Γενικά πρακτικη ερασμους

που να κανω πρακτικη ερασμους ως διαιτολογος και γιατι?

  • ισπανια

    Votes: 0 0,0%
  • αγγλια

    Votes: 0 0,0%
  • γαλλια

    Votes: 0 0,0%
  • πορτογαλλια

    Votes: 0 0,0%
  • αυστρια

    Votes: 0 0,0%
  • νορβηγια

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    5

deniava

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
γεια σας!!!
του χρονου βγαινω στην πρακτικη απο το τμημα διαιτολογιας και διατροφης του τει λαρισας και σκεφτομαι να την κανω στο εξωτερικο. προσπαθω να συλλεξω οσες περισσοτερες πληροφοριες μπορω μεχρι να παρω την τελικη μ αποφαση.. το μονο σιγουρο ειναι οτι μολις αποφασισω τη χωρα που θα παω και με δεχτουν θα κανω εντατικα μαθηματα τησ γλωσσας.
ειχα στο μυαλο μ ισπανια ,,, ωστοσο ακουω προτασεις..

ευχαριστω εκ των προτερων!! :D:lol:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ξεκαθαρισε μας λιγο τι θες να κανεις. Erasmus για να περασεις μερικους μηνες καλα ή πρακτικη με σκοπο την παραμονη σου στη χωρα και την επαγγελματικη σου αποκατασταση μετα το περας της;

Αν προκειται για το δευτερο χωρες οπως η Πορτογαλια, η Ισπανια ισως και η Ιταλια ειναι λιγο ακυρες.
 

deniava

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Ξεκαθαρισε μας λιγο τι θες να κανεις. Erasmus για να περασεις μερικους μηνες καλα ή πρακτικη με σκοπο την παραμονη σου στη χωρα και την επαγγελματικη σου αποκατασταση μετα το περας της;

Αν προκειται για το δευτερο χωρες οπως η Πορτογαλια, η Ισπανια ισως και η Ιταλια ειναι λιγο ακυρες.
αυτο που εχω στο μυαλο μου ειναι μονο η εμπειρια της πρακτικης σε συγκριση με την Ελλαδα και φυσικα να ζησω στο κοσμο του ερασμους. Τωρα δεν εχω αποφασισει αν θελω απο τωρα να μπω στη διαδικασια να πω οτι η ελλαδα εχει τελειωσει για μενα αλλα δινω ευκαιρια σε ολες τισ προτασεις που μπορει να μου παρουσιαστουν στο εξωτερικο.. η τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω γιατι το μυαλο μ βρισκεται σε συγχυση τελευταια...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν βγεις στο εξωτερικο σε ενα μερος που δεν μαστιζεται απο την ανεργια για πρακτικη, ειναι πολυ πιθανο να σε κρατησουν και στη συνεχεια στη δουλεια. Αν σ' ενδιαφερει κατι τετοιο διαλεξε ενα τοπο που νομιζεις πως θα μπορουσες να μεινεις μονιμα. Ισως θα επρεπε να την εχεις καπου στο πισω μερος του μυαλου σου και αυτην την εκδοχη (προσωπικα θεωρω πως ενας τελειοφοιτος του σημερα πρεπει να το σκεφτεται σοβαροτατα, εκτος κι αν εχει εξασφαλισμενο μελλον στην Ελλαδα).

Ειναι ασκοπο να σου προτεινουμε εμεις μερη γιατι μπορει να μην αντεχεις το κλιμα καποιας περιοχης ή τον τροπο ζωης.

Αν το θες μονο για το χαβαλε του erasmus θα ψηφισω μετα απο κληρωσει που θα κανω.

Edit: Ιταλια βγηκε... Φαντασου!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
αυτο που εχω στο μυαλο μου ειναι μονο η εμπειρια της πρακτικης σε συγκριση με την Ελλαδα και φυσικα να ζησω στο κοσμο του ερασμους.
Άλλο βέβαια το erasmus κι άλλο η πρακτική erasmus (=erasmus placement). Η περίπτωση που σ' ενδιαφέρει (κι είναι η δεύτερη προφανώς απ' ότι μας λες) δεν έχει τόση ξεγνοιασιά και ανεμελιά όπως το erasmus. Πας στην εκάστοτε χώρα για να εργαστείς full time, με ό,τι συνεπάγεται αυτό!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Να πας εκεί που έχει φτηνές μπύρες για να ζήσεις την 'ανεμελιά' και το 'χαβαλέ' του Erasmus.
 

deniava

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Σας ευχαριστω ολους.. εχει καποιος αντιστοιχη εμπειρια στον τομεα της διαιτολογιας?
 

thanasis krg

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδήποτε
Παιδιά εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει ιδέα για ιστοσελίδες που ανακοινώνουν θέσεις πρακτικής άσκησης γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για πρακτική. Ψάχνω αρκετό καιρό αλλά δεν βρίσκω κάτι συγκεκριμένο. Και στο πανεπιστήμιο δεν υπάρχει επαρκής πληροφόρηση.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Παιδιά εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει ιδέα για ιστοσελίδες που ανακοινώνουν θέσεις πρακτικής άσκησης γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για πρακτική. Ψάχνω αρκετό καιρό αλλά δεν βρίσκω κάτι συγκεκριμένο. Και στο πανεπιστήμιο δεν υπάρχει επαρκής πληροφόρηση.
Εξαρταται τι σπουδαζεις.Αν ενδιαφερεσαι γενικα παρε σβαρνα τις σελιδες ολων των εταιρειων και ψαχνε για πρακτικες (internship).
 

deniava

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Παιδιά εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει ιδέα για ιστοσελίδες που ανακοινώνουν θέσεις πρακτικής άσκησης γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για πρακτική. Ψάχνω αρκετό καιρό αλλά δεν βρίσκω κάτι συγκεκριμένο. Και στο πανεπιστήμιο δεν υπάρχει επαρκής πληροφόρηση.
thanasi se ti klado eisai?
 

thanasis krg

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδήποτε
Σπουδάζω οικονομικά αλλά ενδιαφέρομαι περισσότερο για κοινωνιολογία- ανθρωπολογία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.897
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom