ρομαντικο διημερο αγιου βαλεντινου.

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Την Ευαγγελία πάντως μην την ακούς. Το αγαπημένο της πιάτο είναι το ταρταρ:haha:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Στον Ιακωβάκη όντως πάνε ζευγάρια... αλλά δεν εχει κάτι να κάνεις στο μέρος.
Πως δεν έχει ...δίπλα ακριβώς έχω τον μπαχτσέ μου έχω και τα σκαλίδια και τις τσάπες ..άντε να βοηθήσετε λίγο...:D Η Κορώπη, όπως σωστά είπε ο guess who, ή Μπούφα είναι θα λέγαμε το επίνειο των Μηλεών παλαιόθεν...

Λοιπόν για Πήλιο όπως είπαν και πιο πάνω Μακρυνίτσα η Πορταριά τώρα το Χειμώνα...απο Άνοιξη και μετά θα έλεγα για Τσαγκαράδα κλ
Αλλά για ρομαντικό ταξίδι θα έλεγα κάποια μέρη με λίμνη πχ Καστοριά, Γιάννινα η έστω Πλαστήρα η παραθαλάσσιες μικρές πόλεις πχ Βόλος, Ναύπλιο κλ
Αν επιλέξεις Βόλο μπορείς να πεταχτείς μια βόλτα Μακρυνίτσα-Πορταριά...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Nα μεινετε ολο το διημερο στο ξενοδοχειο χλωμο το βλεπω, οποτε διαλεξτε ενα μερος που να εχει και λιγο ζωη. Aυτη την εποχη Πορταρια Μακρυνιτσα λοιπον ειναι ο,τι πρεπει
Καλά λογια εχω ακουσει για αυτο στην Πορταρια

http://www.valeni.gr/

Φυσικα εχει spa
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ε μη μας ξενερωνεις τωρα ..με το Κορωπι......μετα το Πηλιο που ανεφερες στην αρχη.

Δεν είναι το Κορωπι, αλλά η Κορώπη, χωριό του Πηλίου, πιο γνωστό ως Μπούφα. Το συγκεκριμένο ξενοδοχείο του Ιακωβάκη είναι όντως πολύ ωραίο, αλλά δεν θα συνιστούσα την περιοχή για κάπιον που πρώτη φορά πάει στο Πήλιο, και μάλιστα για δύο μόνο μέρες και για ρομαντσάδα. Καλύτερα για πρώτη φορά να πάτε μία κλασσική Μακρινίτσα, με την ωραιότερη θέα και την πιο ρομαντική ατμόσφαιρα κατ' εμέ, με πολλούς ξενώνες και επιλογές, εύκολη πρόσβαση με το ΚΤΕΛ. Επειδή σίγουρα θα σας αρέσει το Πήλιο και θα θέλετε να ξαναπάτε, την επόμενη φορά θα πάτε σίγουρα και στα υπόλοιπα χωριά Πορταριά, Μηλιές κλπ κλπ.
Αμ τοτε βαλτε το σωστο η βρε παιδια ......
 

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Ωραια τοτε μεχρι στιγμης εχω στο μυαλο μου λιμνη πλαστηρα ή πορταρια μακρυνιτσα..το valeni στην πορταρια το ειδα στο booking..καλο μου φανηκε.ευχαριστω πολυ.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ωραια τοτε μεχρι στιγμης εχω στο μυαλο μου λιμνη πλαστηρα ή πορταρια μακρυνιτσα..το valeni στην πορταρια το ειδα στο booking..καλο μου φανηκε.ευχαριστω πολυ.
Στη λίμνη πλαστηρα υπάρχει το kazarma resort στο οποίο έχω μείνει και έχω να πω τα καλύτερα. Εξαιρετικοί οι ιδιοκτήτες με εκπληκτική θέα, ωραία και άνετα δωμάτια, πολύ καλό εστιατόριο και όλα αυτά σε λογικές τιμές. Απλά λογικά εκεί θα συναντήσετε και αρκετές οικογένειές με παιδιά
 

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Χαχα το πιστευεις οτι μολις τωρα κοιτουσα αυτο το ξενοδοχειο?πολυ ωραιο μου φαινεται αλλα κτελ πηγαινει εκει?και γενικα τι μπορουμε να κανουμε εκει γυρω;
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Να κ
Χαχα το πιστευεις οτι μολις τωρα κοιτουσα αυτο το ξενοδοχειο?πολυ ωραιο μου φαινεται αλλα κτελ πηγαινει εκει?και γενικα τι μπορουμε να κανουμε εκει γυρω;
Να κατεβείτε στη λίμνη για ποδήλατο είτε εντός ή εκτος. Λίμνης, ιππασία, τοξοβολία, βόλτα στο δάσος κλπ. Βέβαια αν περιμένεις μπαράκια κλπ έχασες. ΚΤΕΛ σίγουρα θα πηγαίνει αλλά για σίγουρα ρωτα
 

guess who!!!

Member
Μηνύματα
58
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Ωραια τοτε μεχρι στιγμης εχω στο μυαλο μου λιμνη πλαστηρα ή πορταρια μακρυνιτσα..το valeni στην πορταρια το ειδα στο booking..καλο μου φανηκε.ευχαριστω πολυ.
Το valeni ειναι πολύ καλό αλλά δεν είναι μέσα στο χωριό της Πορταριάς (είναι πάνω στον δρόμο αρκετά πριν φτάσεις στην Πορταριά) και δεν θα σας βολέψει εάν δεν έχετε δικό σας αυτοκίνητο. Ούτε με τα πόδια φυσικά φτάνεται, ο δρόμος είναι ανηφορικός και με στροφές.
Όπου και να πάτε προτιμήστε κάποιο ξενοδοχείο ή ξενώνα όσο το δυνατόν πιο κοντά στο κέντρο (π.χ.στην πλατεία) του χωριού για να μετακινείστε εύκολα και να έχετε κοντά επιλογές για φαγητό, ποτό κλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom