ταξιδι στην κρητη

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Απο οτι ειδα απο τις απαντησεις των ταξιδιωτων ολες οι παραπανω πληροφοριες ειναι πολυ σωστες!!! Αλλα επειδη Eftichia απο οτιαναφερεις εχεις παιδια...ο νομος Λασιθιου ειναι ο καταλληλος!! Μπορει να μην εχει να δεις τοσα πολλα οσο στα Χανια και Ρεθυμνο αλλα αξιζει να πας καθως για οικογενεια ειναι ο τελειος προορισμος!! Εγω ειμαι απο ενα χωριο κοντα στην Σητεια και ας πουμε εχω μια λιγο καλυτερη εικονα απο τους υπολοιπους συνταξιδιωτες...αλλα οσα εγραψαν με καλυψαν οποτε τα λαμβανεις υποψη σου και κανεις την επιλογη σου.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
φυσικα και υπάρχει και ειναι των ολυμπιακών αερογραμμών.πετάει απο αλεξανδρούπολη σητεία απευθείας σχεδόν κάθε μέρα εδώ και τουλάχιστον 3 χρόνια .:haha:

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:shock:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Eυτυχια να περασεις και απο το Μυρτο,ειναι ενα μικρο παραθαλλασιο χωριουδακι στη νοτια μερια,πανεμορφο.:cool:
 

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
Να προσθέσω κι εγώ τον αγαπημένο μου προορισμό την Ζάκρο. Εκτός από το μινωικό ανάκτορο που πρέπει κανείς να το επισκεφθεί, έχει μια υπέροχη παραλία με πολλά ταβερνάκια με φρέσκα ψάρια. Στην παραλία Ζάκρου καταλήγει ένα πολύ όμορφο φαράγγι, πολύ εύκολο και βατό, περίπου 3 χλμ. Η διαδρομή είναι καταπληκτική.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Eυτιχια σε ευχαριστω πολυ για το pm και τα καλα σου λογια.....αν περασεις απο Ρεθυμνο κερναω καφε:clap::clap::clap:
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
ταξιδι στην κρήτη

σας ευχαριστώ όλους παρα πολύ.η βοήθεια σας ειναι ανεκτίμητη.νιώθω πολύ τυχερή που είμαι μελος του φόρουμ.

το μόνο μου πρόβλημα τώρα είναι οι εξωφρενικές τιμές των ξενοδοχείων ,που έψαξα σε διάφορα site.τελικά η οικονομικη κρίση δεν έριξε τις τμές των ξενοδοχείων;
πως γίνεται στο εξωτερικό να βρίσκουμε πολύ καλά ξενοδοχεία σε προσιτές τιμές;
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
H νοτια Κρητη συνηθως εχει πιο οικονομικες τιμες απο τη βορεια που ειναι περισσοτερο αξιοποιημενη

Δες στο Μακρυ Γιαλο τι παιζει με ενοικιαζομενα δωματια ή studios για οικογενεια ή δες στη Ιεραπετρα αν θες να εισαι σε πολη...
Η Ελουντα εχει τα πιο ακριβα ξενοδοχεια αλλα νομιζω με λιγο ψαξιμο θα βρεις και οικονομικες τιμες....αναλογα τι διαθετεις παντως τα περισσοτερα ξενοδοχεια εχουν και δραστηριοτητες για παιδια....Αν θα πας στο θαλασσοκοσμο(νομος Ηρακλειου) που επιβαλεται για τα παιδια εκει κοντα ειναι 2 τεραστια θαλασσια παρκα,το acqua plus, και το water city
Aqua Plus - Water Park
Watercity - WATER PARK in Anopolis Pediados of Heraklion Crete
ετσι για να παρεις μια γευση, και τα δυο παρκα ειναι βορεια στο νομο Ηρακλειου....οτι αλλο θυμηθω θα επανελθω:clap::clap::clap::clap:
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
H νοτια Κρητη συνηθως εχει πιο οικονομικες τιμες απο τη βορεια που ειναι περισσοτερο αξιοποιημενη

Δες στο Μακρυ Γιαλο τι παιζει με ενοικιαζομενα δωματια ή studios για οικογενεια ή δες στη Ιεραπετρα αν θες να εισαι σε πολη...
Η Ελουντα εχει τα πιο ακριβα ξενοδοχεια αλλα νομιζω με λιγο ψαξιμο θα βρεις και οικονομικες τιμες....αναλογα τι διαθετεις παντως τα περισσοτερα ξενοδοχεια εχουν και δραστηριοτητες για παιδια....Αν θα πας στο θαλασσοκοσμο(νομος Ηρακλειου) που επιβαλεται για τα παιδια εκει κοντα ειναι 2 τεραστια θαλασσια παρκα,το acqua plus, και το water city
Aqua Plus - Water Park
Watercity - WATER PARK in Anopolis Pediados of Heraklion Crete
ετσι για να παρεις μια γευση, και τα δυο παρκα ειναι βορεια στο νομο Ηρακλειου....οτι αλλο θυμηθω θα επανελθω:clap::clap::clap::clap:
σε ευχαριστώ πολύ για όλα!!!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.977
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μη σας φαίνεται καθόλου περίεργο το δρομολόγιο που διάλεξε η φίλη μας. Δεν είναι επιστημονική φαντασία.
Το Αλεξανδρούπολη - Σητεία είναι το μόνο απευθείας δρομολόγιο από την Αλεξανδρούπολη για Κρήτη και το πουλάει η ΟΑ.
Αν διάλεγε Ηράκλειο ή Χανιά θα ήταν μέσω Αθήνας.
Υπάρχει και το απευθείας δρομολόγιο της Sky Express από Αλεξανδρούπολη για Ηράκλειο.
 

greekbastard

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Ταυλάνδη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία - Σιβηρία
Εγώ πάντως από όλον τον νομό Λασιθίου, τα μέρη που μου άρεσαν πιο πολύ είναι η Κάτω Ζάκρος και φυσικά, ακόμα περισσότερο, η παραλία στον Ξερόκαμπo.
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.702
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom