πάμε παρέα στην καμπότζη;

marnek1

Member
Μηνύματα
18
Likes
5
Εχω ταξιδέψει σε σχεδόν όλα αυτά τα μέρη αλλά δεν έχω πάει στην Καμπότζη. Θέλει κανείς να ταξιδέψει εκεί; Θα πάμε με γκρουπ με τουριστικό γραφείο και έτσι θα έχω παρέα. Σκέφτομαι για φέτος το καλοκαίρι μεταξύ 10 Ιουλίου και 25 Αυγούστου.:)
 

clooby_doo

Member
Μηνύματα
22
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Μάλλον πάλι Λισσαβώνα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου δεν έχω πάει!
1,5 μήνα????Μια χαρά σε βρίσκω...Πόσο είναι όλο το πακέτο???Δεν νομίζω ότι θα έρθω,απλά ρωταω από περιέργεια!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
θα είμαι Καμπότζη τον Αύγουστο, το θέμα όμως είναι ότι δεν ξέρω ακριβώς ακόμα ημερομηνία, υποθέτω γύρω στις 10. Αν και ούτως ή άλλως ποιός νοήμων άνθρωπος θα ήθελε να ταξιδέψει μαζί μου? Μπορεί να είναι και το τελευταίο του ταξίδι....
 

marnek1

Member
Μηνύματα
18
Likes
5
Παρέα για Καμπότζη;

Θέλω να πάω Καμπότζη το καλοκαίρι, η άδειά μου είναι 2 μήνες (Ιούλιο-Αύγουστο), είμαι εκπαιδευτικός, αλλά δεν έχω παρέα.:( Μήπως θα ήθελες να το συζητούσαμε να δούμε αν τα βρούμε και να πάμε παρέα;:p Βέβαια, ένα must για μένα είναι να πάω με ταξιδιωτικό γραφείο με γκρουπ, γιατί σε αυτά τα κράτη πρέπει να έχεις σωστή ξενάγηση και ασφάλεια... Βέβαια, αν δεν βρω παρέα, θα πάω μόνη μου, με γκρούπ, το έχω κάνει άλλωστε, πολλές φορές.:cool:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Εγώ έχω κλείσει ήδη εισιτήρια για Κουάλα Λουμπούρ στις 8 Αυγ. μαζί με τον σύζυγο. Από εκεί όμως εχουμε πει ότι θα φύγουμε σχεδόν αμέσως -αντε να κάτσουμε το πολύ 2 ημέρες για να δούμε την πόλη και θα πάμε αεροπορικώς (με low cost airline) Siem reap, και οδικώς Πνομ Πενχ.Μετά με ότι βρούμε και αν ο χρόνος το επιτρέπει στα σύνορα με Λάος και φεύγουμε πάλι αεροπορικώς για Κουάλα από Βιεντιάν, αφού διασχίσουμε πάλι οδικώς το περισσότερο μέρος της χώρας. Θα είναι ταξίδι ταλαιπωρίας πρέπει να σου πω, με σακίδια στον ώμο και αμφιβόλου ποιότητας μεταφορικά μέσα (πιθανόν και ότο στοπ). Επίσης τα ξενοδοχεία θα είναι hostel. Αν σου αρέσει το πρόγραμμα.....
 

marnek1

Member
Μηνύματα
18
Likes
5
Σχετικά με Καμπότζη

Φίλη μου, το πρόγραμμα σου είναι πολύ "free" για τις προτιμήσεις μου, δηλαδή, θέλω να πάω με γκρουπ, από ταξιδιωτικό γραφείο, με ξεναγό, κλπ...
Πάντως, σου εύχομαι να περάσετε υπέροχα και να μας πεις τις εμπειρίες σας:clap:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Οκ. Είμαι σίγουρη πάντως και να κλείσεις με γκρούπ, μόνη σου δεν θα είσαι. Στα ομαδικά ταξίδια -και είμαι σίγουρη ότι το ξέρεις- είναι κανόνας όλοι να κάνουν παρέα. Αλλά και παρέα να μην βρεις από εδώ (που δεν το πιστευω), θα βρείς σίγουρα εκεί. Καλά να περάσεις και μπορεί κάπου σε κάποιο Wat να βρεθούμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.897
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom