Γενικά που να παω τελη μαρτιου???!

kimigaz

Member
Μηνύματα
55
Likes
5
21-24 Μαρτίου ετοιμάζω ταξίδι!! Δεν εχω βρει ακόμα προορισμό ..:( θέλω κατι οικονομικό, ρομαντικό που αξίζει να δω... ειμαι μεταξύ αρκετων.. πράγα, βελιγράδι, βουδαπέστη, η καποια καινουρια ιδέα? :roll: δεν ξέρω κ εκείνη την εποχη που ειναι προτιμότερο ..Ξέχασα να αναφερω οτι το ταξίδι θα ειναι δωρο έκπληξη οπότε ψάχνω κατι ιδιαίτερο!! Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Η Πράγα μου κάνει πιο τουριστική, δεν ξέρω. Αλλά τα τελευταία χρόνια όλοι πάνε Πράγα, λες και δεν υπάρχουν άλλα μέρη.

Πάντως Κωνσταντινούπολη νομίζω ότι μια φόρα δεν είναι αρκετή, άσε που μου κάνει και πιο ρομαντική από Πράγα και Βουδαπέστη.
 

exsta

Member
Μηνύματα
62
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη για 1 μήνα
η Μπρυζ είναι υπέροχη, σίγουρα ρομαντική, αλλά στην προτείνω με επιφύλαξη γιατί είναι λίγο εκτός πεπατημένης. Εννοώ ότι ίσως να προτιμάς να πας σε πιο "βασικά" μέρη στην Ευρώπη. Αν όμως δε σε απασχολεί αυτό, είναι μια ιδανική επιλογή για ρομαντικό τριήμερο.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Και η Πράγα είναι όμορφη, όπως προαναφέρθηκε όμως σφύζει από τουρίστες. Η Βουδαπέστη θα σου βγει πιο φτηνά από την Πράγα, και τα αεροπορικά και η διαμονή, οπότε τη συνιστώ.
Βελιγράδι δυστυχώς δεν έχω πάει, έχω δει όμως φωτογραφίες και δείχνει κουκλίστικο. Αν βρεις εισιτήρια θα σου έλεγα να πας εκεί.
Γερμανία την έχεις απορρίψει; Και για εκεί έχει φτηνά αεροπορικά συνήθως.
 

kimigaz

Member
Μηνύματα
55
Likes
5
ναι όντως όλοι για πράγα λένε.. για αυτό και εγώ ενώ εξ αρχής έλεγα βουδαπέστη πήγα προς τα εκεί.. exsta, πως με κατάλαβες? είναι απο τα πρώτα ουσιαστικά ταξίδια κ όντως ψάχνω κατι "βασικό" ... γερμανία .... δεν ξέρω γιατί αλλα δεν τη σκέφτηκα καθόλου..για ποιο μέρος? σας ευχαριστώ πραγματικά όλους! επιτέλους κατευθύνομαι! :lol: :lol:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.911
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
γερμανία .... δεν ξέρω γιατί αλλα δεν τη σκέφτηκα καθόλου..για ποιο μέρος?
να προτείνω 2 επιλογές:

-Βερολίνο
-Μόναχο και πέριξ, βλ Neuschwanstein και Zugpitze

easyjet, aegean, tuifly ειναι μερικές απο τις αεροπορικές που βγάζουν καλές προσφορές!

Στην αναζήτηση πληροφοριών θα βρεις πολλές πληροφορίες!

θέλω κατι οικονομικό, ρομαντικό που αξίζει να δω...
Βιέννη νομίζω ξέχασες να την βάλεις στην σχετική λίστα!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη

kimigaz

Member
Μηνύματα
55
Likes
5
ναι συμφωνώ.. λοιπόν ή πράγα ή βουδαπέστη.. το θέμα είναι οτι τώρα που ψάχνω στο φόρουμ μπερδεύομαι περισσότερο.. ή τις μισούν ή τις αγαπάνε δεν υπάρχει μέση λύση !!!:shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.553
Μέλη
38.944
Νεότερο μέλος
ΑγγελοςΑθ.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom