Μαλδίβες Ντουμπάι ντουμπαι η μαλβιδες

anna 10

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
κουβα
ειμαι σε διλημμα θα παω 1 εβδομαδα τον φεβρουαριο και εχω μπερδευτει.εσεισ τι λετε ντουμπαι η μαλβιδεσ:roll::roll::roll:
 

Evelpistos

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
βιρμανια
ειμαι σε διλημμα θα παω 1 εβδομαδα τον φεβρουαριο και εχω μπερδευτει.εσεισ τι λετε ντουμπαι η μαλβιδεσ:roll::roll::roll:
Γεια σου Αννα,

θα πρεπει να επιλεξεις τι θελεις να κανεις,ειναι δυο διαφορετικοι προορισμοι, εγς θα προτεινα να ταξιδεψεις με την emirates και νακανεις ενα stop over στο dubai.

το dubai ειναι μια πολυ μοντερνα πολη με πολλους ουρανοξυστες και παρα πολλα malls.
Η καθημερινη περιπλανηση ειναι μεσα σε εμπορικα κεντρα,αντε και καποιες ωρες στο μοναδικο παζαρι μπαχαρικων.εχει βεβαια φοβερο....shopping....

Maldives ειναι τοπος ρομαντικος,μικρα νησακια,κολυμπι & υποβρυχιες δραστηριοτητες.
ειναι ομως ενας τοπος για δυο ατομα,περισσοτερο για ζευγαρια

εσυ επιλεγεις

στην διαθεση σου για περισσοτερες
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Μείνε ένα βράδυ στο Ντουμπάι (προσοχή, μόνο στο πήγαινε) και όλα τα άλλα Μαλδίβες. Μη μείνεις Ντουμπάι στην επιστροφή, θα σε ρίξει, είναι αποτομη αλλαγή απο την ηρεμία και τη χαλάρωση των Μαλδιβών
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Να τα συνδυάσεις και τα δύο όπως προανάφερε και ο Evelpistos.
Μένεις δυό μέρες στο Ντουμπάι και τις υπόλοιπες ριλαξάρεις σε μια παραδεισένια ατόλη στις Μαλδίβες.
Τη διαμονή στο Ντουμπάι επέλεξέ την καλύτερα για την επιστροφή για να μην κουβαλάς τα ψώνια που θα κάνεις και στις Μαλδίβες.
Καλά να περάσεις.
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
τα ψώνια δε τα σκέφτηκα η αλήθεια είναι. έχω και για αυτό λύση: μόλις γυρίσεις απο Μαλδίβες και πριν καν ανοίξεις τη βαλίτσα σου πήγαινε στο Mall ή στο Golden Hall στην Κηφισίας και ψώνισε ότι θα ψώνιζες στα αντίστοιχα mall του Ντουμπάι στις ίδιες τιμές, μόλις φτάσεις σπίτι βάλε τα ψώνια στη βαλίτσα και ξανακλείσε τη και θα έχεις ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Εγώ που πήγα και στα δυο θα σου πρότεινα Μαλδίβες. Μείνε μόνο 1 βράδυ Ντουμπάι όταν πηγαίνεις και τα υπόλοιπα στον παράδεισο. Εξάλλου τα εμπορικά κέντρα τα βρίσκεις και στην Ελλάδα. Παράδεισο όμως;;;;;;;;
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
τα ψώνια δε τα σκέφτηκα η αλήθεια είναι. έχω και για αυτό λύση: μόλις γυρίσεις απο Μαλδίβες και πριν καν ανοίξεις τη βαλίτσα σου πήγαινε στο Mall ή στο Golden Hall στην Κηφισίας και ψώνισε ότι θα ψώνιζες στα αντίστοιχα mall του Ντουμπάι στις ίδιες τιμές, μόλις φτάσεις σπίτι βάλε τα ψώνια στη βαλίτσα και ξανακλείσε τη και θα έχεις ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα
Νίκο, το βλέπεις το θέμα από την αντρική πλευρά δηλαδή λάθος!:haha:

Καλά θεωρείς ότι είναι το ίδιο να πηγαίνεις για ψώνια σε ένα μέρος που πηγαίνεις σχεδόν κάθε εβδομάδα από το να ψωνίσεις σε ένα καινούργιο Mall που δεν το έχεις ξαναδεί στη ζωή σου, που πρέπει να το ανακαλύψεις, να δεις τις διαφορές στα ρούχα στις αγαπημένες σου μάρκες (αν υπάρχουν), να παρατηρήσεις τη συμπεριφορά των άλλων πελατισσών και να πιείς τον καφέ σου ή να γευματίσεις σε άλλο περιβάλλον???

 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Βρε marydim μου, κάποιος λόγος υπάρχει που πηγαίνουμε πάντα και μόνο γυναικοπαρέες για ψώνια, χωρίς κανένα αρσενικό...Εμείς, οι φίλες μας και οι γκέι φίλοι μας... Αλλιώς, πώς να το ευχαριστηθούμε, οι γυναίκες?:roll:
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
έχετε δίκιο, εγώ όποτε πάω για ψώνια θέλω απλά να μπω στο μαγαζί, να πάρω αυτό που θέλω το συντομότερο και να φύγω (γιατί έχει και μπάλα). ποτέ δε κατάλαβα γιατί τόσος ντόρος. απο την άλλη ποιά απο εσάς ξέρει τον κανόνα του οφσάιντ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.040
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom