Ταϊλάνδη ταξίδι Ταϊλανδη και περιορισμοί covid

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Καλησπερα . Σκέφτομαι να πάω ξανά Ασία (ειμουν Βιετνάμ αρχές του 20’) το σχέδιο μου λέει για Ταϊλανδη επισεις κάπου Γενάρη κ Φλεβάρη. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είχα κάνει τελευταίο εμβόλιο στης 28 Νοεμβρίου περσυ . Άρα είμαι οκ να πάω ;
Σύμφωνα με την πρεσβεία, με δύο δόσεις είσαι οκ. Ακόμα δεν πήγα, για να δω. Κι εμένα πολύ παλιά είναι η δεύτερη δόση. Σε λίγες μέρες που θα πάω, θα ενημερώσω.
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Σύμφωνα με την πρεσβεία, με δύο δόσεις είσαι οκ. Ακόμα δεν πήγα, για να δω. Κι εμένα πολύ παλιά είναι η δεύτερη δόση. Σε λίγες μέρες που θα πάω, θα ενημερώσω.
Άρα δεν έχουν όριο χρόνου . Καλό αυτό αν ισχύει

Κοίταξε έτσι και αλλιώς με τεστ έχουμε ήσυχο το κεφάλι μας
 
Last edited by a moderator:

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Σύμφωνα με την πρεσβεία, με δύο δόσεις είσαι οκ. Ακόμα δεν πήγα, για να δω. Κι εμένα πολύ παλιά είναι η δεύτερη δόση. Σε λίγες μέρες που θα πάω, θα ενημερώσω.
Λοιπόν, στο γκισε στο Βερολίνο είδαν το δικό μου που έλεγε 2/2 δόσεις και του άντρα μου 3/3 και άρχισε η υπάλληλος να απορεί και να μου λέει ότι δεν είναι εντάξει κι ότι πρέπει να κάνω ένα antigen. Επέμεινα ότι είχα πάρει πληροφορίες από την πρεσβεία και ότι δεν υπήρχε λόγος να κάνω τεστ. Πήγε και ρώτησε κάποιους άλλους και της είπαν τελικά ότι είναι όλα οκ και μου έκανε το τσεκ ιν.
 

Eleni P

Member
Μηνύματα
101
Likes
480
Αυτό είναι παλιό. Έχουν αλλάξει οι κανόνες από πρώτη Ιουλίου. Σε ευχαριστώ, ωστόσο. Πάντως κάλεσα την πρεσβεία και μου είπαν ότι είτε έχεις κάνει 2 δόσεις είτε 3, είσαι καλυμμένος.
Τέλεια!!
Άντε μήπως και καταφέρουμε να πάμε φέτος επιτέλους!
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Τέλεια!!
Άντε μήπως και καταφέρουμε να πάμε φέτος επιτέλους!
Εγώ είμαι εδώ. Συγκεκριμένα στο Koh Samui αυτές τις μέρες. Γενικά έκλεισα από τη μέσα μεριά του κόλπου για να αποφύγω τις πολλές βροχές. 3 μέρες τώρα βροχή το πρωί δεν είδαμε ούτε για δειγμα. Σήμερα βρέχει μόνο λίγο τώρα που βράδιασε. Στο ίντερνετ εντωμεταξύ έδινε η πρόγνωση κάθε μέρα καταιγίδες αλλά ούτε καν.
 

vaso_travel

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
Καλησπερα . Σκέφτομαι να πάω ξανά Ασία (ειμουν Βιετνάμ αρχές του 20’) το σχέδιο μου λέει για Ταϊλανδη επισεις κάπου Γενάρη κ Φλεβάρη. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είχα κάνει τελευταίο εμβόλιο στης 28 Νοεμβρίου περσυ . Άρα είμαι οκ να πάω ;
Αν είσαι εμβολιασμένος με 2 δόσεις δεν υπάρχει περιορισμός για το πότε έγινε η τελευταία.
 

Attachments

Eleni P

Member
Μηνύματα
101
Likes
480
Εγώ είμαι εδώ. Συγκεκριμένα στο Koh Samui αυτές τις μέρες. Γενικά έκλεισα από τη μέσα μεριά του κόλπου για να αποφύγω τις πολλές βροχές. 3 μέρες τώρα βροχή το πρωί δεν είδαμε ούτε για δειγμα. Σήμερα βρέχει μόνο λίγο τώρα που βράδιασε. Στο ίντερνετ εντωμεταξύ έδινε η πρόγνωση κάθε μέρα καταιγίδες αλλά ούτε καν.
Πόσο τέλεια!!
Εμείς προγραμματίζουμε για Γενάρη, εκτός απροόπτου φυσικά, αλλά είμαι σίγουρη ότι και τώρα είναι πανέμορφα!!
Να περάσεις υπέροχα!!
 

gpol

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, μόλις διάβασα ότι για Ταϊλάνδη χρειάζεται από σήμερα 2 εμβόλια και ασφάλεια ταξιδιού,αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας μας πει, η πρεσβεία δεν το σηκώνει λόγω αργίας και την Τρίτη πετάω με έναν φίλο ανεμβολιαστο και έχω αγχωθει
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Καλησπερα σε όλους. Τι ισχύει τώρα με ταυλανδη ; Είδα Κάπου σε σχόλιο ότι από 9 Ιανουαρίου χρειάζεται πιστοποιητικό εμβολιασμού;
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.399
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Καλησπερα σε όλους. Τι ισχύει τώρα με ταυλανδη ; Είδα Κάπου σε σχόλιο ότι από 9 Ιανουαρίου χρειάζεται πιστοποιητικό εμβολιασμού;
Ναι ισχύει απο 9/1
Πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης 6 μηνών ή χαρτί από γιατρό οτι δε μπορείς να εμβολιαστείς
Δεν ισχύει για transit αν διάβασα καλά
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ναι ισχύει απο 9/1
Πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης 6 μηνών ή χαρτί από γιατρό οτι δε μπορείς να εμβολιαστείς
Δεν ισχύει για transit αν διάβασα καλά
Όπως και να έχει θα πάρω μαζί μου το πιστοποιητικό εμβολιασμού.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom