ταξιδι με την μαμα!!!

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
αν μιλάμε για την κλασσική μαμά που θέλει να δει Αγια Σοφια έστω μια φορά στη ζωή της και ξημεροβραδιάζεται με τουρκικα σιριαλ...
Μμμμάλιστα... Το διαβάσαμε κι αυτό. Πόσα πράγματα έχουμε να μάθουμε ακόμα...
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
η τουρκια ειναι γενικως ασφαλης ?? για δυο γυνεκες μονες?
Αν μιλάς για Κωνσταντινούπολη πάντα, έχει αναλυθεί και σε άλλο τόπικ που αφορά Κωνσταντινούπολη και ναι είναι ασφαλής!! Αν μιλάς γενικότερα για Τουρκία και για άλλες πόλεις, δεν γνωρίζω να σου πω αλλά δε νομίζω να υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα... Είναι βέβαια και τί εννοεί ο καθένας μας ασφάλεια...
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
απόλυτα...μόνο αν θέλεις θα σε κοροιδεψουν...όπως και σε σχεδόν όλα τα μέρη του κόσμου....
 

VAGIA

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επίσης οδικώς μπορείτε να πάτε Δαλματικές Ακτές ή ακόμα κοντίτερά μας Βυζαντινή Οχρίδα
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
η τουρκια ειναι γενικως ασφαλης ?? για δυο γυναίκες μονες?
''Εμείς δυο γυναίκες μόνες είμαστε .............τι να σου κάνουν δυο γυναίκες μόνες !!! μπορούν να σου κάνουν κάτι δυο γυναίκες μόνες ????? ''

Απο ποια ελληνική ταινία είναι η παραπάνω φράση ???

Οποια το βρεί κερδίζει ''ασφαλή '' διαμονή στην Πόλη ;)
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
θα συμφωνισω κι εγω για Κωνσταντινουπολη.
ειναι κοντα και ειναι ασφαλης.
προσεγγιζεται οδικως με δυο τροπους:
α)με το λεωφορειο της γραμμης.φευγει απογευμα απο Αθηνα και φτανει στο σταθμο υπεραστικων τηςΠολης το πρωί .λογω μητερας θα ημουν δυστακτικη.
β)με οργανωμενη εκδρομη μεσω πρακτορειου.ψαξε για προγραμμα εβδομαδας αποκλειστικα και μονο για την Πολη.ναι 2 διαμονες γινονται σε ελληνικο εδαφος αλλα λογω του προγραμματος δε χανεις τιποτα απο τα βασικοτερα αξιοθεατα .επισης επειδη η πλειοψηφια των πελατων τους τα εχουν τα χρονακια τους προγραματιζουν και χρονους ξεκουρασης.κερδος θα εχεις και απο το γεγονος οτι ετσι η μητερα σου θα εχει την ευκαιρια να κανει παρεα και με αλλους ανθρωπους και εσυ να εχεις χρονο να δεις και κατι εκτος προγραμματος λογω των διαφορετικων αντοχων σου.

οπυ και να πατε σας ευχομαι να περασετε καλα.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
''Εμείς δυο γυναίκες μόνες είμαστε .............τι να σου κάνουν δυο γυναίκες μόνες !!! μπορούν να σου κάνουν κάτι δυο γυναίκες μόνες ????? ''

Απο ποια ελληνική ταινία είναι η παραπάνω φράση ???

Οποια το βρεί κερδίζει ''ασφαλή '' διαμονή στην Πόλη ;)
Πολυτεχνιτης και ερημοσπιτης. Βεγγος-Λιναρδου 1963;)
 

foxoulis

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
νεα ζηλανδια
τελικα αποφασιστηκε θα παμε στην πολη το θεμα μου ειναι με γκρουπ η μονες ποια η γνωμη σας῞?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.887
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
τέτοια πράγματα δεν θα ρωτάς εδώ...:haha::haha::haha:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Βρες ένα καλό πρακτορείο και πάτε με γκρούπ....Το λέω γιατί όσοι έχουν την παραμικρή αμφιβολία του τι να κάνουν είναι καλύτερο να πηγαίνουν με γκρούπ..
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
τελικα αποφασιστηκε θα παμε στην πολη το θεμα μου ειναι με γκρουπ η μονες ποια η γνωμη σας῞?
Αποφασίστηκε από κοινού;; Δλδ η μαμα σου γνωρίζει ότι θα πατε ταξιδάκι εκεί ή είναι ταξίδι-εκπληξη;; Θα σου εξηγησω αμεσως γιατι ρωτάω...

Αν δεν το ξερει και ειναι εκπληξουλα, το βαρος πεφτει σε σενα...Πρεπει να σκεφτεις τί θα της αρεσε περισσοτερο...Ας πούμε εγώ σε αντίστοιχη περιπτωση θα επαιρνα τη μανουλα μου και θα πηγαιναμε τα δυο μας, θα την γυριζα απο δω και απο εκει και θα περνουσα 4-5 μερες μόνο μαζί της...Αυτό ομως θα το εκανα γιατί δυστυχως την βλεπω μονο 3 φορες το χρονο (Χριστουγεννα, Πασχα, καλοκαιρι), οποτε δεν σου λεω να βασιστεις στο τι θα εκανα εγω γιατι ειμαι αλλη περιπτωση...Αλλα γνωριζοντας τον εαυτο μου αρκετα καλα σε οποιαδηποτε περιπτωση αυτο θα εκανα...
Καποιο μελος ομως ανεφερε ότι με γκρουπ θα ειναι καλυτερα για την ιδια γιατι θα μπορει να ερθει σε επαφη και με αλλα ατομα της ηλικιας της αλλα και για σενα γιατι θα μπορεις αν θελεις να κανεις παραπανω πραγματα χωρις τυψεις οτι ειναι μονη της...Να ας πουμε μια λογικη που απο το δικο μου μυαλο δεν ειχε περασει...
Οποτε εχοντας αυτα στο μυαλο σου και γνωριζοντας τί περιπου θέλει και η μητερα σου, τα ζυγιζεις και αποφασιζεις...

Αν τωρα η μαμα σου γνωριζει για το ταξιδι ειναι πιο απλά τα πραγματα...συζητηστε το!!

Ασχετο : Και εγω θελω να το κανω καποια στιγμη αυτο το δωρακι στο μαμακι μου...βεβαια εγω θα την παω Ρώμη....:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom