Μαλδίβες ξενοδοχειο στις μαλδιβες

spiros_ts23

Member
Μηνύματα
56
Likes
17
Καλημέρα! Φεύγω σε δυο βδομαδες για γαμήλιο στις Μαλδίβες. Έχετε κάποιες πληροφορίες τι να προσέξω; Κλείσαμε watervilla στο sun island all exclusive ακολουθώντας τις συμβουλές σας. πρεπει κρι να έχω από εδώ; Μάσκες βατραχοπέδιλα, αντικουνουπικα; Φορτιστή κινητών;;
ευχαριστω εκ των προτέρων.
Εν τω μεταξύ στο all exclusive περιλαμβάνει τα πάντα;
 

Nat ni

Member
Μηνύματα
101
Likes
139
Καλημέρα! Φεύγω σε δυο βδομαδες για γαμήλιο στις Μαλδίβες. Έχετε κάποιες πληροφορίες τι να προσέξω; Κλείσαμε watervilla στο sun island all exclusive ακολουθώντας τις συμβουλές σας. πρεπει κρι να έχω από εδώ; Μάσκες βατραχοπέδιλα, αντικουνουπικα; Φορτιστή κινητών;;
ευχαριστω εκ των προτέρων.
Εν τω μεταξύ στο all exclusive περιλαμβάνει τα πάντα;
Πήγαμε στο sun island το προηγούμενο καλοκαίρι.
Είναι ένας μικρός παράδεισος.Η επιλογή σας για Waterville είναι η καλύτερη που μπορούσατε να κάνετε.Να πάρετε μαζί σας μάσκες και βατραχοπέδιλα .Η ενοικίαση είναι 17€ την ημέρα.
Εννοείτε φορτιστή κινητού.Αντικουνουπικα είχαμε πάρει μαζί μας,κουνούπια όμως δεν είχε (πάρτε για καλό και για κακό).Εμεις είχαμε πλήρη διατροφή και πληρώναμε μόνο τα ποτά μας.Για το δικό σας πακέτο ρωτήστε το πρακτορείο που τα κλείσατε τι καλύπτει.
Να κάνετε απαραιτήτως snorkeling μπροστά στο ιταλικό εστιατοριο(είναι από την αντίθετη πλευρά από τις watervillas)Έχει απίστευτα πολλά ψάρια όλων των χρωμάτων.Αν θέλετε μπορείτε να δοκιμάσετε και scuba diving.Ειναι μοναδικό.
Όπως και το κολύμπι με φαλαινοκαρχαρια .Εμεις είμασταντυχεροί και είδαμε .Μην φοβηθείτε τους ύφαλο καρχαρίες .
Εύχομαι να περάσετε τελεια!Το μέρος είναι μαγικό.
Να ζήσετε ευτυχισμένοι!!!!
 

Nikoletta!

Member
Μηνύματα
46
Likes
107
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Καλησπέρα σε όλους 😊. Κάνω μια μικρή έρευνα για τα resort στις Μαλδίβες, θέλω να πραγματοποιήσω το ταξίδι Φεβρουάριο-Μάρτιο του 2024 και αναρωτιόμουν αν συμφέρει να τα κλείσω όλα μόνη μου από νωρίς για καλύτερη τιμή ή να πάρω κάποιο πακέτο από ταξιδιωτικό γραφείο μήπως πετυχαίνουν καλύτερες τιμές. Το budget μας είναι γύρω στις 4500 ευρώ για 2 άτομα(αεροπορικά και ξενοδοχείο) και 7-8 διανυκτερεύσεις. Εσείς πως πραγματοποιήσατε αυτό το ταξίδι?

Επίσης, τα νησάκια-resort είναι τόσα πολλά που έχω μπερδευτεί. Σκεφτόμουν να έκανα συνδυασμό 2 νησιών(4 διανυκτερεύσεις στο καθένα), είναι εφικτό αυτό? Πρέπει να βρίσκονται στην ίδια ατόλη?
Έχω κάποια επικρατέστερα resort στο μυαλό μου απ'όσα έχω ψάξει στο tripadvisor..αν κάποιος έχει μείνει σε ένα από αυτά θα με βοηθούσε: Sun Siyam Iru Fushi, Velassaru Island, Fushifaru Maldives, Hurawalhi Resort, Baros, Constance Moofushi, Huvafen Fushi, Anantara Dhigu. Στα τελευταία το budget ανεβαίνει πολύ ειδικά σε water villa. Αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο καλοδεχούνενο. Με ενδιαφέρει να έχει καλό ύφαλο για snorkelling 🌊🐠.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.685
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom