Αυστρία Γερμανία μόναχο-σάλτσμπουργκ-ίνσμπρουκ

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Τραίνο. Δε ξέρω καν αν υπάρχει λεωφορειο.
Καλό να έχετε μαζί σας την ταυτότητα/διαβατηριο, μιας και κάνουν έλεγχο πριν μπείτε στο τραίνο.
Πριν 5 χρόνια,δεν έκαναν έλεγχο...να υποθέσουμε ότι είναι νέα αντιτρομοκρατικά μέτρα;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Προσφυγικο πρόβλημα. Ήταν πριν τα Χριστούγεννα του 15. Οι Αυστριακοί λίγο ούφο, κοιτάνε το Πολωνικό Διαβατήριο μου, και ρωτάει ο ένας στον άλλον: Αυτούς τους αφηνουμε ή όχι;
 
Μηνύματα
17
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Σαλτσμπουργκ
Πρέπει να έχω οπωσδήποτε διαβατήριο; Η ταυτότητα δεν κάνει;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Μηνύματα
17
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Σαλτσμπουργκ
Υπάρχει μια εταιρεία η Westbahn που βάζει λεωφορείο στο δρομολόγιο Μόναχο- Σαλτσμπουργκ. Γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο γι αυτό; Και σχετικά με τα εισιτήρια: Είναι καλύτερο να έχω κλείσει πιο πριν ή τα βγάζω επιτόπου. Και αν τα κλείσω και η πτήση έχει καθυστέρηση τι γίνεται;
Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά έχω αγχωθεί.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Επιτόπου. Εφόσον θα πας με καποίον ακόμα, συμφέρει να αγοράσεις στο αεροδρόμιο το Bayern Ticket, το οποίο προσφέρει απεριόριστες διαδρομές με DB (regio trains μόνο), S-Bahn, U-Bahn σε όλη την Βαυαρία. Για 2 άτομα πλήρωσα 28 ευρώ τον Ιούλιο. Και το τρένο για Σαλζμπουργκ το πείρα από τον κεντρικό σταθμό του Μονάχου (αναχώρηση άνα 1 ώρα)
 

Nikosmaria13

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα. Θα ηθελα να ρωτήσω μια πληροφορία για Μόναχο πρός Σαλτζμπουρκ. Επειδή θα βγάλω το εισητήριο Bayern ticket και πρός Σάλτσμπουργκ πάει το Regoinal trains.Γνωρίζει κάποιος αν πηγαίνει απευθείας το τρενο απο Μόναχο? Η αλλάζω και αλλο τρένο? Ευχαριστω
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Καλησπέρα. Θα ηθελα να ρωτήσω μια πληροφορία για Μόναχο πρός Σαλτζμπουρκ. Επειδή θα βγάλω το εισητήριο Bayern ticket και πρός Σάλτσμπουργκ πάει το Regoinal trains.Γνωρίζει κάποιος αν πηγαίνει απευθείας το τρενο απο Μόναχο? Η αλλάζω και αλλο τρένο? Ευχαριστω
Πριν τρια χρονια που ειχα κανει τη διαδρομη πηγαινε απ' ευθειας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom