Τουρκία οδικως στην κωνσταντινουπολη

vasiliss

Member
Μηνύματα
918
Likes
8.354
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Αν σταματήσουμε Ίπσαλα θα βρούμε κάρτα SIM για το κινητό και αν ναι, χρειάζεται διαβατήριο για την αγορά της ή αρκεί και η ταυτότητα;
Αν δεν ταξιδεύετε Κυριακή ή αργία, θα μπορέσετε να βρείτε και στα duty free στα σύνορα της Τουρκίας. Όταν πήγαμε εμείς υπήρχε "κατάστημα" της turkcell, αλλά ήταν Κυριακή και ήταν κλειστό. Το ίδιο και στην Kesan από όπου λογαριαζαμε αρχικά να πάρουμε εμείς. Για Ιψαλα δεν ξέρω. Τελικά αγοράσαμε τη Δευτέρα ( με πολύ κόπο, γιατί οι υπάλληλοι δεν ήξεραν αγγλικά και την διαδικασία) στο Lapseki που δεν είναι στον δρόμο σας. :)
Για την ταυτότητα λένε ότι γίνεται, αλλά εμείς δεν τολμησαμε να το δοκιμάσουμε γιατί ακόμα εκεί θα ήμασταν, οπότε δώσαμε διαβατήρια.
 

Kokos87

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλησπερα .ήθελα να ρωτήσω τι ώρα πιστεύετε θα πρέπει να βρίσκομαι στο κέντρο της Κωνσταντινούπολης ώστε να μην πετύχω μποτιλιάρισμα .θα ξεκινήσω οδικός από Θεσσαλονίκη και σκέφτομαι να είμαι Κωνσταντινούπολη κατά της 8 το πρωί .είναι καλη ώρα ή έχει ξεκινήσει ήδη ο χαμός ;
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Καλησπερα .ήθελα να ρωτήσω τι ώρα πιστεύετε θα πρέπει να βρίσκομαι στο κέντρο της Κωνσταντινούπολης ώστε να μην πετύχω μποτιλιάρισμα .θα ξεκινήσω οδικός από Θεσσαλονίκη και σκέφτομαι να είμαι Κωνσταντινούπολη κατά της 8 το πρωί .είναι καλη ώρα ή έχει ξεκινήσει ήδη ο χαμός ;
Στις 8 θα είσαι στο κέντρο του χαμου. Πριν τις 6.30 και μετά τις 10 για καλυτερα.
 

Kokos87

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Έχετε να προτείνετε κάποιο κλειστό πάρκινγκ κοντά στην ταξιμ η στον Πύργο του γάλατα ;
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.220
Likes
5.740
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Έχετε να προτείνετε κάποιο κλειστό πάρκινγκ κοντά στην ταξιμ η στον Πύργο του γάλατα ;
Tepebaşı Katlı Otopark έχει και ανοιχτό χώρο και στεγασμένο. Είναι πολύ μεγάλο και βρίσκεις σίγουρα θέση. Χρέωση γύρω στις 60 λίρες / ημέρα τον Νοέμβριο.
 

retzi

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Έχετε να προτείνετε κάποιο κλειστό πάρκινγκ κοντά στην ταξιμ η στον Πύργο του γάλατα ;
Taksim Camii Otopark
Είναι δίπλα ακριβώς απο την πλατεία ταξιμ σε πολυ βολικο σημειο. Πριν δυο βδομαδες πήγαμε και νομιζω ήταν γυρω στις 75-80 λιρες την μερα. Αυτη η τιμή είναι αμα δεν εχετε σκοπο να το μετακινησετε και πρεπει να τους το τονισετε. Αμα θελεις να το παιρνεις ειναι πιο ακριβα.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
517
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Τελικά για την Κωνσταντινούπολη βγάζουμε κάρτα διοδίων. Υπάρχουν διόδια από Υψαλα έως την Κωνσταντινούπολη;
νομιζω οτι αν πας απο παραλιακο παλια Εθνικη Οδο απο τα χωρια δεν χρειαζεται!

Εγω θελω να ρωτησω οσους εχουν ταξιδεψει προσφατα φτηνο ιντερνετ για 2-3μερες που θα μπορουσα να βρω... και ακομη....
με την καρτα ΙΣΤΑΜΠΟΥΛ καρτ με λιγες λιρες μεσα καμια 10αρια... που ειχα το 2018 μπορω να ταξιδεψω απο OTTOGAR μεχρι YENIKAPI????
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Τελικά για την Κωνσταντινούπολη βγάζουμε κάρτα διοδίων. Υπάρχουν διόδια από Υψαλα έως την Κωνσταντινούπολη;
Ναι έχει διόδια. Δεν θυμάμαι που ακριβώς αλλά έχει 3 νομίζω (μπορεί και 4 δεν θυμάμαι) από τον καινούργιο και μπορεί λιγότερα από τον παλιό κατά 1 ή 2. (παλιός - καινούργιος εννοώ εξαρτάτε από ποια τοποθεσία είναι το ξενοδοχείο εμένα τελευταία φορά με πήγε από έναν περιφερειακό που περνούσε κοντά από το αεροδρόμιο.)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.425
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εγω θελω να ρωτησω οσους εχουν ταξιδεψει προσφατα φτηνο ιντερνετ για 2-3μερες που θα μπορουσα να βρω... και ακομη....
με την καρτα ΙΣΤΑΜΠΟΥΛ καρτ με λιγες λιρες μεσα καμια 10αρια... που ειχα το 2018 μπορω να ταξιδεψω απο OTTOGAR μεχρι YENIKAPI????
Παρακαλώ, ρώτα σ' αυτό το θέμα Τουρκία - Κωνσταντινούπολη - μετακινήσεις
Ίσως μάλιστα στα τελευταία θέματα να βρεις και την απάντηση στο ερώτημά σου.
Εδώ είσαι εκτός θέματος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.498
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom