πως καλεις στο εξωτερικο οικονομικοτερα?

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
εννοω οταν εισαι στο εξωτερικο και θελεις να καλεσεις εκει,ειτε στο ξενοδοχειο ειτε σε ταξι
αν μεινεις μερες σε μια χωρα συμφερει να αγορασεις μια καρτα,αν ομως πας σε μερικες χωρες και για μικρο χρονικο διαστημα τι μπορεις να κανεις?υπαρχουν χρονοκαρτες ας πουμε?
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
πηγα να παρω χρονοκαρτα σημερα
και ο υπαλληλος μου ειπε οτι σε καποιες χωρες μπορω να καλεσω απ το κινητο μου με πολυ χαμηλες χρεωσεις,με περιαγωγη,και δεν αξιζει να παρω την χρονοκαρτα
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
πηγα να παρω χρονοκαρτα σημερα
και ο υπαλληλος μου ειπε οτι σε καποιες χωρες μπορω να καλεσω απ το κινητο μου με πολυ χαμηλες χρεωσεις,με περιαγωγη,και δεν αξιζει να παρω την χρονοκαρτα
Η ερώτησή σου είναι πολύ γενική και υπάρχουν τεράστιες διαφορές αν είναι εντός Ε.Ε. αν είναι Μεγάλη Βρετανία, αν είναι Τουρκία κτλ
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Εντός Ε.Ε. μπορείς να καλείς δωρεάν χωρίς χρέωση αν έχεις πακέτο προς όλους σε περίπτωση καρτοκινητού ή από το πακέτο του συμβολαίου
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
Εντός Ε.Ε. μπορείς να καλείς δωρεάν χωρίς χρέωση αν έχεις πακέτο προς όλους σε περίπτωση καρτοκινητού ή από το πακέτο του συμβολαίου

οταν λες δωρεαν αν εχεις πακετο προς ολους εννοεις πχ μια προσφορα που εχει η cosmote 200 λεπτα προς ολους με 5 ευρο
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Ναι αυτά.. Ισχύουν μόνο τα πακέτα προς όλους.. και όχι εποχιακες προσφορές.. πχ 1000 λεπτά για τον 15Αύγουστο κτλ.. μόνο τα βασικά πακέτα . Επίσης εξαιρούνται τα φοιτητικά.. Μπορείς να καλέσεις τον πάροχό σου για περισσότερες πληροφορίες.
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
εβαλα το πακετο της cosmote 200 λεπτα προς ολους με 6 ευρω
δοκιμασα να παρω στο ξενοδοχειο στην πολωνια και μου λεει εχεις 2 λεπτα χρονο ομιλιας
τι κανω λαθος?
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.746
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
εγω χρησιμοποιω τη planet sim.. και σε μερη που δεν καλυπτει η ειναι ακριβη αγοραζω τοπικη καρτα
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
192
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
εβαλα το πακετο της cosmote 200 λεπτα προς ολους με 6 ευρω
δοκιμασα να παρω στο ξενοδοχειο στην πολωνια και μου λεει εχεις 2 λεπτα χρονο ομιλιας
τι κανω λαθος?
Απο Ελλάδα κάλεσες Πολωνία? γιατί στο πιο πάνω μήνυμα ρωτούσες τι κάνεις αν είσαι εξωτερικό και θέλεις να καλέσεις εκει, η περιαγωγή ισχύει οταν εσυ εισαι στο εξωτερικό,όχι αυτός που καλεις. Αν πηρες απο εδω είναι κλήση εξωτερικού και χρεώνεται η κάρτα, τα 200' ειναι προς εθνικά δίκτυα μονο. Η Πολωνία ειναι ζωνη Β αν θυμάμαι καλά και βγαίνει κάπου στα 0,90 του ευρώ το λεπτό ομιλίας.

Αυτο που μπορείς να κάνεις αν θες απευθείας συνομιλία χωρις εξτρα χρέωση ειναι να δεις στη σελίδα τους μήπως έχουν κανα skype, messenger ή σελίδα στο FB να κάνεις μια συνομιλία εκεί.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ότι ακούς ό,τι να ναι συμβουλές. Αυτά που σου έγραψαν από πάνω, αυτά που σου είπαν στον ΟΤΕ, είναι για κλήσεις από το εξωτερικό προς Ελλάδα. Οι κλήσεις από το εξωτερικό προς εξωτερικό δεν περιλαμβάνονται στα πακέτα αυτά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom