πτυσσόμενες κουνουπιέρες

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ψαχνω ειδικη κουνουπιερα
που να επιτρεπει την εισοδο των κουνουπιων,
αλλα οχι την εξοδο.
Θελω να την κανω δωρο.:D
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Εντάξει με κάλυψες! Τελικά νομίζω δεν θέλω να μου φέρεις το ταπεράκι με το pad thai, δεν ξέρω αν πρέπει να σου έχω εμπιστοσύνη αν κάνεις τέτοια δώρα! χαχαχα :haha:

Και για να είμαστε και λίγο εντός θέματος. Πριν πάω ΝΑ Ασία είχα κοιτάξει και εγώ για σίτες και είχα βρει στο internet κάτι πολύ ωραίες με μπανέλες που στήνονται σαν σκηνή. Αλλά πιστέψτε με, το τελευταίο πράγμα που θέλεις είναι να έχεις στο backpack σου ένα περιττό βάρος και μάλιστα κάτι που είναι αχρησιμοποίητο και ακριβό και λυπάσαι να το πετάξεις ή να το χαρίσεις! Για παράδειγμα εγώ κουβαλούσε για 8,5 μήνες στον πάτο του backpack μου ένα καινούργιο sleeping bag το οποίο παίζει να χρησιμοποίησα 1 φορά!! Και ναι, αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην ντουλάπα μου! :roll::haha:

Αστείο περιστατικό: στην πόλη Chanthaburi της Ταϊλάνδης, τελευταία πόλη πριν την Καμπότζη (δες και αντίστοιχη Ταξιδιωτική ιστορία) έχω πάει σε ένα μαγαζί με είδη σπιτιού, κήπου και ότι άλλο φαντάζεστε και προσπαθώ να ζητήσω από τον μαγαζάτορα σίτα! Να κουνάω το δάχτυλό μου στον αέρα και να του κάνω ζζζζζζζ, να του δείχνω στο αντικουνουπικό τη ζωγραφιά του κουνουπιού και μετά να του κάνω με τα χέρια μου το σχήμα του σπιτιού!!
"Τρελό-farang" θα έλεγε από μέσα του ο άνθρωπος!! :haha:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
βρήκατε κουνουπιέρα ρέ παιδιά?????
και αν βρήκατε πέστε μου πού .....γιατί καπου είδα μια κατσαρίδα !!!!!
 

ARBI

Member
Μηνύματα
34
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
ΚΟυνουπιερα εχει το ΙΚΕΑ στο τμημα με τα κρεβάτια, τιμη δεν θυμαμαι , αλλά πολυ φτηνα.
Αλλά η καλύτερη λύση, όπως ειπαν και οι υπόλοιποι πιο πάνω το Autan Ή κάποιο αντικουνουπικό ισχυρό, κυρίως για να κυκλοφορείτε εξω γιατί για τον ύπνο, το aircondition είναι η καλυτερη λύση.
 

agelada

Member
Μηνύματα
59
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Β. Περού -Εκ-Γκαλάπαγκος
και έγω πιστεύω ότι κανείς πρέπει να ρέπει προς την μεριά της ασφάλειας παρά τις όποιες δυσκολίες...

μια συμβουλή που μπορεί να αποβεί χρήσιμη και δεν την είδα γραμμένη: ψιλές μακρυμάνικες μπλουζες και παντελόνια (αντί σορτς), για αυτά τα δειλινά και την ώρα του βραδινού γεύματος που ακόμα και οι καλύτερες κουνουπιέρες δεν βοηθούν πολύ.

υγ. και ψυχραιμία... όταν με τσίμπησε ένα κουνούπι στη Νικαράγουα έβαλα τα χειρότερα με το μυαλό μου..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.900
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom