προτάσεις για μαγικούς πρωτοχρονιάτικους προορισμούς!!!!

dimitra24

Member
Μηνύματα
30
Likes
6
Γεια σε όλους σας, και επειδή η αλήθεια είναι ότι τα χριστούγεννα τα λατρεύω :clap: και επειδή θα ήθελα αυτά τα χριστούγεννα να έχουν κάτι μοναδικό, κάτι μαγικό έτσι ώστε όλοι να ανακτήσουμε τη χαμένη αθωότητα!!!!! σας παρακαλω παραθέστε μου προτάσεις μαγικές:haha: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Νομίζω ότι εξαρτάται πιο πολύ από τη τσέπη σου :p.Πάντως άμα δεν έχεις πρόβλημα με τις συνήθεις εικόνες χιονιού κτλ εμένα θα μου άρεσε πάρα πολύ να κάνω Χριστούγεννα στις παραλίες της Αυστραλίας με Άη Βασίλη σέρφερ :D.
 

dimitra24

Member
Μηνύματα
30
Likes
6
tupacgr13 ευχαριστώ για τη πρόταση αλλά θα προτιμούσα κάτι πιο παραδοσιακό με κλασικό άγιο βασίλη, με κάλαντα, με κρύο αν όχι με χιόνια .Σχετικά με το οικονομικό κάτι που να απευθύνεται σε κανονικούς ανθρώπους και λογικό να ξεφεύγει και λίγο λόγο της ιδιαιτερότητας των ημερών:haha:
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Χαχαχα δεν πειράζει.Κάτι κοντινό είναι η Πράγα που είναι πολύ όμορφη αν και υποθέτω για Χριστούγεννα οι τιμές θα τσακίζουν :)
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
tupacgr13 ευχαριστώ για τη πρόταση αλλά θα προτιμούσα κάτι πιο παραδοσιακό με κλασικό άγιο βασίλη, με κάλαντα, με κρύο αν όχι με χιόνια .Σχετικά με το οικονομικό κάτι που να απευθύνεται σε κανονικούς ανθρώπους και λογικό να ξεφεύγει και λίγο λόγο της ιδιαιτερότητας των ημερών:haha:
Όλα τα παραπάνω= Βερολίνο.
Εκτός αν θέλεις κάτι πιο μικρό και χαριτωμένο, οπότε κοίτα για μικρό γερμανικό χωριό.
Προσοχή, όμως: τα περισσότερα weihnachtsmarkt (χριστουγεννιάτικες αγορές) στη Γερμανία κλείνουν στις 24/12, οπότε αν πας πρωτοχρονιά όπως λες ψάξε το λίγο πρώτα.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Νυρεμβέργη, Μόναχο, Σαλτσμπουργκ.
Τώρα αν θες κάτι ακόμη πιο ιδιαίτερο, έχεις παιδιά και διαθέτεις παραπάνω χρήματα πήγαινε Ροβανιέμι (Το χωριό του Αη Βασίλη).
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ελβετια επισης θα ειναι πολυ ομορφα στις γιορτες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom