πρακτική εράσμους

eirinakiss

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας το οκτώμβριο θα βγω σε πρακτικη και θελω να εκπονησω την πρακτική μου στο εξωτερικο , ωστοσο δεν εχω ιδεα που θα μπορουσα να κανω θελω μια πολη οχι πολυ μεγαλη με καλο κλιμα , και αρκετη φύση και οχι πολυ ακριβη...Σκεφτομαι Ολλανδία , Σκωτια , Αγγλία, Σουηδία ( αν κα είναι ακριβά) και ισως ισπανια...Τι λέτε; Επίσης , θέλω να εχω και προοπτικές για να μείνω πέρα απο τους 6 μήνες...
 

eirinakiss

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Πρακτική απο σχολή Βιβλιοθηκονομιας και συστημάτων πληροφόρησης μπορούμε να κάνουμε οπουδήποτε στην Ευρώπη...help!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
φθηνά και καλο κλίμα; Κρακοβία σου λέω
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Να ρωτήσω κάτι, μιλάς για το Erasmus Placement;

Αν ναι, έχε υπόψην ότι, εκτός και αν υπάρχει συνεργασία του τμήματός σου με κάποιο συγκεκριμένο οργανισμό/επιχείρηση που ψάχνει εκπαιδευόμενους βιβλιοθηκονόμους, θα πρέπει να κάνεις η ίδια τις συννενοήσεις με πιθανούς εργασιακούς χώρους, ενώ το πανεπιστήμιο απλά εγκρίνει ή όχι στο τέλος την επιδότηση.

Οπότε σε μια τέτοια περίπτωση πρωταρχικός σου στόχος θα πρέπει να είναι καταρχάς μια χώρα στην οποία θα μπορείς να αντεπεξέλθεις γλωσσικά (φαντάζομαι είναι σημαντικό για τον τομέα της βιβλιοθηκονομίας) και υπάρχει εργασιακή απορρόφησή στο αντικείμενό σου και να κοιτάξεις δευτερογενώς παράγοντες όπως κλίμα και λοιπά.:)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σας το οκτώμβριο θα βγω σε πρακτικη και θελω να εκπονησω την πρακτική μου στο εξωτερικο , ωστοσο δεν εχω ιδεα που θα μπορουσα να κανω θελω μια πολη οχι πολυ μεγαλη με καλο κλιμα , και αρκετη φύση και οχι πολυ ακριβη...Σκεφτομαι Ολλανδία , Σκωτια , Αγγλία, Σουηδία ( αν κα είναι ακριβά) και ισως ισπανια...Τι λέτε; Επίσης , θέλω να εχω και προοπτικές για να μείνω πέρα απο τους 6 μήνες...
Freiburg (Γερμανία). : Πόλη, όχι πολύ μεγάλη, check. Καλό κλίμα, check (Οι Γερμανοί λένε πως έχει το καλύτερο κλίμα στη Γερμανία). Αρκετή φύση, check (μέσα στο Black forest...). Όχι πολύ ακριβή, check (Φοιτητούπολη είναι, στη φθηνότερη χώρα της δυτικής ευρώπης...).
Και είσαι και - κυριολεκτικά - στο κέντρο της Ευρώπης, με άπειρες σχεδόν δυνατότητες για εκδρομές....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom