Γερμανία οδικώς στη νότια γερμανια

flandra

Member
Μηνύματα
36
Likes
1
Επαναφερω το θεμα για τυχον προτασεις........Καπως ετσι σκεφτομουν το προγραμμα
Πατρα-Ανκονα
1) Bologna (Μοιραζω τη διαδρομη γιατι λογω σκυλου μαλλον θα κοιμηθουμε καταστρωμα και ισως ειμαστε κουρασμενοι)
2) Milano
3+4) Zurich (Κανουμε μια επισκεψη στους καταρρακτες και παραλειπω Konstanz)
5+6) Freibourg (Με επισκεψεις στα χωρια)
7) Strasbourg
8) Heidelberg
9) Rothenburg Ob Der Tauber
10) Το ιδιο με επισκεψη Wurzburg
11)Nurnberg
12) Το ιδιο με επισκεψη Bamberg
13) Innsbruck ?
14) Brescia ? Καταληξη Ανκονα

Τα δυο τελευταια εχουν ερωτηματικο γιατι δεν ξερω πως να μοιρασω τη διαδρομη κατεβαινοντας. Εχουμε παει Μοναχο αλλα αν ειναι καλυτερα ξαναπαμε.

Πως σας φαινεται? Λαβετε υποψη οτι οδηγει μονο ο καλος μου. Αξιζει καπου να βαλουμε και αλλη διανυχτερευση?
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Η λίμνη Chiemsee βρίσκεται στο μέσον της απόστασης μεταξύ Μονάχου και Salzburg, στον κεντρικό αυτοκινητόδρομο θα δεις περίπου στο μέσον πινακίδα για Prien am Chiemsee, εκεί πρέπει να στρίψεις και από το Prien, που είναι μια τουριστική πολίχνη θα βρειτε και το καραβάκι για τα νησάκια. Το Prien έχει αρκετή κίνηση και δεν είναι τόσο γραφικό όσο τα προηγούμενα που αναφέραμε.
αξίζει δηλαδή μια επίσκεψη στην λίμνη τέλη Μάρτη?
 
Last edited:

chris7

Member
Μηνύματα
3.096
Likes
23.953
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
10652-1384982741-1c102b12198562972fb05b91f9b5d9ce.jpg

Καλοκαίρι που είχαμε πάει ήταν πανέμορφα.
Δεν ξέρω πώς θα είναι το Μάρτιο.
ΥΓ. Φωτογραφία από το νησάκι της Chiemsee.
 

perixvra

Member
Μηνύματα
312
Likes
215
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Καλημερα στην πιο ομορφη παρεα!
Αφου λοιπον επιστρεψαμε απο το πανεμορφο Βερολινο σειρα εχει το επομενο σουκου το Konstanz η αλλιως Bodensee. Το θεμα ειναι οτι θα ξεκινησουμε οδικως απο την Heidelberg και θα το κανουμε ημερησια εκδρομη, χωρις διανυκτερευση. Τι μπορουμε να επισκεφθουμε αυτες τις ωρες που θα ειμαστε εκει; Εχω ακουσει οτι υπαρχει καραβι που σε παει στο ιστορικο νησι Mainau και στο Meersburg απο που μπορουμε να το παρουμε, ποση ωρα διαρκει η διαδρομη και ποιο το κοστος; Επισης ειναι κοντα αυτες οι 2 περιοχες η θα πρεπει να χρησιμοποιησουμε 2 διαφορετικα καραβια; Με πολυ μεγαλη μου χαρα θα δεχτω πληροφοριες για οποιαδηποτε αλλο αξιοθεατο η καποιες αλλες χρησιμες συμβουλες.
Ευχαριστω και περιμενω νεα σας
 

perixvra

Member
Μηνύματα
312
Likes
215
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Ευχαριστω πολυ chris7.
Εχεις επισκεφθει την περιοχη, μηπως εχεις τιποτα συμβουλες να μου δωσεις η καποιες προτασεις να μου κανεις;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.732
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom