να πάω για μια μέρα μόνος ... ?

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Τι σου κάνει εντύπωση, Samion; Εξήγησα ακριβώς τι εννοούσα με τα ''ειδικά ενδιαφέροντα''. Θέλω να πω ότι αν αφαιρέσεις από τη Ρώμη την ιστορία και την τέχνη της, που πιθανώς δεν ενδιαφέρουν όλον τον κόσμο, μένουν λιγότερα να κάνεις απ'ό,τι στο Λονδίνο. Δεν λέω κάτι παράλογο. Έχεις απόλυτο δίκιο στο τελευταίο κομμάτι αυτού που έγραψες. Απλώς, κάποιοι άνθρωποι αναζητούν αυτά ακριβώς τα μεθύσια, τις παμπ κ.λπ, κ.λπ.
Καλά στο Λονδίνο εσύ πας για τα μεθύσια???Συνήθως αυτοί έρχονται σε μας.. Δε πας καμια Μύκονο στη Super Paradise καλύτερα???:haha::haha:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Εξήγησα ακριβώς τι εννοούσα με τα ''ειδικά ενδιαφέροντα''. Θέλω να πω ότι αν αφαιρέσεις από τη Ρώμη την ιστορία και την τέχνη της, που πιθανώς δεν ενδιαφέρουν όλον τον κόσμο, μένουν λιγότερα να κάνεις απ'ό,τι στο Λονδίνο. quote]


Επίσης ξέχασα ναι, δεν έχει και Madame Tussauds ....:bleh:
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Καλά στο Λονδίνο εσύ πας για τα μεθύσια???Συνήθως αυτοί έρχονται σε μας.. Δε πας καμια Μύκονο στη Super Paradise καλύτερα???:haha::haha:
Βρε, δε μιλούσα για μένα. Απλώς, δεν πρέπει να αποκλείουμε και τους ανθρωπους που δεν μας μοιάζουν.

Χαχαχα καλό κι αυτό με το Μαντάμ Τυσσώ!
Θέλεις λίγο να μου ξαναστείλεις πού βρίσκεται εκείνο το γλυπτό που μοιάζει να βυθίζεται στο γρασίδι; Έχω ξεχάσει σε ποιό θέμα μου το είχες γράψει και δεν μπορώ να το βρω πια.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Βρε, δε μιλούσα για μένα. Απλώς, δεν πρέπει να αποκλείουμε και τους ανθρωπους που δεν μας μοιάζουν.

Χαχαχα καλό κι αυτό με το Μαντάμ Τυσσώ!
Θέλεις λίγο να μου ξαναστείλεις πού βρίσκεται εκείνο το γλυπτό που μοιάζει να βυθίζεται στο γρασίδι; Έχω ξεχάσει σε ποιό θέμα μου το είχες γράψει και δεν μπορώ να το βρω πια.
Εμένα με κόβεις δηλαδή απ τα άτομα που τρέχουν στα μουσεία και τις πινακοθήκες?Οκ και σ αυτά θα πάμε...Πέρσι πήγα στη Ρώμη για το φεστιβάλ Πρωτομαγιάς (με κάτι αλλους ξοφλημένους απο εδώ μέσα..:shock:) για να ακούσουμε Vinicio Caposella και να πιούμε τις peroni μας στο γρασίδι, φέτος για το Μαραθώνιο και να δω κάποια φιλαράκια,κι αμέτρητες φορές γι αλλες πολλές καταστάσεις...

Μάλλον δεν έχεις ζήσει τη Ρώμη απ την αλλη πλευρά παρά μόνο την έχεις επισκεφτεί για τα ιστορικά της μνημεία και τα μουσεία της...

Ποτέ δεν είναι αργά... Η dolce vita στη Ρώμη είναι για όλα τα γούστα..Για νέους που θέλουν να περάσουν όμορφα, να διασκεδάσουν στο San Lorenzo και στο Testaccio, μέχρι και για γερόντια που θα πάνε στη cicca cicca και τη Glida μπας και ρίξουν καμιά μικρούλα...:haha:

Το άγαλμα που λες είναι το "Il risveglio" και βρίσκεται στη Via Cristoforo Colombo, λίγα βήματα μόλις απ τη στάση μετρό του Eur Fermi..

Εύχομαι την επόμενη φορά που θα βρεθείς εκεί να γυρίσεις μ αλλη άποψη για την αιώνια...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Εμένα με κόβεις δηλαδή απ τα άτομα που τρέχουν στα μουσεία και τις πινακοθήκες?Οκ και σ αυτά θα πάμε...Πέρσι πήγα στη Ρώμη για το φεστιβάλ Πρωτομαγιάς (με κάτι αλλους ξοφλημένους απο εδώ μέσα..:shock:) για να ακούσουμε Vinicio Caposella και να πιούμε τις peroni μας στο γρασίδι, φέτος για το Μαραθώνιο και να δω κάποια φιλαράκια,κι αμέτρητες φορές γι αλλες πολλές καταστάσεις...

Μάλλον δεν έχεις ζήσει τη Ρώμη απ την αλλη πλευρά παρά μόνο την έχεις επισκεφτεί για τα ιστορικά της μνημεία και τα μουσεία της...

Ποτέ δεν είναι αργά... Η dolce vita στη Ρώμη είναι για όλα τα γούστα..Για νέους που θέλουν να περάσουν όμορφα, να διασκεδάσουν στο San Lorenzo και στο Testaccio, μέχρι και για γερόντια που θα πάνε στη cicca cicca και τη Glida μπας και ρίξουν καμιά μικρούλα...:haha:

Το άγαλμα που λες είναι το "Il risveglio" και βρίσκεται στη Via Cristoforo Colombo, λίγα βήματα μόλις απ τη στάση μετρό του Eur Fermi..

Εύχομαι την επόμενη φορά που θα βρεθείς εκεί να γυρίσεις μ αλλη άποψη για την αιώνια...
Το μόνο που θέλω να σου πω, αφού έχω διαβάσει το μήνυμά σου, είναι ότι είσαι ανέλπιστα ευγενική! Σου στέλνω πολλά φιλιά :rolleyes:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.736
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
δεν ξέρω μπορεί να είμαι εντελώς λάθος αλλά όσους έχω ακούσει για Ρώμη έχουν πάει ζευγάρια.. ποτέ κανένας μόνος η με παρέα φίλους κ ετσι..

Τώρα μας έβγαλες όλους γκαίουλες... Και να μην έχεις ιδιαίτερα ενδιαφέροντα, η Ρώμη και μόνο για το περπάτημα είναι εξαιρετική. Λίγο να σε ενδιαφέρουν τα αρχαία (ούτε τόσο λίγο δα; ) βρήκες τον παράδεισό σου. Τόσα πράγματα έχει να κάνεις και να δεις και τουλάχιστον τα αεροπορικά της είναι φτηνά.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Το μόνο που θέλω να σου πω, αφού έχω διαβάσει το μήνυμά σου, είναι ότι είσαι ανέλπιστα ευγενική! Σου στέλνω πολλά φιλιά :rolleyes:

Θα περιμένουμε τις εντυπώσεις σου λοιπόν και νέα τιπς μόλις επιστρέψεις..
Να έχεις ένα όμορφο ταξίδι...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
και φυσικά τα αεροπορικά σου με αλιτάλια!! η καλύτερη... κι αν λεει ωρα αφιξης μεσημερι ζήτα απο τωρα early check-in στο ξεν/χείο σου ειναι η μοναδικη εταιρια που φθανει στον προορισμο της πριν την προγραμματισμενη ωρα αναχώρησης!! για τέτοια κατάσταση φοβερή μιλάμε (μη ξεχασεις το ταπεράκι με τα κεφτεδάκια γιατί θα πέσει πεινα στη πτήση ασε που μπορεί να σου κάτσει και καμμιά σινιόρα αμα την κεράσεις...) καλό σου ταξίδι:D
 

ny_gr

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
:shock: δεν έχω πει για Ρώμη... για Βαρκελώνη έχω αναφέρει ότι έχω ψηθεί .. Ψάχνω συνεχώς εισητήρια και κοιτάω και για ξενοδοχείο ή ενοικιαζόμενα για αρχές Μαϊου... όσο το ψάχνω και κοιτάω περιοχές , ξενοδοχεία , δρόμους και τέτοια τόσο πιο πολύ ψήνομαι..
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αφου το αποφασισες να σου το αφιερωσω:

Καλα να περασεις!
 
Last edited by a moderator:

Libertine

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona - Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Όταν διάβασα το πρώτο σου μήνυμα, (εκτός του ότι αμέσως σκέφτηκα "DO IT") το μυαλό μου πήγε αμέσως στη Βαρκελώνη! Πολύ χάρηκα που μετά είδα ότι όντως για Βαρκελώνη ψήνεσαι! Ευχάριστοι άνθρωποι που μας μοιάζουν (στα θετικά μας) άρα δε θα δυσκολευτείς να βρεις παρέες, και η Βαρκελώνη... Αχ η Βαρκελώνη... Δε θα βρεις πιο όμορφη πόλη!! Αυτό βέβαια είναι και καλό και κακό, επειδή αν κάνεις το ντεμπούτο σου με τη Βαρκελώνη, όλα τα άλλα σου φαίνονται... Απλά οδοντόκρεμες :p Έτσι την "έπαθε" και ο φίλος μου!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom