ΗΠΑ νεα υορκη

thegis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
καλημερα σας!!!
σε μια βδομαδα φευγω για νεα υορκη κ σε οποιον το λες κ εχει ηδη παει μου λεει τα καλυτερα!!μηπως καποιος απο εσας εχει να μου προτεινει κατι ιδιαιτερο να κανω εκει?που να παω?για βολτεσ?ψωνια?διασκεδαση,φαγητο???για τα παντα?νομιζς οτι ειναι τοσα πολλα ,που τελικα θα χαθω κ δεν θα δω τιποτα!!!;)επισης,μηπως ξερετε αν υπαρχει καποια εκδρομουλα που θα μπορουσα να κανω εκει κοντα??θα μεινω 8 μερες ,οποτε πιστευω πως υπαρχει χρονοσ!!:clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ειδικα για ΝΥ υπαρχουν παρα πολλες πληροφοριες και ταξιδιωτικες ιστοριες , αρκει να περασεις το ποντικι σου πανω απο τη λεξη Νεα Υορκη και θα σου ανοιξει παραθυρο στην πολη!:D
Καλως ηρθες και καλο σου ταξιδι!
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
thegis, εγω δεν εχω ιδεα απο Νεα Υορκη μιας και δεν εχω παει, απλα ηθελα να καταθεσω οτι σε ζηλευω παρα πολυ που θα κανεις ενα τοσο ωραιο ταξιδι!!!να περασεις υπεροχα σου ευχομαι!!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Μην νομίζεις ότι οι 8 ημέρες στη Νέα Υόρκη είναι τόσες πολλές που θα χρειαστείς και εκδρομούλες για να γεμίσεις τις ημέρες σου εκεί!
Θα τρέχεις και δεν θα προλαβαίνεις για να δεις τα βασικότερα οπότε ξέχνα τις εκδρομές.
Να περάσεις όμορφα και Καλώς ήρθες στο travelstories.
 

froufrouditsa

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
Καλημέρα.

Εχω πάει ΝΥ για λίγες μέρες και ήταν όμορφα αλλά πολύ επικίνδυνα. Εχει πολλά πράγματα να δεις, μου άρεσε πολύ το central park, το metropolitan museum, το άγαλμα της ελευθερίας, η time square, τοτε υπήρχαν και οι twintowers. Να προσέχεις πολύ στο δρόμο, ιδίως νωρίς το πρωί και το βράδυ. Υπάρχουν γειτονιές που είναι πολύ επικίνδυνες και καλό είναι να μην πλησιάσεις εκεί, όπως το bronx. Καλό ταξίδι να έχεις και να περάσεις υπέροχα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλημέρα.

Εχω πάει ΝΥ για λίγες μέρες και ήταν όμορφα αλλά πολύ επικίνδυνα. Εχει πολλά πράγματα να δεις, μου άρεσε πολύ το central park, το metropolitan museum, το άγαλμα της ελευθερίας, η time square, τοτε υπήρχαν και οι twintowers. Να προσέχεις πολύ στο δρόμο, ιδίως νωρίς το πρωί και το βράδυ. Υπάρχουν γειτονιές που είναι πολύ επικίνδυνες και καλό είναι να μην πλησιάσεις εκεί, όπως το bronx. Καλό ταξίδι να έχεις και να περάσεις υπέροχα.
Έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα από τότε, ιδίως στον τομέα της ασφάλειας.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλημέρα.

Εχω πάει ΝΥ για λίγες μέρες και ήταν όμορφα αλλά πολύ επικίνδυνα. Εχει πολλά πράγματα να δεις, μου άρεσε πολύ το central park, το metropolitan museum, το άγαλμα της ελευθερίας, η time square, τοτε υπήρχαν και οι twintowers. Να προσέχεις πολύ στο δρόμο, ιδίως νωρίς το πρωί και το βράδυ. Υπάρχουν γειτονιές που είναι πολύ επικίνδυνες και καλό είναι να μην πλησιάσεις εκεί, όπως το bronx. Καλό ταξίδι να έχεις και να περάσεις υπέροχα.
Δεν υφίσταται θέμα ασφάλειας πλέον στη Νέα Υόρκη, τουλάχιστον στο κέντρο. Ασφαλώς και στο bronx υπάρχει διαφορετικό καθεστώς, αλλά δε νομίζω ότι πάει εκεί πάνω από το 1% των επισκεπτών στην πόλη.
 

thegis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
thegis, εγω δεν εχω ιδεα απο Νεα Υορκη μιας και δεν εχω παει, απλα ηθελα να καταθεσω οτι σε ζηλευω παρα πολυ που θα κανεις ενα τοσο ωραιο ταξιδι!!!να περασεις υπεροχα σου ευχομαι!!
σου ευχομαι να το κανεις συντομα λοιπον αυτο το ταξιδι κ σε ευχαριστω πολι για τις ευχες!!!!
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
γυρισα πριν απο 20 μερες απο new york δεν παιζει θεμα επικινδυνοτητας πλεον ουτε νωρις το πρωι ουτε αργα το βραδυ στις ''καλες περιοχες''τουλαχιστο,αλλα δεν υπαρχει και λογος να κυκλοφορεις στις σκοτεινες και κακοφημες γειτονιες.
εγω πριν φυγω,λογο ελειψης χρονου,τυπωσα περιπου 70 σελιδες απο το travelstories και στο αεροπλανο η καθε βραδυ διαβαζα απο λιγο και οργανωνα την επομενη μερα.
εν ολιγης θα σου προτεινα να μην παραληψεις για κανενα λογο να πας central park και μαλιστα μια καλη ιδεα ειναι η ποδηλαταδα,τουλαχιστο 2 παραστασεις broadway,shopping οπως και δηποτε και ας μην εισαι του σπορ...αξιζει,προτεινω jersey gardens.μην εξαντληθεις ομως στο περπατημα ολη μερα και δε ζησεις βραδυνη ζωη σε underground καταστασεις,jazz μπαρακια,και roofgarden με μοναδικη θεα.μπες και μια βαρκαδα στο south ferry τσαμπα ειναι και εχει πολυ ωραια θεα.τα αλλα θα τα βρεις παντου οπου εχει ιστορια απο νεα υορκη;)
και με το καλο bora bora...και εμεις εδω ειμαστε για λεπτομερειες
 

thegis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
γυρισα πριν απο 20 μερες απο new york δεν παιζει θεμα επικινδυνοτητας πλεον ουτε νωρις το πρωι ουτε αργα το βραδυ στις ''καλες περιοχες''τουλαχιστο,αλλα δεν υπαρχει και λογος να κυκλοφορεις στις σκοτεινες και κακοφημες γειτονιες.
εγω πριν φυγω,λογο ελειψης χρονου,τυπωσα περιπου 70 σελιδες απο το travelstories και στο αεροπλανο η καθε βραδυ διαβαζα απο λιγο και οργανωνα την επομενη μερα.
εν ολιγης θα σου προτεινα να μην παραληψεις για κανενα λογο να πας central park και μαλιστα μια καλη ιδεα ειναι η ποδηλαταδα,τουλαχιστο 2 παραστασεις broadway,shopping οπως και δηποτε και ας μην εισαι του σπορ...αξιζει,προτεινω jersey gardens.μην εξαντληθεις ομως στο περπατημα ολη μερα και δε ζησεις βραδυνη ζωη σε underground καταστασεις,jazz μπαρακια,και roofgarden με μοναδικη θεα.μπες και μια βαρκαδα στο south ferry τσαμπα ειναι και εχει πολυ ωραια θεα.τα αλλα θα τα βρεις παντου οπου εχει ιστορια απο νεα υορκη;)
και με το καλο bora bora...και εμεις εδω ειμαστε για λεπτομερειες


τελεια!!!!ευχαριστω παρα πολυ!!!να σου κανω ομως αλλη μια ερωτησουλα??;)μου αρεσει πολυ η ιδεα της βραδινης ζωης ... ολη αυτη η underground κατασταση,η jazz,τα roof gardens κτλ...εχεισ να μου προτεινεισ κατι ?
επισης μου ειπαν πωσ ειναι λιγο "αυστηροι" στο θεμα ντυσιματος σε μπαρ ,εστιατορια κτλ!!παρατηρησες οντως κατι τετοιο?να παρω μαζι κ τα καλα μου?:):)μην "φαω πορτα!!":(
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
SMOKE??? Τι καταγώγιο είναι αυτό? Δεν έχω ιδέα που μπορεί να είναι και τι κάνουν εκεί...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.134
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom