greek21

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
καλησπέρα παιδιά βρήκα τυχαία αυτή την σελίδα στο ιντερνετ μου άρεσε και αποφάσισα να κάνω εγγραφή. είμαι φοιτητής στην ιταλία έχω κανεί αρκετά ταξίδια στην ελλάδα και λίγα εξωτερικό.πριν 2 μέρες βρήκα κατι φθηνά αεροπορικά εισητήρια για την πράγα με μια εταιρία που λέγεται wizz air δεν ξερω αν την γνωρίζει κάποιος θα ήθελα καποίες γνώμες για αυτη.επίσης θα ήθελα να μάθω σχετικά με τιμές ξενοδοχείων΄, σε τι γλώσσες μπορείς να συννενοηθείς εκει πέρα και τι καιρο κάνει συνηθως τον ιανουαριο δηλαδη εαν έχει χιόνια..σας ευχαριστώ:xmas_mrgreen:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
1ον Πολή καλη εταιρια
2ον μιλάνε
3ον κρύο, χίονι κι παγος
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
καλησπερα.
εχοντας κανει μια ερευνα για την Πραγα που σκοπευω να την επισκεφτω προς τον Μαρτιο,εχω καταλαβει και θα το δεις κ εσυ οτι υπαρχουν απιστευτες προσφορες σε ξενοδοχεια τα οποια ειναι σκετα παλατακια!επομενως δεν υπαρχει περιπτωση να ξοδεψεις πολλα σε διαμονη,οπως και σε φαγητο γιατι απ'οτι μου εχουν πει τρως πολυ καλα και οικονομικα!!
μια συμβουλη.ισως να πρεπει να αποφυγεις το ταξιδι σου προς το παρον λογω κρυου και χιονια.προσωπικα δεν εχω προβλημα με τετοια καιρικα φαινομενα,αλλα αν το ταξιδι σου πχ ακυρωθει λογω χιονιου??κριμα δεν ειναι.απο την αλλη,πρεπει να παιρνουμε και ρισκα...!!!!!:xmas_smile:
 

greek21

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
ακριβως την ιδια ανησυχια σχετικα με το χιονι την εξεφρασα και εγω στους φιλους μου αλλα γενικα γουσταρουμε το χιονι και λεμε να το ρισκαρουμε μιας και το εισητηριο με την wizz ειναι 15 ευρω να πας και 15 να γυρισεις.. τις καλες τιμες πως μπορω να τις βρω?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για τη wizz air ρωτα τον peter75rhodes, στις low cost ειναι expert...
 
Last edited by a moderator:

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
ακριβως την ιδια ανησυχια σχετικα με το χιονι την εξεφρασα και εγω στους φιλους μου αλλα γενικα γουσταρουμε το χιονι και λεμε να το ρισκαρουμε μιας και το εισητηριο με την wizz ειναι 15 ευρω να πας και 15 να γυρισεις.. τις καλες τιμες πως μπορω να τις βρω?
ριξε μια ματια

Booking.com: Search results. Book your hotel now!

εβαλα καποιες τυχαιες ημερομηνιες για τον Ιανουαριο.
 

greek21

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
ρε παιδια υπαρχει ομως ενα προβληματακι το αεροπλανο φθανει στη πραγα 11¨και μιση το βραδυ οποτε ειναι ενα θεμα τι μεσο μεταφορικο θα παρεις και επιπλεον το ξενοδοχειο...
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
με το ξενοδοχειο μπορεις να συννενοηθεις.και εμεις ειχαμε φτασει απογευμα στο Παρισι,ειχαμε συννενοηθει μεσω email με τον υπευθυνο του ξενοδοχειου και δεν υπηρχε προβλημα με το check in.τωρα οσον αφορα τα μεσα μεταφορας,θα πρεπει να ψαξεις τα δρομολογια λεωφορειων,μετρο κτλ. να δεις τι παιζει.:xmas_smile:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το προβληματάκι είναι ότι κλείνετε εισιτήρια με loco και ούτε καν σκέφτεστε το έξτρα κόστος (βραδιές ξενοδοχείου, ταξί, κούραση κτλ) που αυτό συνεπάγεται...
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Πράγα λατρεμένη ποτέ υπερτιμημένη!

Έχω κάνει τη γραμμή Μπέργκαμο-Πράγα στα 40 ευρώ περίπου με 1 χειραποσκευή και μάλιστα βράδυ. Το λεωφορείο είναι πάντα σε ανταπόκριση με τις αεροπορικές εταιρίες και περιμένει μέχρι και τον τελευταίο επιβάτη! Η πόλη είναι φθηνή και πανέμορφη. Με τα χρήματα που θα εξοικονομήσεις γυρίζοντας την πλάτη στις high cost θα περάσεις σαν βασιλιάς στην Πράγα. Ξενοδοχείο βρήκες ή χόστελ ή σουίτα τελοσπάντων; Ρωτα ότι θες από Πράγα, εχω παει 7-8 φορες!
 

greek21

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
peter πιστευω οτι εισαι ο καταλληλος ανθρωπος..καταρχας θελω να μου πεις εαν γνωριζεις την wizz air? ειναι καλη ή θα πεσουμε σε κανενα βουνο..δευτερον ξερεις κανενα ξενοδοχειο φθηνο ή ποιες περιοχες ειναι καλες να βρεις ξενοδοχειο? επισης απο διασκεδαση και απο γυναικες τι λεει επειδη θα παμε παρεα φιλοι? εχει κλαμπς και καφετεριες? τον ιανουαριο εχει χιονι εκει?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.788
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom