκετ ή πρεπει να θυσιασουμε ενα απο το τρια?
στην πρωτευουσα λεμε να αφιερωσουμε το πολυ τρεις ημερες
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
καλησπερα σε ολη την παρεα του forum!τρεις αποριες εχω σχετικα με τον επομενο ταξιδιωτικο μας προορισμο, την ταιλανδη!εκανα μια μελετη στα υπολοιπα θεματα αλλα δεν βρηκα ακριβως τις απαντησεις που εξαχνα!
εχουμε και λεμε
1. μπορουμε να μετακινηθουμε απο μπανγκονκ για κο σαμουι με αυτοκινητο και με καραβι στη συνεχεια ή χρειαζεται να βρουμε πτηση?
2. με 650 ευρω που βρηκαμε εισιτηριο (αθηνα-μπανγκονκ) πρεπει να ειμαστε ικανοποιημενοι ή το πληρωσαμε ακριβα?
3. μπορει να συνδυαστει για 14 μερες το τριπτυχο μπανγκονκ-κο σαμουι-πουκετ ή πρεπει να θυσιασουμε ενα απο το τρια?
στην πρωτευουσα λεμε να αφιερωσουμε το πολυ τρεις ημερες
Για το 3ο να σου πώ ότι συνδυάζονται σε 14 μέρες και τα 3... όμως η Μπανγκόκ αξίζει καμιά διανυκέρευση παραπάνω... έχει πολλά να δείς και ωραίο θα ήταν να συμπεριλάβεις και μία μονοήμερη στην Αγιούταγια.
Επίσης, ποιά εποχή πηγαίνεις? Αύγουστο?
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
πηγαινω τις 15 μερες των διακοπων των χριστουγεννων
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Α ok, για τον καιρό ρώτησα! Μια χαρά! Δες επίσης για τις εσωτερικές μετακινήσεις και την AIR ASIA... οικονομική και ξεκούραστη λύση!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Σ' αυτές τις τιμές περίπου κυμαίνονται τα αεροπορικά εισιτήρια ειδικά αν η πτήση είναι απευθείας Αθήνα- Μπανγκόγκ- Αθήνα.
Αν θυμάμαι καλά η Air Asia πετάει μόνο από Μπανγκόγκ για Πουκέτ και όχι για Σαμούι. Αλλά υπάρχει η Bangkok Airways για πιο φθηνά εισιτήρια από την Thai.

 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Οι 15 ημέρες φτάνουν για να συνδυάσεις και τα τρία μέρη, αν και όταν θα επιστρέψεις Ελλάδα θα σου φανούν ότι λίγες ήταν και αυτές και θα θέλεις να ξαναπάς σύντομα Ταϋλάνδη. Τότε θα έχεις μπει και εσύ στο club των φαν της Ταϋλάνδης.

Όσον αφορά την πρόσβαση στο Σαμούι από την ενδοχώρα γίνεται κυρίως με πλοίο από το Suratthani.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Αν πατε πρώτη φορά στην ταυλάνδη σίγουρα διαλέξατε τον εύκολο δρόμο που ειναι αυτος της πεπατημένης..
ας ειναι ...
η τιμή του εισιτηρίου καλή εφόσον έχετε συγκεκριμένες ημερομηνίες οπότε δεν μπορείτε να περιμένετε για τυχόν προσφορές..
στο πουκετ για μένα τρείς μέρες ειναι και παρα πολλές.
καθείστε περισσότερο στην πρωτεύουσα.έχει πολλα να δείτε και να κάνετε.
στο σαμούι δεν έχω πάει αλλα έχω δεί και πολύ καλυτερα..εννοώ οτι μου πέφτει πολύ τουριστικό!
καλο σας ταξίδι..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.890
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom