Γερμανία πρωινη πτηση απο frankfurt hahn

guess who!!!

Member
Μηνύματα
58
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Taver, είσαι φοβερός!!! Μόλις ανέφερες το συγκεκριμένο ξενοδοχείο, το εμφάνισε το booking σε διαφήμιση στο σάιτ σε προσφορά 55 Ευρώ!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Αυτό μόνο που με ανησυχεί είναι αν θα είναι εύκολο το πάρκινγκ στα χωριά που θα θέλουμε να σταματήσουμε να χαζέψουμε ή θα έρθουν μετά οι κλήσεις... Υπ' όψιν ότι δεν είμαστε και πολύ του περπατήματος, μεγάλες αποστάσεις κλπ.
Σε όλες τις πόλεις και τα χωριά υπάρχουν ανοιχτοί ή κλειστοί χώροι στάθμευσης με λογικές τιμές, καθώς και δυνατότητα στάθμευσης στο δρόμο με παρκόμετρα.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Αυτό μόνο που με ανησυχεί είναι αν θα είναι εύκολο το πάρκινγκ στα χωριά που θα θέλουμε να σταματήσουμε να χαζέψουμε ή θα έρθουν μετά οι κλήσεις... Υπ' όψιν ότι δεν είμαστε και πολύ του περπατήματος, μεγάλες αποστάσεις κλπ.
..έχουν προβλέψει για όλα...Μη διανοηθείς ..."μια στιγμή να το αφήσω εδώ..να πεταχτώ λίγο ...για μια δουλίτσα..." Θα βρεις παντού Ρ.
Βεβαίως θα χρειαστεί και να περπατήσεις πχ 300μ. και να δώσεις και το ευρουδάκι σου. Ο πεζόδρομος όμως εκεί είναι ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ. Περπατάς και χαίρεσαι. Δεν κυνδινεύεις από το γαιδούρι με τη τζιπάρα του, ούτε από τον "ινδιάνο" με το παπί του.
 

guess who!!!

Member
Μηνύματα
58
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Όσον αφορά το τελευταίο βράδυ, λόγω πρωινής πτήσης, ξέρει κανείς τίποτα για τα κοντινά χωριά στο αεροδρόμιο Hahn (Lautzenhausen, Hahn, Sohren κλπ), υπάρχει εκεί τίποτε σχετικά ενδιαφέρον για το τελευταίο βράδυ πέρα από απλά ''ύπνος και ξύπνημα νωρίς''???
 

guess who!!!

Member
Μηνύματα
58
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Επειδή μάλλον ρώτησα πολλά μαζί και σας μπέρδεψα (είπαμε, είμαι και καινούργια, μη με παρεξηγείτε!)... Μετά από πολλή μελέτη, σκέψη και περισυλλογή έβγαλα ένα πρόγραμμα για ένα 4ήμερο στα πέριξ της Φρανκφούρτης, καλό θέλω να πιστεύω. Διανυκτερεύσεις στο Mainz (είναι στη μέση όλων, είναι σχετικά μικρό και βολεύει), μονοήμερη στη Φρανκφούρτη, κρουαζιέρα στο Ρήνο από Bingen μέχρι Boppard και βόλτα στο Koblenz, και μονοήμερη στο Λουξεμβούργο. Όταν γυρίσω με το καλό θα σας πω τα χαμπέρια μου!!! Μόνο δύο τελευταίες ερωτήσεις, αν ξέρει κανείς σας παρακαλώ πείτε μου:
1) Τι γίνεται στη Γερμανία την Πρωτομαγιά?
2) Έχει πάει κανείς σε ξενοδοχείο γύρω από το αεροδρόμιο Hahn για πρωινή αναχώρηση??
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
1) τα μαγαζιά είναι κλειστά και δε λειτουργούν όλα τα εστιατόρια
 

guess who!!!

Member
Μηνύματα
58
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Ευχαριστώ για την απάντηση! Αυτό ισχύει και για τουριστικές περιοχές, όπως τα χωριά στον Ρήνο όπου γίνονται οι κρουαζιέρες κλπ??? Δεν θα χρειαστούμε Υπηρεσίες ούτε ψώνια από καταστήματα (άντε κανένα σουβενίρ) αλλά τουλάχιστον να βρούμε να φάμε ή για καφέ...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
ποια μερα θα μεινετε στην Φρανφουρτη?την πρωτη?
αποψη μου ειναι να μεινετε στην Χαιδερβεργη τουλαχιστον ενα βραδυ οχι απλα να πατε ημερισια..Λουξεμβουργο ειναι καλη ιδεα για μια μερα αλλα απ οσο ξερω χωρις αυτοκινητο ειναι λιγο δυσκολο..
εγω στη θεση σας θα χτυπουσα και μια Κολωνια κι ας ειναι λιγο πιο μακρια..
Για μενα δεν αξιζει να δαπανησουν χρονο να πανε Κολωνια ..οταν θα κινουνται σε τοσο ωραια μερη ..καλυτερα να εξαντλησουν τα μερη εκει.
Ομορφη πολη αλλα οχι κατι το πολυ ιδιαιτερο.
 

guess who!!!

Member
Μηνύματα
58
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Πράγματι, δεν σκεφτόμαστε για Κολωνία αν και πρέπει όντως να αξίζει. Ίσως σε κάποιο άλλο ταξίδι στο μελλον. Προς το παρόν λέμε να δούμε περισσότερο την γύρω περιοχή του Ρήνου - Παλατινάτο και να μην ταλαιπωρηθούμε πολύ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.696
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom