Ηνωμένο Βασίλειο ταξίδι στο λονδινο

batista

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Σας. Ευχαριστω για τις πρωτες απαντησεις. ...Δεν γνωριζω τιποτα για τις ζωνες που μου γραφεται..οι τιμες που θελω ειναι περίπου στα 80 € την ημερα το πολυ...δεν εχω προβλήμα να μεινω καπου κοντα που να εχει συγκοινωνια να μεταβω στο κεντρο...
αν μπορειτε προτεινετε ξενοδοχεια, που γνωριζετε ευκολες συγκοινωνιες...ευχαριστω...για τις μηχανες αναζητησεις το γνωριζω αλλα δεν βοηθουν σε πολλες λεπτομερειες ...
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
445
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Eπειδη το εχω ψαξει προσφατα οσα ξενοδοχεια βρηκα κατω απο 100 ευρω ή δεν ειχαν ασανσερ ή ηταν παρα πολυ μακρια απο το Λονδινο ή παρειχαν μονο τα σεντονια και ολα τα υπολοιπα τα πληρωνες εξτρα και φυσικα παντα με προπληρωμη ολου του ποσού. Με παιδια τα δωρεαν ακυρωτικα ειναι must κατα την ταπεινη μου γνωμη.
 

kikitap

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γειά σας!Σε ένα μήνα περίπου πετάω για λονδίνο κ χρειάζομαι βοήθεια!πετάω με easyjet κ φτάνω στο gatwick.Απο κει έχω διαβάσει οτι μπορώ να πάρω τ gatwick express που θα με πάει στο σταθμό london victoria(φτάνει σε μισή ώρα και στοιχίζει 19 λιρες) ή τ κανονικό τρένο που στοιχίζει 14λιρες με πάει στο σταθμό victoria κ έχει διαφορά μόνο ένα τέταρτο με το gatwick express.σωστα???υπάρχει κ λεωφορείο που βάζει η easyjet, σε παει απευθείας στον victoria london και στοιχίζει 4 λιρες ή κάνω λάθος???ψάχνω την πιο οικονομική λύση όπως βλέπετε!!επίσης πάω στο peckham row(στο peckham lodge θα μείνουμε!).απο τ victoria london τι λεωφορείο παίρνω για το peckham??γενικά είμαι καινούρια εδώ κ πετάω πρώτη φόρα μόνη με μια φίλη μ γι' αύτο pleaaase βοηθειά!!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.931
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Κική,καλώς όρισες στην παρέα μας,μην αγχώνεσαι θα τη βρείς την άκρη.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Γειά σας!Σε ένα μήνα περίπου πετάω για λονδίνο κ χρειάζομαι βοήθεια!πετάω με easyjet κ φτάνω στο gatwick.Απο κει έχω διαβάσει οτι μπορώ να πάρω τ gatwick express που θα με πάει στο σταθμό london victoria(φτάνει σε μισή ώρα και στοιχίζει 19 λιρες) ή τ κανονικό τρένο που στοιχίζει 14λιρες με πάει στο σταθμό victoria κ έχει διαφορά μόνο ένα τέταρτο με το gatwick express.σωστα???υπάρχει κ λεωφορείο που βάζει η easyjet, σε παει απευθείας στον victoria london και στοιχίζει 4 λιρες ή κάνω λάθος???ψάχνω την πιο οικονομική λύση όπως βλέπετε!!επίσης πάω στο peckham row(στο peckham lodge θα μείνουμε!).απο τ victoria london τι λεωφορείο παίρνω για το peckham??γενικά είμαι καινούρια εδώ κ πετάω πρώτη φόρα μόνη με μια φίλη μ γι' αύτο pleaaase βοηθειά!!
Γεια σου.

Easybus>>>London Airport Transfers to Gatwick, Stansted & Luton | easyBus.
Αλλα σε αφηνει στο west brompton.Απο εκει με τον overground προς Clapham Junction και μετα συνεχιζεις μεχρι peckham rye.

Αλλιως δυο αλλες επιλογες.

1.Southern train για London bridge Buy your train tickets online : Southern ,μπορει να βρεις και με 5 λιρες αν πατησεις εδω http://www.southernrailway.com/offers/advance-tickets/,χοντρικα κανενα 50λεπτο μεχρι London bridge.

2.First capital connect trains Train tickets online ? Cheap UK rail fares | First Capital Connect με 10 λιρες αλλα κανει γυρω στη μιση ωρα παλι για London Bridge.

Και τελος κοιτας εδω Home | Transport for London για οτι θελεις σε εισιτηρια,καρτες,χαρτες,λεωφορεια και γενικα τα παντα,διαδρομες,χρονους τα παντα ολα.
 

kikitap

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ θα τα κοιτάξω όλα για ν δω τι με συμφέρει!!ποιο προτείνετε δηλαδή από easybus, southern train, first capital k gatwick express έτσι ώστε να γλυτώσω και χρόνο και χρήμα???
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Άαα θα έχεις την τύχη να χρησιμοποιήσεις το πιο διάσημο τρένο της πόλης:

Victoria-(P)eckham

aencrypted_tbn3_gstatic_com_images_2839ba0b37683f730ac11c9b41e0bec9._.jpg
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Κοιτα δεν ξερω ποτε θες να πας αλλα αν βρεις εισιτηρια με 2 λιρες πηγαινε και 2 λιρες ελα με το easybus τοτε αυτο ειναι το φθηνοτερο.
Παντως εγω θα εψαχνα να βρω μονο απο gatwick προς west brompton με easybus και στην επιστροφη φευγεις απο peckham rye με τρενο για gatwick.Το πως θα πας,που θα αλλαξεις τρενο δηλαδη αν θα πας πισω στο London bridge,αν θα πας east croydon ή καπου αλλου θα σου τα βγαλουν τα παραπανω site.

Και αν δεν στα βγαλουν τα παραπανω site μπορεις να πας να ρωτησεις στο σταθμο του peckham rye και εκει θα σου τα παντησουν ολα,αρκει να τους πεις τη μερα και την ωρα που θες να φυγεις.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
ας πω και κάτι ουσιαστικό. στο Peckham Rye θα μείνετε (όχι Row) και πλέον σας πάει εκεί και ο Overground. καλύτερο σενάριο:
-Jubilee ως Canada Water και αλλαγή Overground, Southbound με κατεύθυνση Clapham Junction. Επειδή είναι καινούρια γραμμή έχουν συχνά κλεισίματα το ΣΚ. σε αυτή την περίπτωση μπορεί να λειτουργεί το Northern στο Clapham North κι από κει, Clapham High Street και σε δυο στάσεις είσαι εκεί. Αν τίποτα απ' αυτό δε δουλεύει, πάρε το προαναφερθέν τρένο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.980
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom