Ντουμπάι ποιος ξερει να μου πει για το ντουμπαι????

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
εχω σκοπο να επισκεφτω το ντουμπαι τον Οκτωβρη μαζι με την κολλητη μου!!!!
και εχω τα εξης ερωτηματα:
-μπορω να κανω αυτο το ταξιδι χωρις να απευθυνθω σε πρακτορειο η' θα μας φανε ζωντανες?????......
-και επεισης αν το κανω χωρις πρακτορειο θα καταφερω να δω τα πιο διασημα μερη εκει??γιατι πολυ φοβαμαι πως δεν......
συνηθως οργανονω μονη μου το ταξιδι που παω και να πω την αληθεια στην ευρωπη ειναι ευκολα τα πραγματα...εξω απο εκει τι γινεται?:lol:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Πανευκολο ειναι,πας βγαζεις εισητηρια,ξενοδοχειο και εκει θα κινηθεις με ταξι,το οποιο ειναι παμφθηνο!!!!

Τωρα τα highligths ειναι λιγα...

The mall of the emirates ειναι ενα τεραστιο εμπορικο κεντρο,ψαξε και στο ιντερνετ να βρεις τη σελιδα,εχει και τη περιφημη πιστα του σκι..

Τι αλλο; Κανενα σαφαρι,το οποιο το κλεινεις ειτε απο το ξενοδοχειο ειτε ψαχνεις λιγο στο ιντερνετ,ας πουμε βρηκα αυτο τωρα:Desert Safaris Dubai|Dubai Desert Safari|Desert Safari Dubai| αλλα ψαξε και για αλλα..

Οσο για το γνωστο 7αστερο ξενοδοχειο αν θες να μπεις νομιζω πρεπει να κανεις κρατηση,αλλιως λες στο ταξι και σε παει απεξω και βγαζεις φωτογραφια. Και οταν λεω απεξω,εννοω εκει που κανουν το ελεγχο.
Αυτα
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πιστευω οτι μπορεις να κανεις το ταξιδι μονη σου..για μενα δεν υπαρχει ταξιδι που να μη γινεται χωρις γραφειο. Υπαρχουν αρθρα για το Ντουμπαι στο σαιτ , διαβασε και οργανωσε μονη σου την καθε μερα αναλογα με το τι θελεις να κανεις.

ΥΓ εχω παρει αεροπορικα για Παρισι και εχω φαει φρικη οτι εκει ειναι που θα με φανε ζωντανη...καλιο να πηγαινα στο Βορνεο :D
Αστειευομαι με αυτο που ειπες οτι θα σας φανε :haha:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Mα τι θα κάνεις στο Ντουμπάι???
πέρασε απλώς πηγαίνοντας κάπου αλλού....sorry που σε απογοητεύω αλλά επειδή ζητάς πληροφορίες....
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
ευχαριστω πολυ getxowoman!!!!
πραγματι κατι τετοιο εψαχνα!!!
τα αεροπορικα και το ξενοδοχειο εχω σαιτ που μπορω να τα κλεισω.
για τις εκδρομες ανησυχουσα.......ασε που πολυ φοβαμαι οτι η τρελη η φιλεναδα μου θα με τρεχει απο εμπορικο σε εμπορικο.......
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
γιατι βρε ρενατα μου δεν ειναι και εκει ωραια?
να πω την αληθεια θα προτιμουσα κατι πιο περιπετειωδες τωρα αλλα δεν βρισκω την παρεα....
το επομενο μου ταξιδι αν ειμαστε καλα θα ειναι σιγουρα πιο επεισοδιακο!και θα ειναι βραζιλια!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
γιατι βρε ρενατα μου δεν ειναι και εκει ωραια?
να πω την αληθεια θα προτιμουσα κατι πιο περιπετειωδες τωρα αλλα δεν βρισκω την παρεα....
το επομενο μου ταξιδι αν ειμαστε καλα θα ειναι σιγουρα πιο επεισοδιακο!και θα ειναι βραζιλια!
οκ!!!! βλέπω οτι η φίλη σου θα σε ξεποδαριάσει-ξεπαραδιάσει!!!!:cool:
μάλον οτι έχει μόνο τέτοια....όταν γυρίσεις θέλω εντυπώσεις .
καλό ταξίδι.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
έχουν γραφτεί διάφορα εδώ μέσα για το ντουμπάι! όπως εδώ (εντελώς πρόσφατο χθεσινό θρεντ) και (σχετικά πρόσφατα επίσης) εδώ...

ρίξε μια ματιά για να ξέρεις τι θα αντιμετωπίσεις ;)

όπως και να έχει, αν σε τραβάει ως προορισμός, καλά να περάσεις :)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θα σου απαντησει η Ρενατα , αλλα ας πω κι εγω τη γνωμη μου χωρις να εχω παει.
Ειναι ωραια ή οχι αναλογα με το τι θελεις..ξερεις τα γουστα σου και ξερεις τι περιπου προσφερει το Ντουμπαι.
Κι εγω το βλεπω σαν τη Ρενατα για απλο στοποβερ , αλλα κι εγω και η Ρενατα εχουμε καποια...κοινα χαρακτηριστικα (το λεω ευγενικα:haha:). Αν το εχεις αποφασισει , θελεις οπωσδηποτε να το δεις σαν ξεχωριστο ταξιδι και εχεις λιγες μερες μονο , πηγαινε.
Πιστευω οτι πρεπει να δοκιμαζουμε και να διαμορφωνουμε μονοι μας αποψη για το καθετι.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Πρώτον, έχουν ανοιχθεί καμιά δεκαριά topic για τον υπέροχο Dubai... Κάντε που και που καμιά αναζήτηση...

-μπορω να κανω αυτο το ταξιδι χωρις να απευθυνθω σε πρακτορειο η' θα μας φανε ζωντανες?????......
-και επεισης αν το κανω χωρις πρακτορειο θα καταφερω να δω τα πιο διασημα μερη εκει??γιατι πολυ φοβαμαι πως δεν......
Οι πληροφορίες μου λένε ότι οι Ντουμπανέζοι δεν τρώνε γυναίκες ζωντανές... σενιάν με μια σως μαδέρα ίσως, ανάλογα με την ηλικία...

Δεύτερον και σπουδαιότερο... Κραυγάζω για να με ακούσουν όλοι... διάσημα μέρη το Ντουμπάι δεν έχει... με λίγα λόγια το μέρος έχει τα χάλια του... μια βόλτα στην έρημο με 4Χ4 , ένα γεύμα σε σκηνές με φόντο κάτι ψωροκαμήλες και μια Ουζμπέκα χορεύτρια να κάνει πως χορεύει, μια βαρκάδα στο Creek και μια βόλτα στα κιτσοχλιδάτα ξενοδοχεία και πάπαλα... όσο και να το τραβήξεις παραπάνω από 1 μέρα δεν βγαίνει...

όσο για την ασφάλεια δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα... αν η ταξιδιωτική διαστροφή σας σάς κάνει να σπαταλήσετε χρήματα για να δείτε αυτό το άθλιο μέρος να είστε σίγουροι ότι κανείς δεν θα σας πειράξει...

Υ.Γ. Και η ταξιδιωτική διαστροφή έχει τα όρια της... ψώνια στο Ντουμπάι όταν στο Μιλάνο πηγαίνεις με τα μισά λεφτά και έχει εκτός από εκατομμύρια μαγαζιά και δεκάδες outlets? Πάω να πιώ ένα ουισκάκι πρωινιάτικα να συνέλθω...
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
καλε μου traveller μην με φας εσυ και δεν προλαβω να παω.....
ενταξει καταλαβα οτι δεν το γουσταρεις καθολου το μερος αλλα η αποψη μου ειναι οτι πρεπει να πηγαινεις παντου-και στα φτωχικα και λιγοτερο αναπτυγμενα μερη αλλα και στα χλιδατα-για να μπορεις να εχεις μια αποψη σωστη για τα ταξιδια!
οι εμπειριες σε κανουν πιο πλουσιο και αυτο μου αρκει εμενα ανεξαρτητα με τον προορισμο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom