ταξιδι και καπνισμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ξερεις μπορει και ενας καπνιστης να επιτεθει.....και τοτε αλοιμονο σε αυτους που δεν καπνισαν, αλοιμονο, αλοιμονο.....Βασει του γνωστου ασματος.
Και τι θα κανεις;;;....για να ξερουμε αμα σε πετυχουμε πουθενα....:bleh:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
χτες το απόγευμα στο αεροδρόμιο Φραντς Γιόζεφ Στράους του Μονάχου

aimg13.imageshack.us_img13_2228_dsc047498398877.th.jpg

μια ευγενική προσφορά γνωστής εταιρίας τσιγάρων τετράποδου ζώου!:haha:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Α...έτσι είναι α καπνιστήρια; Σιγά μην τα ξεχώριζα (τα αντίστοιχα της Φρανκφούρτης). Με τόση αφηρημάδα είμαι ικανός να πέρασα από μπροστά τους, να τα είδα, να αναρωτήθηκα τι να είναι και να προχώρησα προς την έξοδο του αεροδρομίου! :haha::haha::haha:
 

Rivendell

Member
Μηνύματα
31
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πιστεύω ότι αν θές να καπνίσεις, όπου κι αν πάς, θα βρείς τον τρόπο έστω για ένα τσιγάρο στα γρήγορα.Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως-σαν καπνιστής-ήταν στο αεροδρόμιο των Βρυξελλών.Δεν επιτρέπεται π-ο-υ-θ-ε-ν-α !!!!Ούτε στα καφέ!Ουτε καν σε κάποιον διαμορφωμένο χώρο!Και πάει στο καλό, ερχόμουν Ελλάδα και σε 3,5 ώρες θα έκανα ένα τσιγάρο.Για σκεφτείτε όμως κάποιον καπνιστή, να έρχεται από Ελλαδα,να περιμένει πτήση-ανταπόκριση π.χ. για......Αγία Πετρούπολη!!! 12 ώρες σύνολο χωρίς ούτε ένα τσιγάρο!Νομίζω ότι πρεπει οι κατέχοντες τις "θέσεις" να κοιτάξουν πιο ρεαλιστικά το όλο ζήτημα. Ναί, σεβασμός στους μή καπνιστές, αλλά σεβασμός και στους καπνιστές.Μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι.
 

tziale

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Ξεκινάω διευκρινίζοντας ότι είμαι καπνιστής. Είμαι όμως υποχρεωμένος να παραδεχτώ ότι η συνήθεια μου είναι που βλάπτει τους υπόλοιπους και όχι το αντίστροφο. Με απλά λόγια, όταν εγώ καπνίζω βλάπτω ταυτόχρονα και την υγεία όλων των υπόλοιπων. Οι μη καπνιστές αντίθετα δεν επιβαρύνουν την υγεία μας με τις ενέργειες τους.
Ναι μεν εγώ έχω αποφασίσει να καπνίζω ρισκάροντας ενδεχόμενες βλάβες στην υγεία μου αλλά δεν συμβαίνει και το ίδιο με τους ανθρώπους που τυχαίνει να βρίσκονται γύρω μου. Έτσι θεωρώ απόλυτα λογικό και δίκαιο να υποστώ συγκεκριμένους περιορισμούς. Αυτό όμως δεν πρέπει να μας ξαφνιάζει. Είναι κάτι που ούτως ή αλλως συμβαίνει σε πολλούς τομείς.
Π.χ εγώ μπορεί να είμαι φανατικός λάτρης της σκοποβολής. Αυτό όμως σημαίνει ότι έχω δικαίωμα να πάρω το όπλο μου και να πάω να κάνω το χόμπι μου σε μία παιδική χαρά; Μπορώ να επικαλεστώ τα δικαιώματα των οπλοφόρων και να απαιτώ να πυροβολώ δίπλα από σχολεία ή νηπιαγωγεία; Ή αν είμαι “άρρωστος” με τα αυτοκίνητα είναι αποδεκτό το να κάνω ειδικές διαδρομές μέσα στην πόλη; Είναι σαν να λέω ότι ένταξη οι ανησυχίες σας για τα παιδιά αλλά και οι σκοπευτές και οι “ραλλίστες” έχουμε δικαιώματα οπότε όσοι προλάβετε κρυφτήτε...:D Όπως λοιπών θεωρούμε ότι οι σκοπευτές πρέπει να πάνε σε σκοπευτήριο και οι “ράλλίστες” σε πίστες ταχύτητας, έτσι και εγώ τουλάχιστο για τσιγάρο πάω κάπου που δεν ενοχλώ.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Πιστεύω ότι αν θές να καπνίσεις, όπου κι αν πάς, θα βρείς τον τρόπο Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως-σαν καπνιστής-ήταν στο αεροδρόμιο των Βρυξελλών.Δεν επιτρέπεται π-ο-υ-θ-ε-ν-α !!!!Ούτε στα καφέ
στις τουαλέτες δοκίμασες???οπως λές θα βρούμε τρόπο!!!σε κάποιο αεροδρόμιο δεν θυμάμαι ποιό,κάπνιζα στην τουαλέτα και μιά φλεγματική ξενέρωτη αγγλίδα,αφού είχε αφήσει πίσω της έεεενα σωρό άλλα δηλητηριώδη αέρια ,πήγε να φωνάξει τον σεκιουριτά...έ !!! δεν άντεξα και της έκανα την γνωστή κίνηση με το δάκτυλο ..τα θελε ο κ---- της !!!:cool:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Οι μη καπνιστές αντίθετα δεν επιβαρύνουν την υγεία μας με τις ενέργειες τους.
μην είσαι τόσο σίγουρος !!!:rolleyes: μπορεί να σου βλάψουν τα νεύρα σου!!!:D
τέλος πάντων υπάρχει και γκρουπάκι για την περίπτωσή σου.....για κοπιάστε παρακαλώ!!!:bleh:
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ξεκινάω διευκρινίζοντας ότι είμαι καπνιστής. Είμαι όμως υποχρεωμένος να παραδεχτώ ότι η συνήθεια μου είναι που βλάπτει τους υπόλοιπους και όχι το αντίστροφο. Με απλά λόγια, όταν εγώ καπνίζω βλάπτω ταυτόχρονα και την υγεία όλων των υπόλοιπων. Οι μη καπνιστές αντίθετα δεν επιβαρύνουν την υγεία μας με τις ενέργειες τους.
Ναι μεν εγώ έχω αποφασίσει να καπνίζω ρισκάροντας ενδεχόμενες βλάβες στην υγεία μου αλλά δεν συμβαίνει και το ίδιο με τους ανθρώπους που τυχαίνει να βρίσκονται γύρω μου. Έτσι θεωρώ απόλυτα λογικό και δίκαιο να υποστώ συγκεκριμένους περιορισμούς. Αυτό όμως δεν πρέπει να μας ξαφνιάζει. Είναι κάτι που ούτως ή αλλως συμβαίνει σε πολλούς τομείς.
Π.χ εγώ μπορεί να είμαι φανατικός λάτρης της σκοποβολής. Αυτό όμως σημαίνει ότι έχω δικαίωμα να πάρω το όπλο μου και να πάω να κάνω το χόμπι μου σε μία παιδική χαρά; Μπορώ να επικαλεστώ τα δικαιώματα των οπλοφόρων και να απαιτώ να πυροβολώ δίπλα από σχολεία ή νηπιαγωγεία; Ή αν είμαι “άρρωστος” με τα αυτοκίνητα είναι αποδεκτό το να κάνω ειδικές διαδρομές μέσα στην πόλη; Είναι σαν να λέω ότι ένταξη οι ανησυχίες σας για τα παιδιά αλλά και οι σκοπευτές και οι “ραλλίστες” έχουμε δικαιώματα οπότε όσοι προλάβετε κρυφτήτε...:D Όπως λοιπών θεωρούμε ότι οι σκοπευτές πρέπει να πάνε σε σκοπευτήριο και οι “ράλλίστες” σε πίστες ταχύτητας, έτσι και εγώ τουλάχιστο για τσιγάρο πάω κάπου που δεν ενοχλώ.
Σωστη η τοποθετηση σου και μπραβο!!! ;) Καθως βλεπεις τα πραγματα οπως πρεπει να ειναι.....μια ερωτηση...επειδη ανεφερες την σκοποβολη...εισαι αθλητης (σκοποβολης);;; Επειδη εγω ειμαι αν ειναι να σου στειλω πμ για κατι. ;)
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
tziale μου άρεσε πολύ ο τρόπος που τοποθετήθηκες, manolism άμα κτυπήσεις τίποτις καλό φώνα για παρέα:D
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
tziale που ησουν τόσο καιρό!!πες τα κι εσύ :clap:,εμείς εδω κουραστήκαμε να τα λέμε:haha:,μόνο που να είσαι έτοιμος να τ......ακούσεις απο τους φανατικούς καπνιστές,οπως τακουσαμε κι εμεις......
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.823
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom