ορειβάτης κανείς???

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Χρειάζομαι βοήθεια (τι πρωτότυπο :bleh:)

Θα ταξιδέψω με χειραποσκευή κ δεν έχω την πολυτέλεια του να κουβαλήσω πολλά παπούτσια για όλα μου τα πόδια (40 :haha:)

Τα ορειβατικά μποτάκια θα με τσακίσουν στο περπάτημα στην πόλη?Είμαι σίγουρη οτι αν κάνω λάθος επιλογή σε αυτό θα το πληρώσω...ακριβά...Νορβηγία είναι αυτή....:shock:
cheers
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
458
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
ελα, με φωναξε κανεις;:D
1) εσυ ξέρεις καλύτερα τα πόδια σου
2) ποτε θα πας;
3)τα εχεις ξαναφορεσει τα παπουτσια ή ειναι πρωτη φορά;
4)τι ειδους μποτάκι είναι;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
ελα, με φωναξε κανεις;:D
1) εσυ ξέρεις καλύτερα τα πόδια σου
2) ποτε θα πας;
3)τα εχεις ξαναφορεσει τα παπουτσια ή ειναι πρωτη φορά;
4)τι ειδους μποτάκι είναι;
Χαχα, ήμουν σίγουρη ότι θα απαντούσες πρώτος πρώτος :bleh:
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
εξαρταται το παπουτσι.το οτι το χαρακτηριζεις ορειβατικο ειναι πολυ αοριστο.αν δηλαδη λογου χαρη δεις το δικο μου το χειμωνιατικο το ζευγαρι αναβασης,δεν θα μπορεσεις να κανεις βημα.αν παλι ειναι απο αυτα τα "ορειβατικα πολεως" , δεν νομιζω πως θα εχεις θεμα.οπως σε ρωτησε και ο φιλος πιο πανω,αν δεν τα εχεις ξανα φορεσει θα ειναι ρισκο.αν παλι θελεις τοσο πολυ να τα παρεις μαζι σου,στριμωξε και ενα ακομη ζευγαρι για καλο-κακου.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ελα, με φωναξε κανεις;:D
1) εσυ ξέρεις καλύτερα τα πόδια σου
2) ποτε θα πας;
3)τα εχεις ξαναφορεσει τα παπουτσια ή ειναι πρωτη φορά;
4)τι ειδους μποτάκι είναι;
:D
1)μπα δεν μιλιόμαστε, τους κρατάω μούτρα γιατί κουράζονται εύκολα τον τελευταίο καιρό :D
2) εντός των ημερών, θα βρέχει στο bergen φυσικά..αλλά θέλω να ανέβω κανένα λοφίσκο... με αθλητικά θα σκοτωθώ κ δεν λέει πάνω στο άνθος της ηλικίας μου:haha: κ έτσι άδοξα :D
3) απο τότε που τα πήρα έκοψα την ορειβασία, πολυ γούρι με πήγαν :shock:
4) για να σε μιλήσω με επιστημονική ορειβατική ορολογία...είναι μποτάκι ΜΕ ΚΟΡΔΟΝΙΑ :p

Δεν βοήθησα και πολύ :roll:
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
εξαρταται το παπουτσι.το οτι το χαρακτηριζεις ορειβατικο ειναι πολυ αοριστο.αν δηλαδη λογου χαρη δεις το δικο μου το χειμωνιατικο το ζευγαρι αναβασης,δεν θα μπορεσεις να κανεις βημα.αν παλι ειναι απο αυτα τα "ορειβατικα πολεως" , δεν νομιζω πως θα εχεις θεμα.οπως σε ρωτησε και ο φιλος πιο πανω,αν δεν τα εχεις ξανα φορεσει θα ειναι ρισκο.αν παλι θελεις τοσο πολυ να τα παρεις μαζι σου,στριμωξε και ενα ακομη ζευγαρι για καλο-κακου.
Σκληρό πάντως δεν θα το χαρακτήριζα, μεγαλύτερο απο το κανονικό μου νούμερο είναι σίγουρα καθώς όταν το πήρα ήξερα οτι έτσι πρέπει να είναι :D για τις κατηφόρες...Μετά σκέφτηκα κ τις ανηφόρες όμως κ παράτησα την ορειβασία :LOL:
Πολύ φοβάμαι οτι όποια απόφαση κ να πάρω θα είναι λάθος-κομβικό σημείο :shock:
Κάτι άλλο δεν χωράει στην τσάντα, έχω ζουλίξει πολλά πράγματα ή ρούχα θα πάρω ή παπούτσια :D
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Σκληρό πάντως δεν θα το χαρακτήριζα, μεγαλύτερο απο το κανονικό μου νούμερο είναι σίγουρα καθώς όταν το πήρα ήξερα οτι έτσι πρέπει να είναι :D για τις κατηφόρες...Μετά σκέφτηκα κ τις ανηφόρες όμως κ παράτησα την ορειβασία :LOL:
Πολύ φοβάμαι οτι όποια απόφαση κ να πάρω θα είναι λάθος-κομβικό σημείο :shock:
Κάτι άλλο δεν χωράει στην τσάντα, έχω ζουλίξει πολλά πράγματα ή ρούχα θα πάρω ή παπούτσια :D
νενα κακος παρατησες την ορειβασια.αν τα ορειβατικα σου δεν ειναι αδιαβροχα,κακος τα παιρνεις μαζι σου.αν ειναι και εχεις θεμα τελικα θα ειναι ευκαιρια για μια αγορα παπουτσιων απο το εξωτερικο.δεν νομιζω να σε χαλαει.χαχαχαχα αχ γυναικες...!!!!
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
458
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
εντάξει δεν βοηθησες πολύ..:D
εαν ειναι μαλακό ύφασμα και αδιαβροχο (goretex) με ευκαμπτη σολα να τα παρεις γιατι ειναι καλυτερα απο αθλητικά ,κραταει καλυτερα τον αστραγαλο.
εαν ειναι σκληρα ,σκληρο δερμα, ημιακαμπτα και δεν τα εχεις πολυφορεσει μην τα παρεις, παρε αθλητικά
πες μου τι μαρκα ειναι και μοντελο εαν θυμασαι ή στειλε πμ
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
νενα κακος παρατησες την ορειβασια.αν τα ορειβατικα σου δεν ειναι αδιαβροχα,κακος τα παιρνεις μαζι σου.αν ειναι και εχεις θεμα τελικα θα ειναι ευκαιρια για μια αγορα παπουτσιων απο το εξωτερικο.δεν νομιζω να σε χαλαει.χαχαχαχα αχ γυναικες...!!!!
ναι άσε κ την ποδηλασία παράτησα :bash: τώρα ασχολουμε με σπριντ (απο καναπε σε ψυγειο) :bleh:
Αδιάβροχα είναι αλλα αν ολα πανε καλα θα περπατησω μιση Νορβηγία κ μισο Λονδινο :D δε νομιζω οτι κανουν τη δουλεια τελικα...
Ψώνια στη Νορβηγία?????Απαπαπαπαπαπαπαπα οι τιμές είναι απλησίαστες :shock:
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
εντάξει δεν βοηθησες πολύ..:D
εαν ειναι μαλακό ύφασμα και αδιαβροχο (goretex) με ευκαμπτη σολα να τα παρεις γιατι ειναι καλυτερα απο αθλητικά ,κραταει καλυτερα τον αστραγαλο.
εαν ειναι σκληρα ,σκληρο δερμα, ημιακαμπτα και δεν τα εχεις πολυφορεσει μην τα παρεις, παρε αθλητικά
πες μου τι μαρκα ειναι και μοντελο εαν θυμασαι ή στειλε πμ
head είναι η μάρκα, ημιάκαμπτα, καλά λες θα παρω αθλητικά αν κ φοβάμαι τις σόλες τους, γλυστρανε...
Αν δεν έχετε νέα μου να ξερετε επεσα απο κανένα βράχο, τον pulpit :shock::shock: θα πέφτω ωρα απο κει πάνω ισως σας κάνω twit :haha:
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
ναι άσε κ την ποδηλασία παράτησα :bash: τώρα ασχολουμε με σπριντ (απο καναπε σε ψυγειο) :bleh:
Αδιάβροχα είναι αλλα αν ολα πανε καλα θα περπατησω μιση Νορβηγία κ μισο Λονδινο :D δε νομιζω οτι κανουν τη δουλεια τελικα...
Ψώνια στη Νορβηγία?????Απαπαπαπαπαπαπαπα οι τιμές είναι απλησίαστες :shock:
νενα καλα να περασεις με η χωρις τα ορειβατικα παπουτσια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.890
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom