σταση εργασιας 3 ιανουαριου 2011

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Τι γινεται με τη σταση εργασιας στις 3 ιανουαριου 2011; Ειχα σκοπο να χρησιμοποιησουμε το Χ93 για τη διαδρομη κτελ-αεροδρομιο ωστε κατα τις 7:00 να ειμαστε αεροδρομιο. Θα εχει ομως και αυτο σταση εργασιας ετσι; Ποια αλλη λυση υπαρχει; Ταξι; Ποσο κοστιζει και που με συμφερει να κατεβω απο το κτελ για να ερθει πιο οικονομικα; Υπαρχει καποιο αλλο μεσο συγκοινωνιας χωρις απεργια;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τα λεωφορεία έχουν σίγουρα πρωινή στάση εργασίας στις 3/1/11, οπότε δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη γραμμή Χ.

Τα υπόλοιπα μέσα δεν έχουν ακόμα βγάλει σχετική ανακοίνωση για τη συγκεκριμένη ημερομηνία. Σε περίπτωση που δεν ακολουθήσουν στην απεργία ή οι ώρες της στάσης είναι διαφορετικές, τότε μπορείς ίσως να χρησιμοποιήσεις μετρό ή προαστιακό. Το πού σε συμφέρει να κατέβεις από το ΚΤΕΛ θα το δεις βάσει της διαδρομής που θα κάνεις.
Από πού έρχεσαι και ποιά στάση είναι κοντινότερη στα δύο προαναφερόμενα εναλλακτικά μέσα.

Τα δρομολόγια του μετρό είναι τα παρακάτω
ΑΜΕΛ - λειτουργία ΜΕΤΡΟ Αθήνας:Δρομολόγια Αεροδρομίου

και του προαστιακού αυτά
Δρομολόγια - Προαστιακός
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
κανει πρωτη σταση παλατακι - χαιδαρι και συνεχιζει....
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Τι γινεται με τη σταση εργασιας στις 3 ιανουαριου 2011; Ειχα σκοπο να χρησιμοποιησουμε το Χ93 για τη διαδρομη κτελ-αεροδρομιο ωστε κατα τις 7:00 να ειμαστε αεροδρομιο. Θα εχει ομως και αυτο σταση εργασιας ετσι; Ποια αλλη λυση υπαρχει; Ταξι; Ποσο κοστιζει και που με συμφερει να κατεβω απο το κτελ για να ερθει πιο οικονομικα; Υπαρχει καποιο αλλο μεσο συγκοινωνιας χωρις απεργια;
Από προσωπική εμπειρία, την προηγούμενη Τετάρτη που τα μέσα είχαν 24ωρη απεργία, οι λεωφορειακές γραμμές του αεροδρομίου κυκλοφορούσαν.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Από προσωπική εμπειρία, την προηγούμενη Τετάρτη που τα μέσα είχαν 24ωρη απεργία, οι λεωφορειακές γραμμές του αεροδρομίου κυκλοφορούσαν.
Χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω και κυρίως εφόσον πρόκειται για προσωπική εμπειρία, μου κάνει τρομερή εντύπωση αυτό. Μήπως ήταν κάποια εξαίρεση πχ. λόγω Χριστουγέννων?

Ποτέ μα ποτέ δεν τα έχω δει να κυκλοφορούν όταν έχει απεργία η ΕΘΕΛ και όσες φορές έχω κάνει σχετική ερώτηση στο 185 του ΟΑΣΑ (ακόμα και πριν από λίγο) επιβεβαιώνουν ότι τα λεωφορεία Χ δεν κινούνται κατά τις απεργίες της ΕΘΕΛ.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Πολύ δικό μου άτομο χρησιμοποίησε το εν λόγω λεωφορείο τα ξημερώματα της 22ας Δεκέμβρη (Τρίτη προς Τετάρτη) στη διαδρομή Ελ. Βενιζέλος-Αθήνα, μέρα που είχε εξαγγελθεί 24ωρη σε όλα τα ΜΜΜ. Δε γνωρίζω αν ήταν θέμα εορτών ή όχι, η γραμμή πάντως εξυπηρετείτο κανονικά.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Πολύ δικό μου άτομο χρησιμοποίησε το εν λόγω λεωφορείο τα ξημερώματα της 22ας Δεκέμβρη (Τρίτη προς Τετάρτη) στη διαδρομή Ελ. Βενιζέλος-Αθήνα, μέρα που είχε εξαγγελθεί 24ωρη σε όλα τα ΜΜΜ. Δε γνωρίζω αν ήταν θέμα εορτών ή όχι, η γραμμή πάντως εξυπηρετείτο κανονικά.

Μήπως η 24ωρη απεργία στην προκειμένη περίπτωση δε μετράει από την έναρξη της ημέρας (δηλαδή 00.00 Τρίτη προς Τετάρτη), αλλά από την έναρξη της βάρδιας των κανονικών λεωφορείων της ΕΘΕΛ (πχ. γύρω στις 5.00 το πρωί) ?

Θα μου πεις τώρα γιατί το ψάχνω παραπάνω. Απλά, αν ο ΟΑΣΑ δίνει μια πληροφορία η οποία ίσως δεν ισχύει, καλό είναι να το ξέρουμε. :xmas_biggrin:
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Μήπως η 24ωρη απεργία στην προκειμένη περίπτωση δε μετράει από την έναρξη της ημέρας (δηλαδή 00.00 Τρίτη προς Τετάρτη), αλλά από την έναρξη της βάρδιας των κανονικών λεωφορείων της ΕΘΕΛ (πχ. γύρω στις 5.00 το πρωί) ?

Θα μου πεις τώρα γιατί το ψάχνω παραπάνω. Απλά, αν ο ΟΑΣΑ δίνει μια πληροφορία η οποία ίσως δεν ισχύει, καλό είναι να το ξέρουμε. :xmas_biggrin:
Αυτό δε το γνωρίζω, Anny, πιθανόν. Το λογικό παντως είναι όταν τα ΜΜΕ αναφέρουν 24ωρη την Τετάρτη 22/12, να αφορά όλο το 24ωρο της συγκεκριμένης ημέρας.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Είναι άκυρος ο τίτλος του θέματος σήμερα, αλλά επειδή εδώ είχε γίνει η συζήτηση, θεώρησα ότι είναι πιο σωστό να συμπληρώσω στο παρόν θέμα την επιβεβαίωση του ΟΑΣΑ σχετικά με την κίνηση των λεωφορείων του αεροδρομίου κατά τις 24ωρες απεργίες της ΕΘΕΛ.

Η 24ωρη απεργία για τα συγκεκριμένα λεωφορεία μετράει από τις 5 το πρωί, μέχρι τις 5 το άλλο πρωί και όχι βάσει ημερομηνίας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.203
Μηνύματα
883.669
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom