ποσα θα δωσετε για τις καλοκαιρινες σας διακοπες

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Τον Αυγουστο βολτα στο Ιονιο με ιστιοφορο. Το σκαφος και ο σκιπερ περιπου 1300 ευρω δια 4. Και τον Σεπτεμβρη στο Μεξικο. Εισητηρια και διαμονη σχεδον 2000 ευρω
Πόσο διαρκεί βρε Λύδα αυτή η βόλτα με το ιστιοφόρο; Είναι πολύ καλή ως ιδέα, ειδικά για τα Ιόνια. Πες μας πληροφορίες.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.803
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
... 2 εβδομάδες Ασία <2000Ε ...
Ούτε ο άλλος 'μολογάει, ούτε συ λες περισσότερα... Μη σας πετύχω πουθενά στα ξεκούδουνα Ιούλιο-Αύγουστο, θα γίνουμε η καλύτερη ατραξιόν για το φιλοθεάμον κοινό!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Εικάζω ότι άμα τα διαβάσει κάποιος από το ΔΝΤ όλα τα παραπάνω, θα κοπεί η δανειοδότηση της Ελλάδας...... με το επιχείρημα Καλά εσείς λεφτά έχετε........:haha::haha:. Αν πάλι τα διαβάσει ένας Γερμανός -πολιτικός- θα έχουμε μια νέα Κατοχή που θα συνοδεύεται από βομβαρδισμούς της χώρας...... Αναμένεται κλιμάκιο οικονομολόγων από Αργεντινή
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
το ποστ αυτό είναι ενδεικτικό της κρίσης που μαστίζει τη χώρα..
το φορουμ κλαίει με μαυρο δακρυ που μειωνονται οι πιθανότητες να διαβάσει άλλη μία ιστορία-υπερπαραγωγή by Traveller. ούτε ΝΥ (ως το Νοεμβρη) ούτε Ν. Αμερική..μόνο μια Ασία που κι αυτή δεν είναι από τα φορτε του..
quote]


Πραγματικά πολύ δύσκολα τα πράγματα φέτος..Μας βλέπω να ταξιδεύουμε μόνο με Google Earth!!

Απ την άλλη να δείς πώς κάποιοι που σνομπάρουν κάποιους προορισμούς όπως Ντουμπάι, Τυνησία ,κτλ , θα εκληπαρούν για ένα ταξιδάκι, θα συμμετέχουν σε διαγωνισμούς γνωστών εταιριών ζυμαρικών, μέχρι και sms θα στέλνουν προκειμένου να κερδίσουν ένα Σκ με όλα τα έξοδα πληρωμένα...
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Κλείσαμε για αρχές Ιουλίου , 5 μέρες για Μιλάνο-Κόμο, 75 ευρώ το άτομο με easyjet, διαμονή στο Κόμο 130 ευρώ το 5κλινο στο hotel Quarcino που έχει ήδη προταθεί, ενοικίαση αυτοκινήτου που ακόμη δεν έγινε (υπολογίζω 50 ευρώ την ημέρα)
Όσο για Ελλάδα τον Αύγουστο, είμαστε μεταξύ Ιθάκης και Σκύρου και το ψάχνουμε ακόμη για να δούμε ποιος προορισμός είναι οικονομικότερος.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
εμεις πάντως θα κάνουμε σύντομα ενα ταξίδι stresa como Bellagio με αεροπορικά Α3 ,ενοικίαση ιχ ,hotel +- 600ευρώ

προς τα τέλη ιουλίου 1 εβδομάδα Τήνος οικογενειακώς +- 600ευρώ ακτοπλοοικά και δωμάτια


και μετα όλον τον Αυγουστο πάνω κάτω στις παραλίες της αττικής να πουλάω λουκουμάδες και Donuts για να βγάλω τα σπασμένα ...:haha:

αυτα τα περί 5000 και 6000 ευρώ για διακοπές εγω τα ακούω βερεσέ ..αν δεν έχεις μαντήλι ουτε για κλάμα:roll::roll:.
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Κλείσαμε για αρχές Ιουλίου , 5 μέρες για Μιλάνο-Κόμο, 75 ευρώ το άτομο με easyjet, διαμονή στο Κόμο 130 ευρώ το 5κλινο στο hotel Quarcino που έχει ήδη προταθεί, ενοικίαση αυτοκινήτου που ακόμη δεν έγινε (υπολογίζω 50 ευρώ την ημέρα)
Όσο για Ελλάδα τον Αύγουστο, είμαστε μεταξύ Ιθάκης και Σκύρου και το ψάχνουμε ακόμη για να δούμε ποιος προορισμός είναι οικονομικότερος.

Aν έρθεις Σκύρο,στείλε πμ να σου πω για δωμάτια κ ότι άλλο θες.Εχουμε εξοχικό και την ξέρω σαν την παλάμη του χεριού μου.Σημείωση ότι το λένε κ ανεμόεσσα γιατί τον Αυγουστο έχει τον χειρότερο αέρΑ απο όλο το Αιγαίο.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Aν έρθεις Σκύρο,στείλε πμ να σου πω για δωμάτια κ ότι άλλο θες.Εχουμε εξοχικό και την ξέρω σαν την παλάμη του χεριού μου.Σημείωση ότι το λένε κ ανεμόεσσα γιατί τον Αυγουστο έχει τον χειρότερο αέρΑ απο όλο το Αιγαίο.

και τις καλύτερες αστακομακαρονάδες όμως......
και παγωμένες μπύρες στα ''μαγαζιά''

στην χώρα η ταβέρνα '' στου παππού '' υπάρχει κανονικά
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Η Σκυρος ειναι ενα συμπαθητικο νησι(εχω παει πανω απο 15 φορες γιατι το εξοχικο μου ειναι απεναντι)αλλα οχι για πολλες μερες!Εχω κανει & Πασχα εκει & αποκριες οπου ειχαμε περασει τελεια!Οσο για τις αστακομακαροναδες,Θεε μου,κοντευαμε να σκασουμε οταν πηγαιναμε,Θεικες!!!:clap:
 

harisma23

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία (μάλλον)
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Φέτος, ελέω κρίσης που ήδη εμένα με έχει αγγίξει επαγγελματικά (αρχιτέκτονας γαρ), σκεφτόμαστε να πάμε καμιά εβδομάδα στους κουμπάρους στο Ρίμινι. Αεροπορικά με Aegean σχεδόν δωρεάν (πληρώνουμε μόνο τους φόρους) με την Alpha Bonus, δωρεάν διαμονή, ενοικίαση αυτοκινήτου από Malpensa, βενζίνες και διόδια στο πηγαινέλα: υπολογίζω κανένα 400άρι Ευρώ για τα δύο άτομα και ότι ξοδέψουμε εκεί.

Κατά τ' άλλα το εξοχικό στο Ξυλόκαστρο (ελέω καταγωγής) να είναι καλά και τα μπανάκια μας τα έχουμε εξασφαλισμένα (και οικονομικά).
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
και τις καλύτερες αστακομακαρονάδες όμως......
και παγωμένες μπύρες στα ''μαγαζιά''

στην χώρα η ταβέρνα '' στου παππού '' υπάρχει κανονικά

Οι καλύτερες μακράν.
Υπάρχει κανονικότατα και τώρα άνοιξε και καινούριο
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Λοιπόν εμείς καλοκαιράκι Ελλάδα γιατί αγαπάμε σαπίλα στην παραλία, ουζάκια και χαλαρά πράγματα.Αυτή τη φορά θα πάμε Κύθηρα 8 ημέρες διαμονή , εισητήρια 2 άτομα και ιχ γύρω στα 700 χωρίς βέβαια ότι χαλάσουμε εκεί.Κατά τα άλλα θα παίξουν πολλά τριήμερα εντός νησιού (Κρήτη) μιας και μου έχουν μείνει αρκετά μέρη να δω καθώς πρόσφατα έγινα μόνιμος κάτοικος.Ε προς Σεπτέμβρη μεριά να είμαστε καλά μπορεί να πεταχτούμε και μια Σαντορίνη κλασικά για 2-3 μερούλες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.804
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom