Γενικά πρακτικη ερασμους

που να κανω πρακτικη ερασμους ως διαιτολογος και γιατι?

  • ισπανια

    Votes: 0 0,0%
  • αγγλια

    Votes: 0 0,0%
  • γαλλια

    Votes: 0 0,0%
  • πορτογαλλια

    Votes: 0 0,0%
  • αυστρια

    Votes: 0 0,0%
  • νορβηγια

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    5

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Η αδερφη μου ειναι στην φαση του ερασμους, αλλα για την πτυχιακη της εργασια...
επελεξε την Σουηδια και συγκεκριμενα την Ουψαλα γιατι θελει αν κανει και μεταπτυχιακο και γιατι στο νου της εχει πως η Ελλαδα γι αυτο που σπουδαζει ειναι τελειωμενη (η σχολη που τελειωνει ειναι Βιοχημια και Βιοτεχνολογια στην Λαρισα)
και παρεπιτοντως το θεμα που διαλεξε ειναι το γονιδιο που επιρεαζει την παχυσαρκια στον ανθρωπο

Εγω απο τις παραπανω επιλογες θα σου προτεινα την Γερμανια, νομιζω πως εχει μελλον επαγγελματικα σαν χωρα, το κοστος ζωης νομιζω πως ειναι πιο χαμηλο σε σχεση με Νορβηγια και Ελβετια και απο μπυρες αλλο τιποτα!!!
Καλα να περασεις οτι κι αν επιλεξεις!
 

deniava

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Η αδερφη μου ειναι στην φαση του ερασμους, αλλα για την πτυχιακη της εργασια...
επελεξε την Σουηδια και συγκεκριμενα την Ουψαλα γιατι θελει αν κανει και μεταπτυχιακο και γιατι στο νου της εχει πως η Ελλαδα γι αυτο που σπουδαζει ειναι τελειωμενη (η σχολη που τελειωνει ειναι Βιοχημια και Βιοτεχνολογια στην Λαρισα)
και παρεπιτοντως το θεμα που διαλεξε ειναι το γονιδιο που επιρεαζει την παχυσαρκια στον ανθρωπο

Εγω απο τις παραπανω επιλογες θα σου προτεινα την Γερμανια, νομιζω πως εχει μελλον επαγγελματικα σαν χωρα, το κοστος ζωης νομιζω πως ειναι πιο χαμηλο σε σχεση με Νορβηγια και Ελβετια και απο μπυρες αλλο τιποτα!!!
Καλα να περασεις οτι κι αν επιλεξεις!

η αδερφη σου προφανως ξερει να μιλαει σουηδικα λογικα ετσι?
 

chrisis

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική/Βιετνάμ/...
Παιδιά καλησπέρα!Τόσο καιρό έχω διαβάσει δεκάδες ιστορίες σχετικά με το πρόγραμμα εράσμους, και αφού οδεύω προς τα εκεί, έχω και εγώ κάποιες απορίες σχετικά με κάποιες χώρες.Του χρόνου τον Οκτώβρη φεύγω για πρακτική με το εράσμους, δεν έχω αποφασίσει ακόμα όμως που!Σκεφτόμουν : Εσθονία (Ταλλίνν), Φιλανδία (Τούρκου), Δανια ( Κοπενχάγη) και Γερμανία (Φούλντα και Ιένα)..Γενικά είμαι τρομερά προβληματισμένη για τ που θα πάω και τι θα αντικρίσω!!!Γενικά αγαπάω πολύ την φύση , τα ταξίδια, την φθήνια(!!) και τους ανοιχτόμυαλους!Α και δεν θέλω καθόλου μα καθόλου τη μιζέρια και την νέκρα!!!!Κάθε εμπειρία και γνώση ειναι ευπρόσδεκτη..!!
ΥΓ: Σπουδάζω Κοινωνική Λειτουργός, οπότε κάθε γνώση για πρόνοια,κουλτούρα, ποιότητα ζωής θα βοηθούσε!!!!!!
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
η αδερφη σου προφανως ξερει να μιλαει σουηδικα λογικα ετσι?
Εχει κανει τρεις μηνες ιδιαιτερα, εχει μαθει τα σουηδικα των μεταναστων, ετσι τα ελεγε ηβδασκαλα της...
Στο πανεπιστημιο θα μιλαει αγγλικα καιντην εργασιαωστα αγγλικα θα την γραψει
 

deniava

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Εχει κανει τρεις μηνες ιδιαιτερα, εχει μαθει τα σουηδικα των μεταναστων, ετσι τα ελεγε ηβδασκαλα της...
Στο πανεπιστημιο θα μιλαει αγγλικα καιντην εργασιαωστα αγγλικα θα την γραψει
η σουηδια φοβερη αλλα πρεπει να ειναι πολυ ακριβα...μαλλον πρεπει να κοιταξω πρωτα που υπαρχει ο τομεας που θελω να δουλεψω αν αναπτυσσεται και μετα η χωρα... σωστα??
 

giouli@@

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη
Γειά και από μένα παιδιά πριν ενα μήνα γύρισα από 5μηνο ερασμους στην Γαλλία.. Τώρα μόλις πληροφορηθηκα ότι υπάρχουν προγράμματα μίνι ερασμους για 3 βδομάδες.. Ξέρει κανείς να μ πει περισσότερες πληροφορίες γιατί ενδιαφέρομαι?
 

chrispte23

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σας!!!
του χρονου βγαινω στην πρακτικη απο το τμημα διαιτολογιας και διατροφης του τει λαρισας και σκεφτομαι να την κανω στο εξωτερικο. προσπαθω να συλλεξω οσες περισσοτερες πληροφοριες μπορω μεχρι να παρω την τελικη μ αποφαση.. το μονο σιγουρο ειναι οτι μολις αποφασισω τη χωρα που θα παω και με δεχτουν θα κανω εντατικα μαθηματα τησ γλωσσας.
ειχα στο μυαλο μ ισπανια ,,, ωστοσο ακουω προτασεις..

ευχαριστω εκ των προτερων!! :D:lol:
Γειααα σουυυυ!!! Ειμαι και εγω φοιτητρια του τμηματος Διαιτολογιας, βρισκομαι στο 8ο εξαμηνο και ενδιαφερομαι και εγω για πρακτικη στο εξωτερικο... ισπανια ηταν και εμενα η πρωτη μ σκεψη καθως ειναι ηδη μια φιλη μ εκει μεσω αλλου προγραμματος και μου εχει μεταφερει πολυ θετικη εικονα ... εντουτοις θα με ενδιεφερε πολυ η εμπειρία σου μιας και προερχομαστε απο το ιδιο τμημα... ευχαριστω εκ των προτερων!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom