Γερμανία πρωτοχρονιά στο μόναχο

mapi

Member
Μηνύματα
52
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Ταξίδι-Όνειρο
αφρική
Από οτι διαβάζω θα είμαστε πολλοί συμφορουμίτες στο Μόναχο την πρωτοχρονιά!! Αχ το περιμένω πώς και πώς, μόνο που διαβάζω για πυροτεχνήματα και τέλεια φαγητά/ γλυκά σαν παιδάκι κάνω
 

vdeverak

Member
Μηνύματα
46
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
σε ολες τις προτασεις που σου εδωσαν συμφωνω μονο για την Augustiner διατηρω τις επιφυλαξεις μου.πολυ τουριστικο μου φανηκε.υπηρχαν και καλυτερα.ισως φταιει βεβαια οτι ειχα στο διπλα τραπεζι νεαρους Ρωσσους και μου χαλαγαν το κλιμα.....:xmas_evil::xmas_evil:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
σε ολες τις προτασεις που σου εδωσαν συμφωνω μονο για την Augustiner διατηρω τις επιφυλαξεις μου.πολυ τουριστικο μου φανηκε.υπηρχαν και καλυτερα.ισως φταιει βεβαια οτι ειχα στο διπλα τραπεζι νεαρους Ρωσσους και μου χαλαγαν το κλιμα.....:xmas_evil::xmas_evil:
Οι γερμανικές μπυραρίες στη διακόσμηση και στο φαγητό δεν έχουν τεράστιες διαφορές. Λίγο πολύ το ίδιο είναι. Από φαγητό έχουν εξαιρετικά λουκάνικα, κότσι, πατατοσαλάτες, σπέτζλε, διάφορα άλλα κρεατικά κ.ο.κ.

Η διαφορά για μένα όμως είναι στη μπύρα. Και η Augustiner θεωρώ ότι είναι μια από τις καλύτερες βαυαρέζικες που δοκίμασα.
 

vdeverak

Member
Μηνύματα
46
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
και σε αυτο διαφωνω :xmas_mrgreen:
οχι πως δεν μου αρεσε αλλα στην πορεια βρηκα καλυτερες.
εγω εννουσα οτι ο χωρος εχει πολλους τουριστες δεν ηταν τοσο πολυ Βαυαροι μεσα για να σου δεινουν και το αναλογο στυλ.
οχι πως το απορυπτο απλα αλλα μ αρεσαν καλυτερα.
βεβαια,τι λεω τωρα,ας μπορουσα και εγω να πηγαινα και μαλιστα τα χριστουγεννα και ας κοιμομουνα κ στις ....ταβλες της Augustiner :xmas_cheesygrin:
 

nanakif16

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Τυνησία
επειδή και εγώ θα πάω στο μόναχο τέλη φεβρουαρίου μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να δω τα δρομολόγια των τραίνων από Μόναχο για Σάλτσμπουργκ?
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
και σε αυτο διαφωνω :xmas_mrgreen:
οχι πως δεν μου αρεσε αλλα στην πορεια βρηκα καλυτερες.
εγω εννουσα οτι ο χωρος εχει πολλους τουριστες δεν ηταν τοσο πολυ Βαυαροι μεσα για να σου δεινουν και το αναλογο στυλ.
οχι πως το απορυπτο απλα αλλα μ αρεσαν καλυτερα.
βεβαια,τι λεω τωρα,ας μπορουσα και εγω να πηγαινα και μαλιστα τα χριστουγεννα και ας κοιμομουνα κ στις ....ταβλες της Augustiner :xmas_cheesygrin:


Ποια ξεχώρισες εσύ δηλαδή?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
επειδή και εγώ θα πάω στο μόναχο τέλη φεβρουαρίου μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να δω τα δρομολόγια των τραίνων από Μόναχο για Σάλτσμπουργκ?

Ξαναρώτησες ακριβώς το ίδιο στο παρακάτω θέμα και πήρες ήδη απάντηση από εχθές.

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...F4%E1%EE%E9%E4%E9%FE%F4%E5%F2.html#post231707

κάνε τις αναζητήσεις σου στην ιστοσελίδα των γερμανικών σιδηροδρόμων και θα βρεις όλες τις πληροφορίες για δρομολόγια και τιμές που σε βολεύουν.
 

vdeverak

Member
Μηνύματα
46
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

gerasimos

Member
Μηνύματα
38
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Απ οτι ειδα το βραδυ της 31/12 τα περισσοτερα μαγαζια εχουν συγκεκριμενο μενου (εορταστικο).Ξερει κανεις αν εκει με τα πυροτεχνιματα και το γενικο χαλαλε ειναι τα υπαιθρια ανοιχτα(αν και δε νομιζω);
 

atseali

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
βαρσοβια
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλια
γερασιμε κ εγω αυτο ειδα για την παραμονη το βραδυ...αν μπορει καποιος ας μας προτεινει κατι καλο και σχετικα οικονομικο...επισις απ οτι ειδα η victualmarkt κλεινει λιγο μετα το μεσημερι...
 

efentis4

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παραμυθούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου
Γειά σας,

Απο 31/12/2011 έως 05/01/2012 θα είμαστε με την κοπέλα μου στο Μόναχο για Πρωτοχρονιά. Θα ήθελα αν γνωρίζει κανείς συγκεκριμένα να μας προτείνει events για να αλλάξουμε την χρονιά (όπως κάποιο μαγαζι, πολιτιστικό χώρο κ.τ.λ.), εκτός της κεντρικής πλατείας του Μονάχου.

Επίσης θεωρώ καλή ιδέα να ενοικιάσω αυτοκίνητο ώστε να δούμε χωριά, κάστρα, Σάλσμπουργκ κ.α. με την ησυχία μας και χωρίς να χάνουμε χρόνο στο κρύο. Αντίθετες γνώμες δεκτές (όπως μποτιλιαρισμένοι δρόμοι, παγετός,κ.τ.λ.).

Σας ευχαριστώ και καλές γιορτές να έχουμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.803
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom