πας για σπα και ξε-σπας

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρειος Πόλος

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
5 Star Hotel - Thermae Sylla Spa & Wellness Hotel - Greece, Griechenland, Evia, Edipsos, Spa, Athen, Luxury Hotel Στην Ευβοια

Kazarma Lake Resort & Spa - Λίμνη Πλαστήρα Στην Λιμνη Πλαστηρα

MONTANA HOTEL SPA IN KARPENISSI Στο Καρπενησι

Valeni Boutique Hotel Στο Πήλιο (Πορταρια)


Σιγουρα είναι πιο ακριβα από την προσφορά που σου έστειλαν, αλλά σαφώς προκειται για καλύτερα ξενοδοχεια και σε σε σαφως καλύτερους προορισμούς
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρειος Πόλος
Σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σου. Έχεις δίκιο ότι αυτά που μου προτείνεις είναι σε καλύτερες τοποθεσίες αλλά έχουμε ήδη πάει στο Καρπενήσι, στο Πήλιο και στην Εύβοια και θα θέλαμε αυτή τη φορά να πάμε κάπου αλλού. Αν και, θέλουμε απλά να πάμε κάπου για χαλάρωση κι όχι για τουρισμό, οπότε δε μας πολυενδιαφέρει η περιοχή.Θα μείνουμε τις πιο πολλές ώρες στο ξενοδοχείο αξιοποιώντας την πισίνα και τα άλλα. Θα βγούμε μόνο για φαγητό και καμμιά βολτίτσα ουσιαστικά. Εξάλλου, μόνο 2 μέρες θα μείνουμε.
Όσον αφορά το Thermae Sylla Spa Edipsos, Spa,
η τιμή για 2 βράδια είναι 410 ευρώ, αρκετά υψηλότερη από τα 150 της προσφοράς και δεδομένου του ότι σχεδιάζουμε ταξίδι στη Ρώμη το Δεκέμβρη, οπότε λέμε να πάμε κάπου οικονομικά για το τριήμερο. Σκέφτομαι όμως το Valeni που μου πρότεινες. Δεν το είχα υπόψιν, μου αρέσουν πολύ τα δωμάτια και η διαφορά τιμής δεν είναι τεράστια.
Οπότε, είμαστε μεταξύ προσφοράς και του Valeni. (Αυτό που δε ξέρω είναι αν στην προσφορά, η χρήση πισίνας που γράφει ότι περιλαμβάνεται, είναι και απεριόριστης διάρκειας.)
Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι και θα το μελετήσουμε!!!
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Μου έστειλαν αυτή την προσφορά κι επειδή ισχύει και για το τριήμερο της 28/10, τη μελετάμε.

Πλατύστομο: 148? από 268? για 2 μαγευτικές διανυκτερεύσεις 2 ατόμων με ημιδιατροφή (πρωινό & δείπνο) και απεριόριστη χρήση των Ιαματικών Λουτρών του υδροθεραπευτηρίου της εσωτερικής θερμαινόμενης πισίνας, στο 4 αστέρων Thermae Platystomou Resort & Sp[/quotε

Εισαι σιγουρη οτι ισχυει΄;Μπηκα στο ιδιο και λεει οτι εξαιρειται η 28/10 δλδ το τριημερο της .
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Να πω κι εγώ με τη σειρά μου ότι το Thermae Sylla Spa το βλέπω συχνά να φιγουράρει με 80 ευρώ/τη διανυκτέρευση σε κάποιες αποκλειστικές προσφορές της booking που απευθύνονται μόνο σε όσους έχουν δώσει το μέιλ τους. Βέβαια οι προσφορές αυτές συνήθως δεν είναι για σαββατοκύριακα. Ψάξτο..
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Λέγοντας για σπα, έχει πάει κανένας στα λασπόλουτρα της Πυκρολίμνης στο Κιλκίς;
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σου. Έχεις δίκιο ότι αυτά που μου προτείνεις είναι σε καλύτερες τοποθεσίες αλλά έχουμε ήδη πάει στο Καρπενήσι, στο Πήλιο και στην Εύβοια και θα θέλαμε αυτή τη φορά να πάμε κάπου αλλού. Αν και, θέλουμε απλά να πάμε κάπου για χαλάρωση κι όχι για τουρισμό, οπότε δε μας πολυενδιαφέρει η περιοχή.Θα μείνουμε τις πιο πολλές ώρες στο ξενοδοχείο αξιοποιώντας την πισίνα και τα άλλα. Θα βγούμε μόνο για φαγητό και καμμιά βολτίτσα ουσιαστικά. Εξάλλου, μόνο 2 μέρες θα μείνουμε.
Όσον αφορά το Thermae Sylla Spa Edipsos, Spa,
η τιμή για 2 βράδια είναι 410 ευρώ, αρκετά υψηλότερη από τα 150 της προσφοράς και δεδομένου του ότι σχεδιάζουμε ταξίδι στη Ρώμη το Δεκέμβρη, οπότε λέμε να πάμε κάπου οικονομικά για το τριήμερο. Σκέφτομαι όμως το Valeni που μου πρότεινες. Δεν το είχα υπόψιν, μου αρέσουν πολύ τα δωμάτια και η διαφορά τιμής δεν είναι τεράστια.
Οπότε, είμαστε μεταξύ προσφοράς και του Valeni. (Αυτό που δε ξέρω είναι αν στην προσφορά, η χρήση πισίνας που γράφει ότι περιλαμβάνεται, είναι και απεριόριστης διάρκειας.)
Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι και θα το μελετήσουμε!!!
Και το Kazarma γυρω στα 130 εχει αυτή την περιοδο με απεριοριστη χρηση πισινας, σαουνας, χαμαμ κλπ αλλα το βλέπω εξαντλημενο για το τριημερο που το θες. Κριμα γιατι είναι εξαιρετικό ξενοδοχειο.
Το Valeni δεν εχω πάει, το χω δει μονο απεξω, δεν πρέπει να έχει κανα μεγαλο spa, αλλά πρέπει να είναι ιδανικό για ζευγαροκατάσταση και χαλαρωση. Καλη επιλογη λοιπον
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρειος Πόλος
Να πω κι εγώ με τη σειρά μου ότι το Thermae Sylla Spa το βλέπω συχνά να φιγουράρει με 80 ευρώ/τη διανυκτέρευση σε κάποιες αποκλειστικές προσφορές της booking που απευθύνονται μόνο σε όσους έχουν δώσει το μέιλ τους. Βέβαια οι προσφορές αυτές συνήθως δεν είναι για σαββατοκύριακα. Ψάξτο..

Για σ/κ ενδιαφερόμαστε αφού τις υπόλοιπες μέρες δουλεύουμε...Θα το κοιτάξω όμως. Σε ευχαριστώ!!
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρειος Πόλος
Και το Kazarma γυρω στα 130 εχει αυτή την περιοδο με απεριοριστη χρηση πισινας, σαουνας, χαμαμ κλπ αλλα το βλέπω εξαντλημενο για το τριημερο που το θες. Κριμα γιατι είναι εξαιρετικό ξενοδοχειο.
Το Valeni δεν εχω πάει, το χω δει μονο απεξω, δεν πρέπει να έχει κανα μεγαλο spa, αλλά πρέπει να είναι ιδανικό για ζευγαροκατάσταση και χαλαρωση. Καλη επιλογη λοιπον

Σε ευχαριστούμε πολύ!!! Ένα από τα βασικά μας κριτήρια είναι επίσης να μην είναι και πάρα πολύ μακρυά το ξενοδοχείο. Θέλω να πω ότι αφού θα πάμε κάπου 2 μερούλες να ξεκουραστούμε, καλό είναι να μην οδηγούμε πάρα πολλές ώρες γιατί και θα κουραστούμε και χρόνο θα χάσουμε.Γι'αυτό και σκεφτόμαστε το Thermae. Θα κοιτάξω και το Kazarma που λέτε. Δυστυχώς, τα περισσότερα τέτοιου είδους ξενοδοχεία βρίσκονται στη Βόρεια Ελλάδα. ίσως και γι'αυτό να λένε την ατάκα "ΧΑΛΑΡΑ"!!! :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.762
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom