πληροφοριες για διαμονη στην ελατη

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο ταξίδι
Αχ, τι μου θύμισες τώρα βρε ευαγγελία και είναι και περασμένη η ώρα!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ποπω ρε Τανια, κανενα ντοπιο γλυκο? καμια εκδρομη? κατι αλλο?
 

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο ταξίδι
Μάλιστα. Να πας μονοήμερη εκδρομή στην λίμνη Πλαστήρα. Δεν είναι μακριά και είναι μαγικό το τοπίο. Να πιεις καφέ δίπλα στην λίμνη, να είναι χειμώνας και να βλέπεις το πολύ ιδιαίτερο για Ελλάδα τοπίο... Ουφ, συγχήστηκα. Α, από παραδοσιακό γλυκό δεν ξέρω αλλά στα καφέ έχει ωραίο γαλακτομπούρεκο.
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Διαλέξατε ένα από τα αγαπημένα μου μέρη!! Προτείνω να μείνετε στην Ελάτη γιατί θα έχετε τα μαγαζιά κοντά σας. Εμείς πέρσι είχαμε ξεκινήσει από Καλαμπάκα - Μετέωρα - περιοχή Ασπροποτάμου (πύργος Μαντάνια) - Νεραϊδοχώρι - Περτούλι - Ελάτη. Η διαδρομή είναι απίθανη! Στην Ελάτη μείναμε στον ΤΗΛΕΜΑΧΟ www.kerketion.gr σε δωμάτιο με τζάκι. Πεντακάθαρα, ο ιδιοκτήτης μας έφερνε κάθε μέρα ξύλα και επειδή είχαμε πάει καθημερινή μας έβαλε να επιλέξουμε όποιο δωμάτιο θέλαμε! Τα δωμάτια στη σοφίτα είναι τεράστια και θυμίζουν σαλέ! Απίθανα! Και μόνο 40 ευρώ. Πιο φθηνά δεν θα βρεις. Επίσης όπου βλέπεις την ταμπέλα "Αρχοντικό" να ξέρεις ότι το κόστος είναι από 70 ευρώ και άνω.
Επίσης μην χάσετε ιππασία στα Περτουλιώτικα λιβάδια, αν θυμάμαι καλά το παλικαράκι που μας ανέλαβε λεγόταν Θύμιος. (ΚΕΡΚΕΤΙΟ τηλ. 6974414209 - 6978330587). Φαγητό γενικά προτιμήστε εκτός Ελάτης. Στο δρόμο από Περτούλι προς Ελάτη έχει μία πολύ καλή ταβέρνα (δε θυμάμαι όνομα). Για καφέ μπορείτε να πάτε στο Περτούλι στο Αρχοντικό Διβάνη ή σε οποιοδήποτε Αρχοντικό. Απλά στο συγκεκριμένο πήγαμε και εντυπωσιαστήκαμε από τη διακόσμηση και τον τρόπο σερβιρίσματος! Ετοιμάστε φωτογραφικές μηχανές γιατί έχει τοπία και γεφύρια που κόβουν την ανάσα!
Στη φώτο είναι το γεφύρι πύλης.
 

Attachments

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
ευαγγελια εμεις πηγαμε περυσι Φεβρουάριο στην Ελάτη για 4 ημέρες... ηταν απιστευτο και το τοπιο και ολα.. αν σκεφτεις οτι εμεις οι νοτιοι (κρητικοι) δεν εχουμε συνηθισει το κρυο ηταν λιγο σοκ το -6...
καναμε πρωτη φορα σκι στο χιονοδρομικο του Περτουλιου, φαγαμε κυνηγι, καναμε εκδρομουλες στην γυρω περιοχη, εχει ενα σημειο που εχει κατι καταπληκτικους καταρακτες (δεν θυμαμαι το ονομα) και γενικα περασαμε τελεια!!!
μειναμε στην Μικρη άρκτο, θα το βρεις ψαχνωντας στο google, ηταν απο τα πιο οικονομικα δωματια (μη φανταστεις τεραστια διαφορα σε τιμες), αλλα πολυ καλο σε ποιοτητα και εξυπηρετηση, στο συνιστω!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
χιλια ευχαριστω.με σκλαβωνετε!!! παιρνω τηλεφωνα και τρωω πιτες!! ειναι δυνατον να ειναι απο τωρα κλεισμενα τα περισσοτερα δωματια? στην μικρη αρκτο πηρα δεν υπαρχει τιποτα.ασε που σε μερικα ειναι πανακριβα!!!
θα σας ενημερωσω μεχρι το απογευμα:clap:
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Είναι αλήθεια ότι προς τις γιορτές θα είναι πανάκριβα. Επίσης τα ΣΚ σχεδόν γεμίζει το μέρος. Εμείς πήγαμε καθημερινή Οκτώβριο 2007 αν θυμάμαι καλά και επειδή ήταν off-season δεν είχαμε πρόβλημα.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Κι εγώ είχα μείνει σε ένα καλούτσικο ξενοδοχείο-πανσιόν http://www.fretzato.gr/
για φαγητό στην Πανσέλοινο (ναι με -οι, όχι -η), για ποτά στο καφέ η Αρκούδα
θα σου αρέσει πολύ, πέρασα πρόσφατα γι αλλη μια φορά από εκεί και πήρα μια γεύση έλατου!με χιόνια φυσικά είναι πολύ καλύτερα!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
τελικα εχουμε καταληξει σε 4. αυτα δηλαδη που ειναι διαθεσιμα και ταιριαζουν σε αυτο που ζηταμε. στο www.fretzato.gr, στο www.ligerihotel.gr, στο www.giamanades.com και στον ξενωνα "το καταφυγιο" http://www.holidayshop.gr/resort/resort.asp?ElementId=9213.ολα με πρωινο. οι τιμες ειναι υψηλες,αλλα το περιμεναμε γι'αυτην την εποχη.ακομα δεν εχουμε αποφασισει,τις περισσοτερες φορες το δωματιο δεν εχει ιδιαιτερη σημασια για μας,αλλα αυτη τη φορα θα εχουμε μωρο μαζι μας και πρεπει να βρουμε οσο το δυνατον το καλυτερο. αν εχει καποιος αποψη για τα συγκεκριμενα ξενοδοχεια θα με βοηθουσε πολυ.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
mary εσυ που εμεινες σε ενα απο αυτα τι λες? ειναι καλο δωματιο για μωρο?
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Ευαγγελία μιας και δεν έχω παιδί, δεν έχω αντικειμενική άποψη για το αν είναι οκ για να πας με παιδί.. φαντάζομαι δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά και πάλι..εικάζω... δεν ξέρω..
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Το Λιγκέρι που αναφέρεις, έριξα μόλις μια ματιά, μου φαίνεται πολύ καλό, καλύτερο από το Φρετζατο.. έχεις επικοινωνήσει μαζί τους? τι τιμές σου είπαν??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.864
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom