οργανωση ταξιδιου απο το μηδεν!

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
γεια σας!!!!
εφυγε το καλοκαιρι και μαζι εφυγαν και οι καλοκαιρινες διακοπες:(!αρα ηρθε ο καιρος για τις χειμερινες!!!
αυτη τη φορα το μονο που ξερω ειναι οτι θελω να παω εκτος ελλαδας...
λοιπον για 5-6 μερες, ή χριστουγεννα ή πρωτοχρονια,δεν με πειραζει αυτο, θελω ομως πολυ φθηνο αεροπορικο εισητηριο,πολυ φθηνο ομως, α και φυσικα θα εχουμε μαζι μας και το μωρακι μας που θα ειναι τοτε 15 μηνων!!

τι λετε φιλοι μου,που θα με στειλετε?????θελω τα φωτα σας!!!!:clap:
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
καλα εμεις μπορει να θελουμε να σε στειλουμε και αλασκα!θα πας?
επειδη αναφερεσαι σε φθηνο αεροπορικο αρα αυτο ειναι το βασικο κριτιριο τοτε κι εγω θα σου ελεγα για ενα βερολινο.
το θεμα ειναι οτι θα εχετε μαζι σας μωρακι.αρα εσυ πρεπει να σκεφτεις τι θα ηταν καλυτερο.μιλαμε για χειμωνα αρα κρυο.πιο ηπιους χειμωνες σιγουρα θα βρεις στη ρωμη παρα κεντρικα και βορεια της ευρωπης.
 

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
καλα εμεις μπορει να θελουμε να σε στειλουμε και αλασκα!θα πας?
επειδη αναφερεσαι σε φθηνο αεροπορικο αρα αυτο ειναι το βασικο κριτιριο τοτε κι εγω θα σου ελεγα για ενα βερολινο.
το θεμα ειναι οτι θα εχετε μαζι σας μωρακι.αρα εσυ πρεπει να σκεφτεις τι θα ηταν καλυτερο.μιλαμε για χειμωνα αρα κρυο.πιο ηπιους χειμωνες σιγουρα θα βρεις στη ρωμη παρα κεντρικα και βορεια της ευρωπης.
Αλασκα...ε ναι αν με στειλετε αλασκα θα παω,,,το θεμα ειναι οτι δεν μπορειτε να με στειλετε εκει γιατι σας εβαλα περιορισμο "φθηνο¨" αεροπορικο!!!!!
χμμμ βερολινο με στελνεις λοιπον,το σκεφτηκα και εγω...εχεις δικιο για το κρυο αλλα νομιζω θα το παλεψουμε..
α δε μου πες ,με στελνεις με easyjet?:D
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Αλασκα...ε ναι αν με στειλετε αλασκα θα παω,,,το θεμα ειναι οτι δεν μπορειτε να με στειλετε εκει γιατι σας εβαλα περιορισμο "φθηνο¨" αεροπορικο!!!!!
χμμμ βερολινο με στελνεις λοιπον,το σκεφτηκα και εγω...εχεις δικιο για το κρυο αλλα νομιζω θα το παλεψουμε..
α δε μου πες ,με στελνεις με easyjet?:D
φυσικα και σε στελνω με easyjet..δηλαδη αν η easyjet πετουσε σε αλασκα θα πηγαινες ρε θηριο?
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Κι εγώ Βερολίνο θα σου πρότεινα αλλά...
Τα συν ότι είναι έυκολη πόλη,ιδανική για παιδί σε καροτσάκι καθώς διαθέτει τεράστια πεζοδρόμια και βρίσκεις πολύ φθηνό εισιτήριο...υπάρχει όμως το αλλά!Δεν παλέυεται το κρύο!!!Θα μου πεις εκεί παιδιά δε ζούνε?Ναι αλλά δεν τα τρέχουν όλη μέρα στο τσουχτερότατο κρύο να δουν τα αξιοθέατα.Εδώ με ισοθερμικά και βαριά ρούχα,παγώναμε κι ας περπατάγαμε χιλιομετρα σκέψου πως πρέπει να ντύσεις το παιδί που δε θα κινειται κιόλα!Για άνοιξη θα ήταν ότι πρέπει γιατί θα χαιρόταν το παιδί,κι εσείς βέβαια,τα ωραία πάρκα.
Οπότε Ρώμη κι εγώ,επίσης φθηνά εσιτήρια,μικρότερη πτήση και πιο ήπιο κρύο το οποίο θα βρεις παντού βέβαια αφού μιλάμε για Ευρωπαικούς προορισμούς.Από αξιοθέατα δεν ξέρω θα τα δώ κι εγώ καλως εχόντων των πραγμάτων τα Χριστουγεννα!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
καλά μη το παρατραβάμε, τόσο κρύο δε κάνει κι εκεί πάνω. θέλει ένα καλό ντύσιμο μόνο
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
καλά μη το παρατραβάμε, τόσο κρύο δε κάνει κι εκεί πάνω. θέλει ένα καλό ντύσιμο μόνο
μη το λες..σκεψου οτι καθε χρονο τον πιο βαρυ χειμωνα τον εχει η γερμανια και η πολωνια.με τους ξενερωτους χειμωνες που εχει η ελλαδα λογικο να μας φαινεται ακομα περισσοτερο το κρυο εκει.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
το ξέρω, σκέψου ότι σπουδάζω/εργάζομαι στην Πολώνια 2 χρόνια τώρα. το κρύο παλεύεται θέλει ένα καλό μπουφά, ένα φουτερ ή ισοθερμικό κι περπατάς.

ο πάγος που είναι κρυμένος κάτω απο το χιόνι είναι ο χειρότερος.

μια φορά είχα ζήσει ΚΡΥΟ ΚΡΥΟ. το Δεκέμβρη του 10, που μας πήγαν για Πρακτική στο Ζακοπάνε, είχε -30. πετάγαμε ποτήρι με νερό, κι το νερό πάγωνε στο αέρα
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
το ξέρω, σκέψου ότι σπουδάζω/εργάζομαι στην Πολώνια 2 χρόνια τώρα. το κρύο παλεύεται θέλει ένα καλό μπουφά, ένα φουτερ ή ισοθερμικό κι περπατάς.

ο πάγος που είναι κρυμένος κάτω απο το χιόνι είναι ο χειρότερος.

μια φορά είχα ζήσει ΚΡΥΟ ΚΡΥΟ. το Δεκέμβρη του 10, που μας πήγαν για Πρακτική στο Ζακοπάνε, είχε -30. πετάγαμε ποτήρι με νερό, κι το νερό πάγωνε στο αέρα
εγω προτιμω αυτο τον χειμωνα που περιεγραψες παρα τους ξενερωτους στην ελλαδα που τα τελευταια χρονια δεν ειναι καν χειμωνες.
παντως οταν πας ενα ταξιδι το σκεφτεσαι το κρυο και οταν εχεις και μωρο δεν μπορεις να λειτουργεις οπως να ναι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.375
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom