Μαλδίβες ξενοδοχειο στις μαλδιβες

papi

Member
Μηνύματα
53
Likes
8
τοσο ακριβά για ένα γεύμα?????μου το είπαν ότι σε θερίζουν αλλά όχι κι έτσι:p:pεπισης το σπα το πληρώνεις εχτρα σωστά???

:shock: συγνώμη!!!!!!!!!σημερα είδα το μνμ!!!ναι ήταν ακριβά και το σπα είχε επιπλεον χρέωση.ωστόσο...η χρεωση του σπα δεν μου κανε τόσο εντύπωση όσο η χρεωση στο φαγητό;)
αποφασισες τελικά πού θα πας?
 

spiros_ts23

Member
Μηνύματα
56
Likes
17
Καλησπέρα! Θέλω να κλείσω γαμήλιο ταξίδι στις Μαλδίβες για Χριστούγεννα. Είναι καλή εποχή; Παντρευομαστε 2/11. Έχετε να μου προτείνετε κάπου να απευθυνθώ; Βολεύει να τα κλείσω μόνος ή θα έχω κάτι καλύτερο αν το οργανώσει ταξιδιωτικό.. και αν ναι ποια προτείνετε;
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα! Θέλω να κλείσω γαμήλιο ταξίδι στις Μαλδίβες για Χριστούγεννα. Είναι καλή εποχή; Παντρευομαστε 2/11. Έχετε να μου προτείνετε κάπου να απευθυνθώ; Βολεύει να τα κλείσω μόνος ή θα έχω κάτι καλύτερο αν το οργανώσει ταξιδιωτικό.. και αν ναι ποια προτείνετε;
Αν και κλείνω πάντα μόνη μου ταξίδια,αυτό το ταξίδι το έκλεισα από πρακτορείο.Καταρχην είχαμε πει ότι είμαστε νεόνυμφοι και είχαμε σπέσιαλ περιποίηση στο αεροπλάνο και κατά την άφιξη.Μας είχαν στρώσει το δρόμο με ροδοπέταλα και μας περίμενε τούρτα στο μπανγκαλοουζ.
Επίσης μας περίμενε άνθρωπος του πρακτορείου στο αεροδρόμιο και μας πήρε με σκάφος και μας πήγε στο νησάκι που θα μέναμε.
Το πρακτορείο εξειδικευοταν μόνο σε εξωτικά ταξίδια και ήξερε τις Μαλδίβες πάρα πολύ καλά,οπότε μας περιέγραψε πλήρως τις παραλίες του κάθε νησιού.Αν επέλεγα από το ίντερνετ σκόπευαν να κλείσω σε ένα πολύ φτηνό το οποίο όταν είδα από κοντά είχε χάλια παραλία.Δεν είναι όλες όπως στις καρτ ποσταλ.Θελει προσοχή.
Όλες οι εποχές είναι καλές για Μαλδίβες.Δεν έχει μουσώνες όπως Μπαλί κλπ.Αλλα μας είπαν ότι Δεκέμβρη είναι η καλύτερη.
Ελπίζω να βοήθησα.
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Καλησπέρα! Θέλω να κλείσω γαμήλιο ταξίδι στις Μαλδίβες για Χριστούγεννα. Είναι καλή εποχή; Παντρευομαστε 2/11. Έχετε να μου προτείνετε κάπου να απευθυνθώ; Βολεύει να τα κλείσω μόνος ή θα έχω κάτι καλύτερο αν το οργανώσει ταξιδιωτικό.. και αν ναι ποια προτείνετε;
Απο οσο ξερω ναι ειναι καλη εποχη! Νομιζω ολες ειναι! Εμεις πηγαμε Αυγουστο και μειναμε στο Sun Island Resort and Spa, το οποιο ειναι εξαιρετικο, αν οχι το καταπληκτικοτερο μερος που εχω μεινει ποτε μου! Φοβερα οργανωμενο, τρομερες παραλιες, κανουν πολλες εκδρομες, ταισμα καρχαρια, φαγητο φοβερο..κλειστε με all-inclusive και θα με θυμηθεις. A και οπωσδηποτε σε Water Villa, εχει μικρη διαφορα απο τα αλλα δωματια σε ο,τι αφορα την τιμη, αλλα πολυ μεγαλη διαφορα σε αυτο που παιρνεις ως επισκεπτης..Εκει γινεται το ταισμα καρχαριων, και εχεις κ πριβε θαλασσα, χαζευεις τον ινδικο απο τη μπανιερα και το λαλας...Ειλικρινα οι καλυτερες διακοπες της ζωης μου και σκεψου εχω παει και Σευχελλες και γενικως σε παρα πολλα μερη. Αυτα για το ξενοδοχειο.
Οσον αφορα το ταξιδιωτικο σκελος, ειναι πανευκολος προορισμος, ουσιαστικα πανε συγκεκριμενες αεροπορικες και νομιζω πολλες φορες πετυχαινεις προσφορες. Τωρα αμα δε ρωτησεις και πρακτορειο, δε θα ξερεις διαφορες στην τιμη. Γνωμη μου ειναι οτι δε χρειαζεσαι πρακτορειο με την καμια, εχουν σουπερ οργανωση στα παντα...Εκτος αν οπως σου ειπα, το πρακτορειο σου βρει καλυτερη τιμη στα αεροπορικα η στο καταλυμα, οπως μας βρηκαν στις Σευχελλες. Γενικως σαν προορισμος ειναι πιο ευκολος ακομη και απο ευρωπαικους με διαφορα, καθως σε αντιθεση με Σευχελλες και λοιπα εξωτικα, ολη σου τη μερα την περνας σε ενα ριζορτ!
 

spiros_ts23

Member
Μηνύματα
56
Likes
17
Απο οσο ξερω ναι ειναι καλη εποχη! Νομιζω ολες ειναι! Εμεις πηγαμε Αυγουστο και μειναμε στο Sun Island Resort and Spa, το οποιο ειναι εξαιρετικο, αν οχι το καταπληκτικοτερο μερος που εχω μεινει ποτε μου! Φοβερα οργανωμενο, τρομερες παραλιες, κανουν πολλες εκδρομες, ταισμα καρχαρια, φαγητο φοβερο..κλειστε με all-inclusive και θα με θυμηθεις. A και οπωσδηποτε σε Water Villa, εχει μικρη διαφορα απο τα αλλα δωματια σε ο,τι αφορα την τιμη, αλλα πολυ μεγαλη διαφορα σε αυτο που παιρνεις ως επισκεπτης..Εκει γινεται το ταισμα καρχαριων, και εχεις κ πριβε θαλασσα, χαζευεις τον ινδικο απο τη μπανιερα και το λαλας...Ειλικρινα οι καλυτερες διακοπες της ζωης μου και σκεψου εχω παει και Σευχελλες και γενικως σε παρα πολλα μερη. Αυτα για το ξενοδοχειο.
Οσον αφορα το ταξιδιωτικο σκελος, ειναι πανευκολος προορισμος, ουσιαστικα πανε συγκεκριμενες αεροπορικες και νομιζω πολλες φορες πετυχαινεις προσφορες. Τωρα αμα δε ρωτησεις και πρακτορειο, δε θα ξερεις διαφορες στην τιμη. Γνωμη μου ειναι οτι δε χρειαζεσαι πρακτορειο με την καμια, εχουν σουπερ οργανωση στα παντα...Εκτος αν οπως σου ειπα, το πρακτορειο σου βρει καλυτερη τιμη η καταλυμα. Γενικως σαν προορισμος ειναι πιο ευκολος ακομη και απο ευρωπαικους με διαφορα, καθως σε αντιθεση με Σευχελλες και λοιπα εξωτικα, ολη σου τη μερα την περνας σε ενα ριζορτ!
Καλησπέρα κι ευχαριστώ πολύ!!! Όταν λες, αν όχι το καταπληκτικοτερο μέρος που έχεις μείνει ποτέ σου;; Δλδ υπάρχει και καλύτερο;; Δεν κατάλαβα

Είναι καλό το sun island?
 
Last edited by a moderator:

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Καλησπέρα κι ευχαριστώ πολύ!!! Όταν λες, αν όχι το καταπληκτικοτερο μέρος που έχεις μείνει ποτέ σου;; Δλδ υπάρχει και καλύτερο;; Δεν κατάλαβα
Οχι, ειναι τροπος του λεγειν...Για μενα ειναι το καλυτερο και το εχω συστησει σε πολλους φιλους που εμειναν εξισου κατενθουσιασμενοι!

Είναι καλό το sun island?[/QUOTEΕξσ
Εξαιρετικο, οχι απλα καλο! Προυποθεση για μενα για να το ζησεις στο φουλ ειναι η water villa!
 
Last edited by a moderator:

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Συμφωνώ σχετικά με τη water villa.Μετανοιωσα τρελά που δεν επέλεξα water bungallow συγκεκριμένα,επειδή ήταν λίγο πιο ακριβο.
Ενα κάρο λεφτά δίνεις,δεν αξίζει να κολλήσεις εκεί...
Στο δικό μας νησί είχαν γυάλινο πάτωμα και έβλεπες το βυθό.Και από τα σκαλάκια βουτούσες κατευθείαν στο νερό.Δεν τα βρίσκεις σε πολλα μερη του κόσμου αυτά...
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Συμφωνώ σχετικά με τη water villa.Μετανοιωσα τρελά που δεν επέλεξα water bungallow συγκεκριμένα,επειδή ήταν λίγο πιο ακριβο.
Ενα κάρο λεφτά δίνεις,δεν αξίζει να κολλήσεις εκεί...
Στο δικό μας νησί είχαν γυάλινο πάτωμα και έβλεπες το βυθό.Και από τα σκαλάκια βουτούσες κατευθείαν στο νερό.Δεν τα βρίσκεις σε πολλα μερη του κόσμου αυτά...
ω θεε μου! ποσο καταπληκτικο...
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Ριξε μια ματια και στο Olhuveli beach and spa resort. Ειχαμε παει γαμηλιο πριν πολλα χρονια.. Τωρα εκανε ανακαινιση και ειναι καταπληκτικο. Απιθανες παραλιες εχει το νησακι και απ οτι ειδα οι water villas καρααξιζουν. Τελη Νοεμβριου πηγαμε και ο καιρος ηταν καταπληκτικος. Εφοδιασου με δυνατο αντιηλιακο!!!
 

spiros_ts23

Member
Μηνύματα
56
Likes
17
Έχετε ακούσει αν υπάρχουν πρακτορια για μαλδιβεσ Που οργανώνουν εκδρομή ,δίνεις χρήματα & δεν υλοποιούν εκδρομή;
 
Last edited:

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Έχετε ακούσει αν υπάρχουν πρακτορια για μαλδιβεσ Που οργανώνουν εκδρομή ,δίνεις χρήματα & δεν υλοποιούν εκδρομή;
Αν είχαμε ακούσει δεν θα υπηρχαν πια.Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.Να ξέρει όλος ο κόσμος ότι είναι απατεώνες αλλά να λειτουργούν κανονικά;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.680
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom