Γενικά ξεκούραση σε ελληνικό νησί

Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Επίσης μια καλή πρόταση είναι η Λήμνος,έχω πάει συνολικά 3 φορές,τελευταία πριν 3 χρόνια,και μου άρεσε πάρα πολύ!!δεν είναι πολύ τουριστικός προορισμός(εκτός κι αν ....χάλασε τα τελευταία 3 χρονια τι να πω),εκεί βρήκα πραγματική ηρεμία,εκπληκτικές παραλίες με αμμουδιές,κρύες θάλασσες αλλά πολύ καθαρές,απλωμένες παραλίες.....και με λίγο κόσμο,δες στο θέμα που έγραψα για Λήμνο στο γκρούπ ¨αν δεν παινέψεις το σπίτι σου¨.
Και πήγα απευθείας με Ολυμπιακή απο θεσνίκη,αλλά είχα κάνει κράτηση καναδυο μήνες πρίν,δεν ξέρω τι ισχύει τώρα
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Μια καλή επιλογή αν και λίγο μακριά είναι τα διαπόντια νησιά. Έχω πάει και Οθωνούς και Ερείκουσα και έχει αυτό ακριβώς που ζητάς. Παραλία(Τα νερά είναι πολύ κρύα), μια, δυο ταβέρνες και πολύ λίγο κόσμο. Πλοίο φεύγει από Κέρκυρα. Ίσως υπάρχει και κάποιο από Ηγουμενίτσα αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Θα συμφωνήσω μαζί σου!!!Το πλοίο φεύγει απο το λιμάνι της Κέρκυρας(όταν ειδικά θέλετε να μεταφέρετε κι όχημα-αν και θα είναι αχρείαστο κατά τη γνώμη μου) και απο τον Άγιο Στέφανο..Επειδή τα δρομολόγια δεν είναι καθημερινά για κάθε νησί, καλό θα είναι να επικοινωνήσετε για περισσότερες πληροφορίες με το λιμεναρχείο της Κέρκυρας στο τηλ.: 26610-32.661.
Έχω παέι και στα τρία,Ερείκουσα,Μαθράκι(που είναι το μικρότερο) και Οθωνούς και πραγματικά είναι πολύ όμορφα και ήσυχα!Εφοδιαστείτε με βιβλία,τάβλι,ρακέτες και κάνα καλάμι ψαρέματος και αφεθείτε στη μαγεία των χαμένων αυτών παραδείσων...
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Εφοδιαστείτε με βιβλία,τάβλι,ρακέτες και κάνα καλάμι ψαρέματος και αφεθείτε στη μαγεία των χαμένων αυτών παραδείσων...
α το χεις ψάξει το θέμα!!! γι' αυτό είχες έτοιμο το στιλο-καλάμι στο άλλο thread... :haha:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
α το χεις ψάξει το θέμα!!! γι' αυτό είχες έτοιμο το στιλο-καλάμι στο άλλο thread... :haha:

Πώς με πιάνεις αμέσως?Και δεν είχα κάνει αναφορά στη ρακέτα-μυγοσκοτώστρα που έχω πάντα μαζί σε τέτοιου είδους εξορμήσεις!!!

awww.infocenter.gr_eshop_images_alfa_mosqswatter_1.gif
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
σας ευχαριστώ όλους.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
πρίν να αρχίσεις τις ευχαριστιες εγω θα σου πρότεινα να πάς Μύκονο
για διαλογισμό και αυτογνωσία ......και αν εισαι και της θρησκείας πέρνεις σβάρνα τα ξωκλήσια και ανάβεις όλα τα καντήλια
 

elsa-ta

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
βλεπω οτι κανεις δεν σου εχει μιλησει για μηλο.ειναι ενα μικρο και πολυ ησυχο νησι ιδανικο για ζευγαρακια.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
βλεπω οτι κανεις δεν σου εχει μιλησει για μηλο.ειναι ενα μικρο και πολυ ησυχο νησι ιδανικο για ζευγαρακια.
η μηλος ειναι πραγματι υπεροχη(ειναι το αγαπημενο μου νησι εξαλλου)!!αλλα δεν νομιζω πως κανει για την συγκεκριμενη περιπτωση!!εγω στην μηλο δεν μπορω να πω οτι ξεκουραστηκα!γυρνουσα συνεχεια απο παραλια σε παραλια!!!
 

haristso

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
καλημερα!!!!!σταυρο,αν πηγαινες μολυβο στη μυτιληνη?και ρομαντικα ειναι,και θαλασσες εχει κι απο κοσμο ειναι ετσι κι ετσι(τουλαχιστον πριν δυο χρονια που πηγα ηταν χαλαρα).
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
δε λέω καλή η μυτιλήνη αλλά σου δίνει την εντύπωση ότι βρίσκεσαι σε πόλη. ψάχνω κάτι πιο, πως να το πω, μαζεμένο. όσο για την μύκονο χρίστο, πήγα πριν δύο χρόνια μήνα αύγουστο, μετά α πό ταξίδι στην κίνα, και βλασφήμησα την ώρα και την στιγμή! ούτε να ακούω θέλω με πιάνει σύγκριο.
 

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο ταξίδι
Σε περίπτωση που δεν έχεις αποφασίσει, βάζω και την αλόννησο στη λίστα σου. Θα πάω φέτος έπειτα από παρότρυνση της αδερφής μου. Ήσυχο και όμορφο νησί. Και απ' ότι φαίνεται μέχρι στιγμής, είναι και οικονομικό. Κλείσαμε μια διόροφη βίλα, με πισίνα, μπάρμπεκιου, δύο κρεβατοκάμαρες, κλπ, κλπ, κλπ με 100 ευρώ τη βραδιά (τιμή για τον Ιούλιο) ενώ το αυτοκίνητο θα το νοικιάσουμε με 25 ευρώ την ημέρα. Για να πας, θα οδηγήσεις μέχρι το Βόλο και μετά θα πάρεις το καράβι.
 

Attachments

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σε περίπτωση που δεν έχεις αποφασίσει, βάζω και την αλόννησο στη λίστα σου. Θα πάω φέτος έπειτα από παρότρυνση της αδερφής μου. Ήσυχο και όμορφο νησί. Και απ' ότι φαίνεται μέχρι στιγμής, είναι και οικονομικό. Κλείσαμε μια διόροφη βίλα, με πισίνα, μπάρμπεκιου, δύο κρεβατοκάμαρες, κλπ, κλπ, κλπ με 100 ευρώ τη βραδιά (τιμή για τον Ιούλιο) ενώ το αυτοκίνητο θα το νοικιάσουμε με 25 ευρώ την ημέρα. Για να πας, θα οδηγήσεις μέχρι το Βόλο και μετά θα πάρεις το καράβι.

Το μέρος αυτό που είναι στη φωτογραφία, πριν από 15 χρόνια ήταν πραγματικός παράδεισος. Αύγουστο μήνα δεν υπήρχε τίποτα γύρω γύρω, παρά μόνο ελάχιστοι λουόμενοι. Μόνον αυτοί που κατάφερναν να διασχίσουν τον κακοτράχαλο δρόμο (από ένα σημείο και μετά δεν υπήρχε άσφαλτος) για να φτάσουν στην "εδέμ".
Όσοι πρόλαβαν την Αλόνησο έτσι ήταν πολύ τυχεροί. Βέβαια, το νησί κρατάει ακόμα χαρακτήρα και έχει απίστευτα νερά. Καλά να περάσετε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.527
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom