Ισπανία οργανωση ταξιδιου

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.913
α μαλιστα!!ευτυχως που η ανταποκριση μας φευγει την επομενη μερα οποτε λιγο δυσκολο να την χασουμε!
ευχαριστω
Εσυ μπορει να το ειπες απο την αρχη, αλλα μερικοι εδω......
δεν το σχολιαζω.

συνεπως θα ηθελα συμβουλες για τη διαμονη!
απλα να ενημερωσω οτι φτανουμε 04-07 βαρκελωνη και αναχωρουμε 11-07 απο μαδριτη!
ευχαριστω!!!
Απο 4-8 θα προτεινα Βαρκελωνη και τις υπολοιπες Μαδριτη.
Αν ειχα τις ωρες πτησης (αφιξη-αναχωρηση) θα βοηθουσε
καλυτερα.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
ρε παιδια εχει δημιουργηθει ενα θεμα απο το μηδεν!πρωτα απο ολα σαν νεοπας στα ταξιδια που ειμαι δεν γνωριζα για την αναξιοπιστια ορισμενων εταιριων!και στην τελικη αν δεν παθεις δε θα μαθεις!αλλα και παλι εχω αναφερει οτι ναι μεν πεταω για βαρκελωνη μεσω μιλανου με ιζυ αλλα η πτηση μιλανο-βαρκελωνη ειναι την επομενη μερα (θελουμε να κανουμε κατι δουλειες στο μιλανο και θα μινουμε περιπου 20 ωρες) οποτε δεν παιζει να τη χασω!
τελος κι ενω δημιουργησα ενα θεμα για οργανωση ταξιδιου στην ισπανια, κανεις περα απο ενα δυο ποστ, δεν εχει ασχοληθει με την ουσια!
και επανερχομαι ζητωντας συμβουλες ωστε να κανουμε την καλυτερη δυνατη οργανωση ταξιδιου (ποσες μερες να μεινουμε βαρκελωνη, ποσες μαδριτη,αν χρειαζεται να νοικιασουμε αμαξι κ.λ.π.)?
Αν και βρίσκεις ότι δημιουργήθηκε θέμα από το μηδεν, δεν διστάζεις να καταλήξεις στο συμπέρασμα για την αναξιοπιστία ορισμένων εταιριών (όχι ότι δεν υπάρχουν, αλλά αυτή δεν είναι η easyjet). Τελικά αυτό που λένε ρίξε λάσπη και στο τέλος κάτι θα μείνει, ισχύει.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Τα μπερδεύεις, δεν είναι travel war regular-low cost εδώ, άλλο πράγμα συζητάμε. Κι εγώ 100% υπέρ low cost είμαι, για τους λόγους που προανέφερες. Επίσης δεν έχω δυνατότητα να πετάω κάθε δύο βδομάδες μπίζνες, ούτε ζω Αθήνα, ούτε καν Θεσσαλονίκη. Αυτό που σχολιάστηκε εξ'αρχής ήταν ότι οι low cost δεν είναι connecting flights (διευκρίνιση γιατί ΔΕΝ το γνωρίζουν όλοι, φαντάζομαι θα έχεις δει τόσο καιρό στο φόρουμ να εκτιμούν την πληροφορία κάποιοι νέοι ταξιδιώτες). Και τονίσαμε ότι πρέπει να το λαμβάνει αυτό υπ'όψιν κάποιος πριν κλείσει δύο πτήσεις την ίδια μέρα, ούτως ώστε αν μη τι άλλο να φροντίζει να υπάρχουν πολλές ώρες αναμονής ενδιάμεσα. Ή να μην κλείνει καν την ίδια μέρα. Σε κάθε περίπτωση, να αποφασίζει γνωρίζοντας όλα τα δεδομένα.
Αυτό είπαμε, τώρα γιατί αρπάχτηκες και θεωρείς ότι βαλλόμαστε κατά των low cost (τις οποίες λόγω SKG χρησιμοποιώ τουλάχιστον εγώ συχνότατα) κατ'εξακολούθηση ειλικρινά δεν το κατάλαβα.
Θα παρακαλούσα πολύ, αν έχεις την καλοσύνη, να μην απαντάς στη συνέχεια των δικών μου φράσεων αλλά από κάτω, ώστε να μη μπορεί να δημιουργηθεί σύγχιση για το ποιες είναι οι δικές μου φράσεις. Ευχαριστώ.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Θα παρακαλούσα πολύ, αν έχεις την καλοσύνη, να μην απαντάς στη συνέχεια των δικών μου φράσεων αλλά από κάτω, ώστε να μη μπορεί να δημιουργηθεί σύγχιση για το ποιες είναι οι δικές μου φράσεις. Ευχαριστώ.
Εδώ πιστεύεις ότι όλος ο κόσμος μπορεί να κλείνει εισιτήρια πολλαπλών πτήσεων με low cost χωρίς να δημιουργείται καμιά απορία, πιστεύεις θα μπερδευτούν με το ποστ που περιλαμβάνει bold? :bleh:

ΑΣΤΕΙΑΚΙ - ΜΗΝ απαντήσεις και σ'αυτό με το ίδιο ύφος όπως στα προηγούμενα ποστ, αλλιώς θα αρχίσω να σε φωνάζω Δον Κιχώτη :bleh: (και μένα Σάντσο Πάντσα, δεν έχω πρόβλημα)

Άντε όλα καλά.

Φίλε μου καλά να περάσεις Βαρκελώνη!!!
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Απο 4-8 θα προτεινα Βαρκελωνη και τις υπολοιπες Μαδριτη.
Αν ειχα τις ωρες πτησης (αφιξη-αναχωρηση) θα βοηθουσε
καλυτερα.
04-07 φτανουμε βαρκελωνη πολυ νωρις το πρωι και 11-07 αναχωρουμε απο μαδριτη επισης πολυ νωρις το πρωι αρα χαμενη η μερα αυτη!σημειωνω οτι ειναι η πρωτη φορα ολων μας που επισκεπτομαστε την ισπανια και αν δεν ειχαμε την επιστροφη απο μαδριτη ισως και να μεναμε ολες τις μερες βαρκελωνη με αυτα που εχουμε ακουσει και διαβασει!!!
σημειωσε επισης οτι θελουμε να παμε στο la roca οποτε μια μερα λιγοτερη!
ΥΓ ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος μεταβασης απο βαρκελωνη-μαδριτη?αυτοκινητο,τρενο η αεροπλανο?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.913
04-07 φτανουμε βαρκελωνη πολυ νωρις το πρωι και 11-07 αναχωρουμε απο μαδριτη επισης πολυ νωρις το πρωι αρα χαμενη η μερα αυτη!σημειωνω οτι ειναι η πρωτη φορα ολων μας που επισκεπτομαστε την ισπανια και αν δεν ειχαμε την επιστροφη απο μαδριτη ισως και να μεναμε ολες τις μερες βαρκελωνη με αυτα που εχουμε ακουσει και διαβασει!!!
σημειωσε επισης οτι θελουμε να παμε στο la roca οποτε μια μερα λιγοτερη!
ΥΓ ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος μεταβασης απο βαρκελωνη-μαδριτη?αυτοκινητο,τρενο η αεροπλανο?
Ειναι κριμα να χασεις μια ημερα στο ροκα βιλατζ αλλα αφου ειναι
επιλογη σου, παω πασο.
Ο καλυτερος τροπος φυσικα να πας στη Μαδριτη ειναι το αεροπλανο.

AirEuropa
Vuelos: Spanair
http://www.vueling.com/EN/
Για λεωφορειο
http://www.alsa.es/portal/site/Alsa?portal.alsa.request.locale=en_GB
Για τραινο
Renfe
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
ΥΓ ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος μεταβασης απο βαρκελωνη-μαδριτη?αυτοκινητο,τρενο η αεροπλανο?

Μια ματια που εριξα το τρενο Βαρκελωνη-Μαδριτη βγαινει στα 140 ευρω (2 ωρες και 30 λεπτα) ενω το αεροπορικο με την spanair βγαινει στα 42 ευρω (1 ωρα και 20 λεπτα).. (ημερομηνια εβαλα για το αεροπορικο 8/7/2012) Η Μαδριτη δεν λεει και πολλα οποτε μην ξοδεψεις εκει πολλες μερες.. Μια ημερησια στο Τολεδο παντως αξιζει, ειναι πολυ γραφικο..
 

giannis78

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
καλησπέρα και από εμένα... εμείς κλείσαμε για Βαρκελώνη 23/4-27/4 με ραιαν... όποιος έχει την θέληση ας μας δώσει πληροφορίες.. για διαμονή(περιοχή).. οργάνωση ταξιδιού... μμμ.... κτλ..
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
καλησπέρα και από εμένα... εμείς κλείσαμε για Βαρκελώνη 23/4-27/4 με ραιαν... όποιος έχει την θέληση ας μας δώσει πληροφορίες.. για διαμονή(περιοχή).. οργάνωση ταξιδιού... μμμ.... κτλ..
Για αρχή, ξεκίνα να διαβάζεις τις ταξιδιωτικές ιστορίες που έχουν γράψει τα μέλη.
Θα τις βρεις εδώ: http://www.travelstories.gr/glossary/17790-%E9%F3%F0%E1%ED%DF%E1.html

Στη συνέχεια, πληροφορίες για διαμονή, αξιοθέατα, φαγητό κλπ, θα βρεις
εδώ: Ευρώπη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
και εδώ: Βαρκελωνόπληκτοι - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Μετά, είμαστε στη διάθεσή σου για περαιτέρω πληροφορίες και λεπτομέρειες. :D
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.913
καλησπέρα και από εμένα... εμείς κλείσαμε για Βαρκελώνη 23/4-27/4 με ραιαν... όποιος έχει την θέληση ας μας δώσει πληροφορίες.. για διαμονή(περιοχή).. οργάνωση ταξιδιού... μμμ.... κτλ..
Και αφου διαβασεις αυτα που σου βαλανε να εχεις υπ οψιν σου
οτι η ραυαν δεν παει βαρκελωνη αλλα Χιρονα, οποτε θα πρεπει
να το λαβεις σοβαρα υπ οψιν σου για τις μετακινησεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.269
Μηνύματα
885.814
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
GThan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom