Νέα Ζηλανδία παμε για Τrobriand????

LULLU

Member
Μηνύματα
3.520
Likes
7.756
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
... και πως παμε στα Trobriand Islands.??????..Απο τη Ροζα πηρα την ιδεα και μερες τωρα ψαχνω πτησεις για εκει...μια βοηθεια απο εσας ειναι οτι πρεπει και χρειαζομαι....ευχαριστω!!!!!!!:)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
... και πως παμε στα Trobriand Islands.??????..Απο τη Ροζα πηρα την ιδεα και μερες τωρα ψαχνω πτησεις για εκει...μια βοηθεια απο εσας ειναι οτι πρεπει και χρειαζομαι....ευχαριστω!!!!!!!:)
Μπά???
κοιτάμε και τα καημένα τα νησάκια τώρα:rolleyes:
θα πώ στην ioanna να σε μισήσει!!:D:D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Κορίτσια, τα ξέρω όλα! Για κεί ετοιμάζομαι - next summer. Θα τα 'μολογήσω όμως αργότερα (ίσως αύριο) γιατί τώρα πιέζομαι - λόγω δουλειάς. :(
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Κορίτσια, τα ξέρω όλα! Για κεί ετοιμάζομαι - next summer. Θα τα 'μολογήσω όμως αργότερα (ίσως αύριο) γιατί τώρα πιέζομαι - λόγω δουλειάς. :(
και σένα παρόλο που σε ειχα συμπαθήσει στην αρχή,
τώρα σε μισώ σε μισώ σε μισώ!!:mad:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μηδενί κρίσιν δικάσεις.... Άμα με γνωρίσεις την άνοιξη (στη συνάντηση travelstorιτών στην Κρήτη) θα αλλαξοπιστήσεις και θα μπαρκάρεις για ανατολικότερα! Μιλάμε για υπερπαραγωγή "Άρχοντας των δαχτυλιδιών" που μπροστά της η Μαλαισία θα είναι ένα απλό επεισόδιο του Χάρυ Πότερ!!! :haha::haha:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Μηδενί κρίσιν δικάσεις.... Άμα με γνωρίσεις την άνοιξη (στη συνάντηση travelstorιτών στην Κρήτη) θα αλλαξοπιστήσεις και θα μπαρκάρεις για ανατολικότερα! Μιλάμε για υπερπαραγωγή "Άρχοντας των δαχτυλιδιών" που μπροστά της η Μαλαισία θα είναι ένα απλό επεισόδιο του Χάρυ Πότερ!!! :haha::haha:
ανάθεμά το φιλότιμό μου!!!
θα συνεργαστώ!:D:D
 

RTW

Member
Μηνύματα
75
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
... και πως παμε στα Trobriand Islands.??????..Απο τη Ροζα πηρα την ιδεα και μερες τωρα ψαχνω πτησεις για εκει...μια βοηθεια απο εσας ειναι οτι πρεπει και χρειαζομαι....ευχαριστω!!!!!!!:)
δεν λες για πιο διάστημα..πάντως αν εννοείς να πετάξεις στο Losuia (kiriwina island), κοίτα για πτήσεις μέχρι Port Moresby k από κει υπάρχουν εσωτερικές πτήσεις (με στάση στο Alotau)...
φοβερό ταξίδι ακούγεται πάντως!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.757
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Γιατί μας τα κάνετε αυτά, ε γιατί, γιατί;
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
... και πως παμε στα Trobriand Islands.??????..Απο τη Ροζα πηρα την ιδεα και μερες τωρα ψαχνω πτησεις για εκει...μια βοηθεια απο εσας ειναι οτι πρεπει και χρειαζομαι....ευχαριστω!!!!!!!:)
Κορίτσια, τα ξέρω όλα! Για κεί ετοιμάζομαι - next summer. Θα τα 'μολογήσω όμως αργότερα (ίσως αύριο) γιατί τώρα πιέζομαι - λόγω δουλειάς. :(
Οργανωμένο σχέδιο να μας τρελάνετε, ε ? :D
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.520
Likes
7.756
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
... Eυχαριστω που απαντησατε ...ρενατα εσυ σκας το ξερω ..κοιτα ομως που μπορει να σε βολευουν οι ημερομηνιες. Εμεις , η παρεα παντα ταξιδευει Νοεμβρη οποτε εχουμε καιρο να προγραμματισουμε..
Εσυ babaduma να τα πεις ολα οσα ετοιμαζεις οκ? και γρηγορα...Βρηκα κατι πτησεις και η πιο οικονομικα συμφερουσα ειναι με Τουρκικες αερογραμμες...
Παντως ειναι ενα ταξιδι που ποτε δεν θα σκεφτομουνα πριν αλλα μαλλον θελω ξεκουραση ρενατα ακους? σαν εναλλαχτικη εχω το εκουαδορ..:)
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Ιούλιος 1992, National Geographic, vol.182, No.1, σελίδα 117....

Είκοσι σελίδες αφιερωμένες σε μια συστάδα μαγικών, μακρινών νησιών...με ανθρώπους όμορφους και νόμους μαγικούς και πρωτάκουστους...κι εγώ στο ξεκίνημα των ταξιδιωτικών μου αναζητήσεων...17 χρόνια μετά, το τεύχος εκείνου του Ιουλίου στολίζει ατσαλάκωτο τη βιβλιοθήκη μου...Δεν ξέρω αν θα τα επισκεφτώ ποτέ, κι ίσως και να μην πρέπει κιόλας...ίσως θα 'ταν καλό να αφήσω ένα όνειρο ανέγγιχτο, ποιος ξέρει...

babaduma, lullu, σας εύχομαι από την καρδιά μου να βρεθείτε στα νησιά (μου)....να βρείτε τον παράδεισο και να γυρίσετε να μου το πείτε...ακόμα και να μην τον βρείτε, όμως, δεν πειράζει, πείτε μου ψέματα....
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.520
Likes
7.756
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Ιούλιος 1992, National Geographic, vol.182, No.1, σελίδα 117....

Είκοσι σελίδες αφιερωμένες σε μια συστάδα μαγικών, μακρινών νησιών...με ανθρώπους όμορφους και νόμους μαγικούς και πρωτάκουστους...κι εγώ στο ξεκίνημα των ταξιδιωτικών μου αναζητήσεων...17 χρόνια μετά, το τεύχος εκείνου του Ιουλίου στολίζει ατσαλάκωτο τη βιβλιοθήκη μου...Δεν ξέρω αν θα τα επισκεφτώ ποτέ, κι ίσως και να μην πρέπει κιόλας...ίσως θα 'ταν καλό να αφήσω ένα όνειρο ανέγγιχτο, ποιος ξέρει...

babaduma, lullu, σας εύχομαι από την καρδιά μου να βρεθείτε στα νησιά (μου)....να βρείτε τον παράδεισο και να γυρίσετε να μου το πείτε...ακόμα και να μην τον βρείτε, όμως, δεν πειράζει, πείτε μου ψέματα....
..
... αχ βρε ροζα... ......θα σε παρουμε μαζι στο ονειρο.....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.785
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom