νοτια λακωνια και ελαφονησος...

atmomixani

Member
Μηνύματα
20
Likes
91
Επόμενο Ταξίδι
Γουαδελουπη
..πάντως θα ρωτήσω τώρα που θα πάω Νεάπολη αν υπάρχει κανένας βαρκάρης που δέχεται να κάνει το δρομολόγιο για όποιον δε θέλει να περπατήσει και θα ενημερώσω.

Εσύ Κλεοπάτρα προς το παρόν Αγία Μαρίνα οπωσδήποτε και Νεράιδα...:haha:
Eπειδη απο σποντα τα εχω πολυ ζησει αυτα τα μερη ολα....αν πατε στη Νεραιδα ρωτηστε εκει για την Αγ.Ειρήνη....Υπαρχει ενα κλειδι απο τα κελια κι εκει....και θα σας βρουν μεταφορικο δια θαλασσης στο πιτς φιτιλι....Ειναι απιστευτο το συναισθημα του να μεινεις καποιες μερες ...Ειχαμε παει 5 ατομα για 5 μερες....ειχαμε παρει καποιες βασικες προμηθειες μαζι...κανα μακαρονι νερα κλπ τα οποια τα αφηνετε μετα αν περισεψουν για τους επομενους..οπως και θα βρειτε μεσα πραγματα...ψαρακι οτι βγαλαν τα ψαροντουφεκα...μπανιο κατω απο τα κελια....περπατημα στα εκλησακια....υπνο κατω απο τη καμπανα...τελεια ηταν!!!
Αν δεν ειστε απο τα μερη φροντιστε παντα να εχετε καποιο τηλεφωνο να καλεσετε σε περιπτωση αναγκης....(μας ετυχε εμας περιπτωση αλλεργιας απο τσιμπημα κι ηρθε το λιμενικο σε 20 λεπτακια και πηρε τη κοπελα...)

λίγο πιο μακριά απο το χωριό και μέσω ενος χωματόδρομου φτάνουμε στη πιο απόμερη αλλα όμορφη παραλάι του Αγιου Παυλου...
View attachment 12454
Στην παραλια του Αγιου Παυλου στη δεξια μερια οπως φτανουμε δημιουργουν τα βραχια μια μικρη σπηλια οπου μπορει κανεις να κολυμπησει ...Ηταν απο τα αγαπημενα μου μερη γι αυτο σας το αναφερω...θα προσπαθησω να βρω και φωτογραφιες...

Ριζμαρι και Ασπες εχουν την ξεχωριστη ιδιοτητα καθε χρονο να δειχνουν διαφορετικες....Εχω ζησει το Ριμαρι με αμμο να χωραει ολο το χωριο..και το χω ζησει και χρονια να χωραει με το ζορι 5-6 ατομα...
Κι αλλο ενα μερος που μου αρεσε πολυ....δεν ηταν παραλια....αλλα μια πλακα σαν σπηλια κι απο κατω θαλασσα...Τηγανι το λεγαμε..ψαχνω γμτ τις δικες μου φωτο δεν τις βρισκω...νομιζω κοντα στο απολιθωμενο παντως...
Μου αρεσε ιδιαιτερα...κι εκει και στον αγιο Παυλο δε περναγα ολη τη μερα να μαζευω πεταλιδες και μπομπολια...:)
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom